OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Gej rozsiał wirusa żółtaczki w Ostrowie i Krotoszynie?

Na początku lutego 2017 r. odnotowano pacjentów zakażonych wirusem żółtaczki typu A. Jest to bardzo groźna odmiana tego wirusa, który atakuje głównie wątrobę. Pacjenci trafili do szpitali zakaźnych w Kaliszu, Koninie i Poznaniu. Na ten moment potwierdzonych jest 13 osób z Ostrowa Wlkp. i 4 z Krotoszyna. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pierwotnym źródłem zakażenia były kontakty homoseksualne.

+

Pierwsza osoba mająca rozsiewać groźnego wirusa jest mieszkańcem Krotoszyna. Od niego zaraziło się troje członków rodziny. Krotoszynianin wszedł w intymne relacje z ostrowianinem zatrudnionym w jednej z dużych restauracji. Ostrowskie przypadki zakażeń tym wirusem wskazują na cztery punkty gastronomiczne, z czego jeden serwujący Kebab – jednak żaden z pracowników tych punktów, poza pierwszym ostrowskim zakażonym, nie był chory na zółtaczkę typu A.

Do przenoszenia wirusa na nowe ofiary dochodzi przez tzw. “brudne ręce”, rzadziej przez ślinę. Dlatego jeżeli ktokolwiek miał kontakt z osobą zarażona, drogą kropelkową, dotykał tych samych miejsc – mógł również się zarazić. Na co dzień ten wirus nie występuje w Polsce. Z badań wynika, że przywożą osoby wypoczywające/pracujące/mieszkające w krajach azjatyckich typu Tajlandia, Bangladesz.

Zarażony trafiając do szpitala, najczęściej miesiąc od zakażenia się, wpada w poważny stan chorobowy. Wiele zależy od wytrwałości jego organizmu, a zwłaszcza wątroby, która przez kilka dni narażona jest na zintensyfikowane działanie wirusa.

Jakie objawy powinny zwrócić naszą szczególną uwagę? Bardzo złe samopoczucie, problemy gastryczne, a w dalszej kolejności m.in. żółciejąca twardówka oka, mocz w kolorze piwnym czy jasny stolec.

160 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
odpowiada  biedronka
3 lat temu

Lecz sie biedronko i ucz widac ze prl cie wychowal jakis ty ciemny czlek

Piotr
3 lat temu

W tym kraju pl ciagle gej geje do cholery co za obrzydliwy kraj nigdzie w Europie tylko tu na wsch.europy!!!!Hetero moze ci sa winni!!!!Pl zygac sie chce.

fix
3 lat temu

@Als [email protected] pytają: a co wspólnego ma z tym seks i geje. Odpowiem…
A chciałbyś, żeby napisali „heteroseksualny mężczyzna”?
Choroby wirusowe przenoszone drogą płciową i występujące częściej u homoseksualistów obejmują m.in. HAV, HBV, HDV, HCV (zwłaszcza u mężczyzn HIV+) HPV, ziarniniak pachwinowy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie_os%C3%B3b_LGBT
2/3 osób zarażonych wirusem HIV to geje

gość
odpowiada  Nat
3 lat temu

to choroba brudnych rąk, może pan dziennikarz pomyślał, że do zarażenia doszło podczas “trzepania kapucyna” koledze rzekomego geja 🙂

T
4 lat temu

XXX
szczepionki są w różnej cenie , zależy od apteki ja kupowałam to do osoby dorosłej w jednej aptece kosztuje 198 zł a w drugiej 179zł a do dziecka około 130- 140 zł ale żeby ją wykupić to one są na zamówienie i wiem że jest z nimi już problem bo w hurtowniach nie ma a żeby wkupić to potrzebna jest recepta od lekarza rodzinnego .

Olo
odpowiada  Als
4 lat temu

Ma dużo-z uwAgi na charakter kontaktów homoseksualnych-proszę doczytać..

Były ostrowianin
odpowiada  Hania Ania
4 lat temu

Podaj adres, wpadnę na gryza.

Janko
odpowiada  Mieszkaniec
4 lat temu

To, że wielu homo ma częste przygodne kontakty z innymi homo i ryzyko przeniesienia choroby jest bardzo duże.

Nat
4 lat temu

A co ma orientacja seksualna do tego?? Jakoś nie widzę nagłówków “Hetero mężczyzna spowodował wypadek”. Obrzydliwe!

Zdzich
4 lat temu

syf wszędzie a sanepid udaje że jest ok

160
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x