Hurtowo wlepiają mandaty na trasie Ostrów-Odolanów

Każdy kto w ostatnich dniach jechał drogą Ostrów Wielkopolski – Odolanów mógł naciąć się na pułapkę ustawioną w miejscowości Tarchały Wielkie. Od około tygodnia postawiono znak STOP przy przejeździe kolejowym. Policja zamiast chronić i pomagać, a w tym przypadku pouczać, wolała hurtowo wlepiać mandaty, jeżdżących na pamięć kierowców.

+

„Ustawienie znaków STOP na przejeździe kolejowo – drogowym w Tarchałach Wielkich podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Aktualnie na tej linii prowadzone są roboty torowe, które wymagały wyłączenia sygnalizacji przejazdowej i rogatek. Do czasu zakończenia robót, w dniu 28 kwietnia 2017 r. przejazd ten traktowany jest jako przejazd kategorii D, strzeżony znakami drogowymi. Z tego też względu pociągi mają obowiązek poruszać się w obrębie przejazdu z prędkością 20 km/h. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zawsze należy zwracać uwagę na znaki umieszczone w obrębie przejazdów kolejowo – drogowych dla własnego bezpieczeństwa.  Po zakończeniu robót samoczynna sygnalizacja przejazdowa i rogatki zostaną ponownie włączone.” – informuje Zbigniew Wolny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

POLECANE NEWSY

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
5 lat temu

Dziś identyczna sytuacja miała miejsce na przejeździe kolejowym w Kołłątajewie z tym, że znak stop był umieszczony na odpowiedniej wysokości a tuż pod nim figurował żółty znak pomocniczy Rogatki uszkodzone. Dyscyplina była widoczna od razu. Kierowcy większą uwagę poświęcali PRAWIDŁOWO oznakowanemu przejazdowi, niż funkcjonariuszom którzy stali tuż za rogatkami, których pozdrawiam. Można? Można! Bezpieczeństwo nade wszystko, a nie naginanie kosztem wpływów do budżetu państwa.

drogowiec
5 lat temu

Jeśli przejazd kolejowy oznakowany był jak na powyższym zdjęciu to nie ma obowiązku zatrzymania się przed znakiem „STOP”. W tej sytuacji pierwszeństwo przed znakiem pionowym ma sygnalizacja świetlna która nie wysyła sygnału czerwonego a więc zezwala na przejazd.
Znak B-20(STOP) obowiązywałby gdyby przed szlabanem ustawiony był znak B-32 (stój-rogatka uszkodzona).
Tyle prawo…, z rozsądku jednak lepiej się zatrzymać.

@rozczarowany
5 lat temu

Tak sobie czytam te komentarze i patrze na te łapki w górę i w dół, utrzymuje mnie to jeszcze bardziej w przekonaniu że 97% społeczeństwa to takie „barany godzące się na wszystko”…. 🙁 Rządzącym się to podoba bo „baranami” łatwo kierować. Ludzie obudzcie się!!! Brawo dla tych 3% mających odmienne zdanie od „tłumu”( czyt, słuszne ) Ale 3% to za mało żeby coś w tej polandi zmienic 🙁

Szymon
5 lat temu

Trzeba dodać że na czas remontu ruch pociągów był wstrzymany więc nic nie jeździło!!!!!

mim
5 lat temu

Z przykrością można domniemać, że za wspaniałomyślnymi komentarzami dotyczącymi nieomylnego znaku stop stoi drogówka. No cóż bronią swego. Ja jednak nie pogodzę się z tym ewidentnie złamano etykę i wprowadzono w błąd kierowców. Analogiczna sytuacja na robotach na Wysockiej, wjeżdżali pod zakaz i łapali ok z tym nie ma dyskusji.Zbliżając się do takiego przejazdu mimo szczerych chęci nie ma najmniejszego znaku informującego o uszkodzonym przejeździe. Mimo malkoltenctwa jestem murem za autorem artykułu a ze swojej strony polecam w google anuluj mandat oraz stowarzyszenie prawo na drodze. Polecam również odświeżyć sobie w mediach pełną treść wyroku na policjantce z Poznania, który osobiście dla mnie jako opinię publiczną w pełni satysfakcjonuje i wzbudza nadzieję na bezztronne i niepodstępne karanie za popełnione wykroczenia. Wszystko idzie zrozumieć, nawet to , że policjant to ciężko pracujący mąż i ojciec ale ostatnio zresztą nie ja jeden mam wrażenie że robi się tu coraz większa paranoja

Kaktus
5 lat temu

Masz rację Kefir. Budżetówka ma pensje z podatków, które płacą inni pracujący w produkcji i usługach. Ale od tego też im naliczają podatki. To idiotyczne, ale tak niestety jest. Wniosek? Budżetówka nie powinna płacić żadnych podatków.

kefir
odpowiada  Kaktus
5 lat temu

Budżetówka w jakimś minimalnym zakresie niestety musi być. Ale minimalnym, a nie rozdętym do absurdu. Najgorsze, że te „urzędniki” są przekonani, że robią rzeczy pożyteczne. Tymczasem są dla normalnych ludzi tylko obciążeniem. Wniosek jak dla mnie jest taki, że należy ciąć etaty budżetowe ile tylko można. Niestety To trudne do zrobienia. PO obsadzała swojakami, PiS robi to samo. Każda partia swoich wstawia na budżetowe synekury. Ciężka sprawa.

kierowca
5 lat temu

jak już wlepia policja mandat to niech wcześniej sprawdzą czy znak jest umieszczony właściwie bo tam raczej było nie do końca prawidłowo umieszczony

Kalafa
5 lat temu

Takie głupie gadanie, nie przyjmujcie mandatów, hahaha znak STOP to STOP !!! Czyli STOP !!! Nic skomplikowanego, tylko w Polsce robi sie targowisko i dyskutuje na temat Policji, mandatów i jacy to Policjanci są źli ze dali za znak STOP 100 zł mandatu i 2 pkt karne. Jest STOP to STOP a obowiązkiem każdego kierowcy jest patrzenie i stosowanie sie do znaków drogowych, Ciekawe czy jeden z drugim przykładowo z policjantem w Niemczech by tak dyskutowali ni hu*ja albo „bezahlen” albo „cz” jak czopka, taki jest każdy kozak jedz za granice i tam dyskutuj z policjantem tez dostaniesz 100 ale EURO !!!! Kretyni !!

xxx
5 lat temu

Ostrowska policja umie tylko lapac pijanych rowerzystow i chowac sie po krzakach

...
5 lat temu

po raz kolejny w imieniu swoim oraz lokalnej społeczności i opinii publicznej proszę redaktorów o zajęcie się tą sprawą. Ewidentnie złamano zasady oznakowania przejazdu, wprowadzono w błąd kierowców. Jeśli nie powiemy STOP ale bezprawiu i nękaniu policji za drobne wykroczenia to psychoza w tym mieście będzie postępować. Niedługo będzie strach wyjechać z własnej posesji bez zapiętych pasów.

roman
odpowiada  ...
5 lat temu

Przestrzegania znaków to święty obowiązek! A dla WŁASNEGO bezpieczeństwa przed KAŻDYM przejazdem kolejowym, czy to z rogatkami, sygnalizacją, czy bez dobrze jest się zatrzymać, sprawdzić przejazd i tyle. Chwała dla POLICJI ,że takich jak TY poprzez mandaty tego uczy !!!!

ads
odpowiada  roman
5 lat temu

sygnalizacja to sygnalizacja. Myślisz, że w Niemczech czy gdzieś indziej na Zachód od Polski kierowcy zatrzymują się przed przejazdem, skoro jest sygnalizacja? A może również zatrzymujesz się na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, mimo tego, iż masz zielone, bo „dobrze jest się zatrzymać, sprawdzić przejazd i tyle” ?

kier
odpowiada  ads
5 lat temu

bo wiem że droga hamowania pojazdu szynowego wynosi od 600 do nawet 1500 m ,chłopie/ dziewczyno?. To nie jest zwykłe skrzyżowanie dróg. A i na skrzyżowaniach z sygnalizacją bez zwracania uwagi co się dzieje na drodze poprzecznej też nie radzę przejeżdżać – a może pojadą np. BORowcy na „bombach” i Ciebie roz…..olą ! Pozdrawiam!

roman
odpowiada  ads
5 lat temu

ads – A jak jest znak STOP to co robią kierowcy w Niemczech , daj odpowiedź !?

ads
odpowiada  roman
5 lat temu

Przecież napisałem, jeśli jest sygnalizacja, a ty ze znakiem stop wyskakujesz. Ehhh

67
0
Napisz co o tym sądziszx