Hurtowo wlepiają mandaty na trasie Ostrów-Odolanów

Udostępnij
Tweet

Każdy kto w ostatnich dniach jechał drogą Ostrów Wielkopolski – Odolanów mógł naciąć się na pułapkę ustawioną w miejscowości Tarchały Wielkie. Od około tygodnia postawiono znak STOP przy przejeździe kolejowym. Policja zamiast chronić i pomagać, a w tym przypadku pouczać, wolała hurtowo wlepiać mandaty, jeżdżących na pamięć kierowców.

+

„Ustawienie znaków STOP na przejeździe kolejowo – drogowym w Tarchałach Wielkich podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Aktualnie na tej linii prowadzone są roboty torowe, które wymagały wyłączenia sygnalizacji przejazdowej i rogatek. Do czasu zakończenia robót, w dniu 28 kwietnia 2017 r. przejazd ten traktowany jest jako przejazd kategorii D, strzeżony znakami drogowymi. Z tego też względu pociągi mają obowiązek poruszać się w obrębie przejazdu z prędkością 20 km/h. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zawsze należy zwracać uwagę na znaki umieszczone w obrębie przejazdów kolejowo – drogowych dla własnego bezpieczeństwa.  Po zakończeniu robót samoczynna sygnalizacja przejazdowa i rogatki zostaną ponownie włączone.” – informuje Zbigniew Wolny z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Potrącona kobieta wyleciała w powietrze
Subskrybuj
Powiadom o

67 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
6 lat temu

Dziś identyczna sytuacja miała miejsce na przejeździe kolejowym w Kołłątajewie z tym, że znak stop był umieszczony na odpowiedniej wysokości a tuż pod nim figurował żółty znak pomocniczy Rogatki uszkodzone. Dyscyplina była widoczna od razu. Kierowcy większą uwagę poświęcali PRAWIDŁOWO oznakowanemu przejazdowi, niż funkcjonariuszom którzy stali tuż za rogatkami, których pozdrawiam. Można? Można! Bezpieczeństwo nade wszystko, a nie naginanie kosztem wpływów do budżetu państwa.

drogowiec
6 lat temu

Jeśli przejazd kolejowy oznakowany był jak na powyższym zdjęciu to nie ma obowiązku zatrzymania się przed znakiem „STOP”. W tej sytuacji pierwszeństwo przed znakiem pionowym ma sygnalizacja świetlna która nie wysyła sygnału czerwonego a więc zezwala na przejazd.
Znak B-20(STOP) obowiązywałby gdyby przed szlabanem ustawiony był znak B-32 (stój-rogatka uszkodzona).
Tyle prawo…, z rozsądku jednak lepiej się zatrzymać.

@rozczarowany
6 lat temu

Tak sobie czytam te komentarze i patrze na te łapki w górę i w dół, utrzymuje mnie to jeszcze bardziej w przekonaniu że 97% społeczeństwa to takie „barany godzące się na wszystko”…. 🙁 Rządzącym się to podoba bo „baranami” łatwo kierować. Ludzie obudzcie się!!! Brawo dla tych 3% mających odmienne zdanie od „tłumu”( czyt, słuszne ) Ale 3% to za mało żeby coś w tej polandi zmienic 🙁

67
0
Napisz co o tym sądziszx