Siedzieli w więzieniu, teraz ich awansowano

Dwóch zasłużonych mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Władysław Koryciak i Michał Sówka, otrzymali akty mianowania na stopień podporucznika nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia wręczyli: zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu płk dr Zdzisław Małkowski.  Uroczystość odbyła się w środę, 10 maja 2017 roku, w ostrowskim Ratuszu.

+

Awanse na stopień podporucznika odczytali: szef Wydziału – zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Kaliszu, mjr Przemysław Bojarczuk i kapitan Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu, Jacek Wolf. Wręczone akty mianowania to podziękowania za postawę, jaką wykazali się Panowie: Władysław Koryciak i Michał Sówka na przełomie lat 40 i 50.

– Panowie swoją postawą, jako pierwsi dali wyraz temu, że nie zgadzali się z systemem, który był wprowadzony po zakończeniu II wojny światowej w Polsce. Ludzie, którzy się z ówczesnym systemem nie zgadzali niejednokrotnie byli za to karani. Niestety, obydwaj panowie w tamtych latach byli skazani i odbywali karę więzienia. A był to ich okres młodości – okres, kiedy mogli się kształcić i zdobywać wykształcenie po to, aby lepiej funkcjonować w odradzającej się Polsce. Po wyjściu z więzienia służby bezpieczeństwa dbały o to, aby nie można było znaleźć dobrej pracy, a niejednokrotnie upominało się jeszcze o tych obywateli Ludowe Wojsko Polskie. Dlatego też, drugie pokolenie pamięta o takich osobach jak panowie. Nie zapominamy o ludziach, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli żyć w wolnej demokratycznej Polsce, za co serdecznie dziękujemy – mówił szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, płk dr Zdzisław Małkowski.

Uroczystość została zorganizowana przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy współpracy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Poznaniu.

 – To dla nas zaszczyt, że mogliśmy zorganizować dzisiaj tę uroczystość i spotkać się w tak zacnym gronie. To przecież bardzo ważne pamiętać i doceniać tych, którzy czynnie działali na rzecz naszego państwa i społeczeństwa – powiedziała Ewa Matecka, zastępca prezydenta.

CZYTAJ  Ujawniono ciało mężczyzny

Mianowanym Panom podczas uroczystości towarzyszyły małżonki oraz przyjaciele.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AntyPOwiec
6 lat temu

No to teraz Przemek będzie znów miał okazje do obśmiewania żołnierzy wyklętych. Jak to czynił przy okazji kpin z tych bohaterów młody Stuhr.

PiSowiec
odpowiada  AntyPOwiec
6 lat temu

Każdy śmieje sie z Tych antybohaterów i morderców kobiet i dzieci

???
odpowiada  PiSowiec
6 lat temu

Co zmieniłeś poglądy – przecież pislam ich gloryfikuje !!!!!!

Zmanipulowany Raszkowianin
odpowiada  AntyPOwiec
6 lat temu

Przemek może robić co chce, bo czy w wyborach samorządowych wygra PO czy PiS, to pomiędzy tymi ugrupowaniami politycznymi przynajmniej w okręgu ostrowskim jest niepisana umowa, że jedni popierają drugich. Czy ci czy tamci wygrają wybory, to jedni drugim dają posady. Dlatego popieram pomysł Kaczyńskiego o dopuszczalnych dwóch kadencjach na prominentnych samorządowych stołkach.

Anty
6 lat temu

Mam nadzieję, że za kilka lat także zostanę awansowany, bo ja również nie zgadzam się że zmianami systemowymi wprowadzanymi obecnie przez PiS-iorów.

AntyPOwiec
odpowiada  Anty
6 lat temu

Dostaniesz nagrodę od Schetyny w postaci wieku emerytalnego 70 lat albo i więcej palancie.

Komentarz
odpowiada  AntyPOwiec
6 lat temu

Pewnie jesteś idioto za przyjęciem do polski nielegalnych imigrantów i za podniesieniem wieku emerytalnego – palant i debil, czyli typowy wyborca po i .n, aha no i wielbiciel oszusta kijowskiego.

!!!!!!
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

Masz”RACJE”Na szczęście po półtorej roku już naród widzi więcej. Nie daje sobie już wmawiać ciągle tych samych bzdur. Kłamstwo smoleńskie ma nóżki coraz krótsze, już „specjaliści” je wdrażający zaczynają uciekać z Polski. Inflacja rośnie, dzięki rozdawnictwu pożyczanych pieniędzy. A że ceny rosną zbyt szybko, więc już w przyszłym roku kolejna część Polaków poczuje się mocno zawiedziona polityką bolszewików z PiS. Dajmy im jeszcze trochę czasu, a nie będzie za jakiś czas co zbierać z tej czerwonej hołoty rządzącej obecnie w Polsce. „Tusku, musisz. III RP w potrzebie”

TU154
odpowiada  Komentarz
6 lat temu

Ty się raczej martw swoją emeryturą … sprawdzałeś na ile Polskę zadłużyło Pis w tym okresie kiedy w sumie Polsce idzie całkiem dobrze z gospodarką ?
A co będzie jak coś pójdzie źle ? skąd wezmą kasę ?
Długi łatwo się robi ale spłacać nie będzie ich Kaczyński czy Ojciec Dyrektor tylko ty i reszta Polaków ..

antypis
6 lat temu

Ja też nie zgadzam się z obecnym systemem to pójde siedzieć i za kilka lat mnie awansują?

Z
odpowiada  antypis
6 lat temu

Komorowski, Wałęsa i wielu innych też siedziało i co?

PS
6 lat temu

Jacku,Wilku ty.Jak mogłeś dać się zaszeregować do Kalisza?Jak cię lubiłem tak masz u mnie krechę.Ale i tak dziękuję ci za rok dobrze przebytej służby w JW 1696 Czarne.Pozdrawiam cię.

PiSowiec
6 lat temu

Kpiny. Jak ktoś siedział w więzieniu to nigdy nie powinien nawet dostać pracy, powinien być degeneratem do końca życia. Raz ktoś stał się kryminalistą to się nie zmieni i zostanie nim do końca życia.

AntyPOwiec
odpowiada  PiSowiec
6 lat temu

Taki z ciebie PiSowiec jak ze mnie przyjaciel Tuska i Merkel.

Zen
odpowiada  PiSowiec
6 lat temu

Teraz wszelkiej maści POmiot będzie miał używanie na bohaterach.

!!!
odpowiada  Zen
6 lat temu

Zapomniałeś cudzysłów w ”bohaterach”

16
0
Napisz co o tym sądziszx