OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Żużlowa rywalizacja – Polska vs. Rosja – na torze w Ostrowie

I do pod dwiema postaciami. Już w najbliższą niedzielę na ostrowski stadion powraca ligowy żużel, a w czerwcu tego roku mieszkańcy miasta będą mogli emocjonować się zawodami na najwyższym światowym poziomie – zmierzą się tu bowiem reprezentacje Polski i Rosji. Wraz z miastem zawody zorganizuje firma One Sport oraz Towarzystwo Żużlowe Ostrovia.

+

W tym roku do Ostrowa wraca ligowy żużel. Pierwszy mecz odbędzie się już w najbliższą niedzielę, kiedy to TŻ Ostrovia zmierzy się z zespołem KSM Krosno. Ostrów, to jednak nie tylko żużel ligowy, ale wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych zawodników na świecie.

– Mam ogromną przyjemność ogłosić, że 14 czerwca tego roku, na ostrowskim torze, rozegrany zostanie mecz żużlowych reprezentacji Rosji i Polski. To ogromne wyróżnienie i sportowe święto dla naszego miasta. Ostrów Wielkopolski i jego mieszkańcy zasługują na żużel na najwyższym poziomie, a taki poziom zapewnia żużlowa reprezentacja Polski – mówiła dziś, podczas specjalnej konferencji zorganizowanej na Stadionie Miejskim, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prezydent miasta podkreśliła także doskonałą, dotychczasową współpracę pomiędzy miastem a toruńską firmą One Sport.

– To dla mnie ogromna radość, że znów możemy współpracować z firmą One Sport. Nasze wspólne przedsięwzięcia, jak finał SEC i Speedway Best Pairs, okazały się ogromnym sukcesem organizacyjnym i przyciągnęły na ostrowski stadion tysiące kibiców. Doskonałą wiadomością jest, że w przygotowanie turnieju zaangażowało się Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które również ma za sobą organizację znakomitych zawodów, jak choćby rozegrane przed kilkoma dniami pożegnanie Petera Karlssona. Myślę, że w takim składzie organizacyjnym mecz polskiej reprezentacji będzie rewelacyjną imprezą sportową z niesamowitą oprawą i wielkimi emocjami – mówiła Beata Klimek.

– Bycie współorganizatorem meczu reprezentacji Polski to zaszczyt, ale i duże wyzwanie dla naszego klubu. Nasz team zorganizował już trzy duże turnieje, jednak po raz pierwszy mamy szansę współpracy z firma One Sport. Da to nam możliwość na nabranie doświadczenia przy organizacji zawodów na poziomie reprezentacyjnym – stwierdził Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia, który poinformował także, że podczas rozgrywania meczu Polska – Rosja odbędzie się memoriał upamiętniający ostrowskiego żużlowca Rifa Saitgarijewa.

O znakomitej współpracy z miastem wspominał Karol Lejman, prezes zarządu One Sport. Toruńska firma zorganizuje w Ostrowie już trzecie zawody, a od tego roku zajęła się stroną marketingową reprezentacji Polski.

– Dziękujemy miastu za wsparcie, za to, że nasza współpraca zawsze przebiega bezproblemowo. Z naszej strony miasto otrzymuje znakomity produkt, który promuje je w kraju i poza jego granicami, a mieszkańcom wspaniałe emocje sportowe. Wierzymy, że to początek trójstronnej współpracy – z miastem i klubem, która będzie kontynuowana przez kolejne lata. Traktujemy Ostrów jak drugi dom – zapewniał prezes One Sport.

Turniej poświęcony zostanie Vitalijowi Biełousowowi, na rehabilitację którego zbierane będą pieniądze na stadionie przez wolontariuszy fundacji DW#43.

Mecze żużlowej reprezentacji Polski w naszym mieście stały się już swego rodzaju tradycją. Po rocznej przerwie najlepszy żużlowy zespół świata wraca do Ostrowa.

– Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed lipcowym Drużynowym Pucharem Świata w Lesznie, gdzie reprezentacja Polski będzie broniła złotego medalu, wywalczonego przed rokiem. Na torze w Ostrowie zobaczymy najlepszych polskich żużlowców, którzy zaliczają się do światowej czołówki. W poprzednich latach w Ostrowie odbyły się już mecze żużlowej reprezentacji Polski z Rosją, Australią i Danią. Każde ze spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem ostrowskiej publiczności. Wierzę, że nie inaczej będzie tym razem – wspominał Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Ostrowskie zawody transmitować będzie stacja Eleven Sport.

11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Get Well Toruń!
odpowiada  PiSowiec
3 lat temu

POLSKA!!!!!!!

sssvv
3 lat temu

nie zuzel tylko brac sie za rozbudowe hali

PitBull
3 lat temu

PISowiec kto Ci tak zrył beret huj*. ? Ale Cię Bozia pokarala chwascie.

Benek
odpowiada  stepford
3 lat temu

A Rosja to taka ładna,

ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY
3 lat temu

DO PiSowiec WYNOCHA Z POLSKI TY SOWIECKI PACHOŁKU

stepford
3 lat temu

Na taki “stadion” zapraszać gości??? Przecież Rosjanie nas wyśmieją

PiSowiec
odpowiada  podatnik
3 lat temu

ale macie szkołe salezjanek i pedofilie w kościele więc przegrywacie

podatnik
3 lat temu

Ostrów tak jest lepszy od Kalisza mamy 3 baseny ,11 biedronek, lidle ,kauflandy ,iinne blaszaki do tego 15 stacji i drogą benzynę , mamy halę sportową przy każdej szkole , koszykarzy i stadion za parowozownią

rzurzlowy kibic
3 lat temu

Liż mi buta pijaku!

ramzes wędzony
3 lat temu
11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x