Dwoje kierowców straciło prawa jazdy za prędkość

Udostępnij
Tweet

W miniony weekend policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali dwóm kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę na drogach.

+

Policjanci ostrowskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali uprawnienia dwóm kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. 6 maja br., w jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki BMW. 40-letni kierowca w obszarze zabudowanym jechał 113km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 60 km/h.

Wczoraj, 7 maja kilka minut po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali kierującą pojazdem marki Skoda, która w terenie zabudowanym jechała ze znaczną prędkością. Okazało się, że 40-latka jechała z prędkością 119 km/h w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h.

Za powyższe wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami karnymi oraz na ich konta wpłynęło po 10 punktów karnych. Ponadto, każdemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, które zostaną przesłane do właściwego starosty, który w formie decyzji administracyjnej zatrzyma ten dokument na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń kierowców. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Co się dzieje z cenami paliw?
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
6 lat temu

O ile oddać należy coraz skuteczniejszą walkę policji z piratamy, o tyle zastanawiam się nad zasadnością ustawiania się na ograniczeniu 30 km/h przy zakręcie za Borowianką od strony Ostrowa oraz ” nękaniu” kierowców za inne, właściwie całkowicie nieszkodliwe i niezagrażające bezpieczeństwu niedociągnięcia. Szanowni Panowie w mundurach, gwarantuję Panom, że pouczeniem również jesteście w stanie wyegzekwować przestrzeganie prawa. Pozdrawiam stowarzyszenie Prawo na Drodze.

jessie james
6 lat temu

Czy można jechac rowerem i
1.Słuchac muzyki mając słuchawki?
2.korzystac z telefonu komórkowego (rozmowa ,sms)

Ostatnie zdanie w artykule.
6 lat temu

Im więcej i tutaj można wiele wymieniać:
– pieszych będzie przechodziło w miejscach do tego przeznaczonych,
– rowerzystów będzie rozglądało się wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej,
– pieszych przestanie ignorować sygnalizację świetlną.
– rowerzystów zacznie przeprowadzać rowery przez przejścia dla pieszych zamiast po nich przejeżdżać,
– rowerzystów zacznie prowadzić rower na chodniku zamiast po nim jechać,
– kierowców samochodów zacznie prawidłowo ustawiać lusterka boczne i patrzeć w nie,
– kierowców zmieni swoje nawyki co do używania telefonu komórkowego podczas jazdy.
– kierowców przestanie zajmować lewy pas jezdni jeśli nie ma takiej konieczności,
– egzaminatorów nauki jazdy przestanie przymykać oko na osoby „nie czujące samochodu”
– rowerzystów będzie znało przepisy ruchu drogowego mimo iż nie ma przepisu który by tego od nich wymagał,

tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.
Jest wiele nawyków i przyzwyczajeń do zmian a ja odnoszę wrażenie że niektórzy mają klapki na oczach i swoich złych nawyków oraz przyzwyczajeń nie widzą. Prrzypomnę popis przejazdu redaktora na ostrowskim rondzie dla tych którzy nie pamiętają: zaczynamy z prawego pasam, zmieniamy na lewy, z powrotem na prawy i wytykamy jakiemuś ślepemu i głuchemu dziadziusiowi z malucha że wymusił pierwszeństwo. Prawda, wymusił, ale nagrywający nic lepszy nie był tylko swoich nawyków i przyzwyczajeń nie zauważa. Odnoszę wrażenie że wszyscy niepotrzebnie wskazują palcem na przekroczenie dozwolonej przepisami prędkości jako na największe zło i przyciemnia im to szereg innych nawyków i przyzwyczajeń które powodują nieporównywalnie większe ryzyko wypadku. Owszem, mniejsza prędkość pozwala złagodzić skutki takiej bezmyślności jak tańcowanie po całym rondzie ale samo stwarzanie niebezpiecznych sytuacje jest domeną raczej tych którzy dozwolonej prędkości nie przekraczają, bynajmniej nie jakoś znacznie. Tych uważających że coś potrafią amatorów którzy z nudów monotonii wyłączają myślenie.

obywatel
6 lat temu

Brawo Ruch Drogowy ! Eliminować piratów z naszego powiatu. !

polemizator
odpowiada  obywatel
6 lat temu

tak jest ! należy kontrolować często i w różnych, nawet tych nietypowych miejscach powiatu, trzeba wyeliminować lub ograniczyć samochodową ciemnotę rodem z dalekiego wschodu

gosc
6 lat temu

Czarna na PO

ww
6 lat temu

Czy ktoś wie w jaki sposób skierować policję na obwodnicę Nowych Skalmierzyc w celu przynajmniej częstej prewencyjnej wizyty w celu poprawy bezpieczeństwa przejazdu tym krótkim i jednocześnie bardzo niebezpiecznym odcinkiem? Od czasu jej powstania nie widziałem tam policji a jest tam dużo roboty.

obserwator1
6 lat temu

Brawo! Policja!

Laus
6 lat temu

Nieoznakowana Insignia się kłania – wystarczy patrzeć w lusterka.

Qwert
odpowiada  Laus
6 lat temu

A kolor ?

...
odpowiada  Qwert
6 lat temu

Nie wiem na co Twoja dociekliwość, ale – jest to ciemny kolor o numerze rejestracyjnym PO 6P713. Dobrze mieć swój wideorejestrator bo nieraz „wyczyniają” nie zamierzając nikogo zatrzymać…

11
0
Napisz co o tym sądziszx