OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Znamy szczegóły nowego parkingu przy Stadionie Miejskim

Zakończył się przetarg na budowę parkingu buforowego, który zlokalizowany zostanie przy ostrowskim Stadionie Miejskim. Ostrowianie będą mogli zaparkować tam samochód i w dalszą drogę wyruszyć komunikacją miejską, bądź rowerem miejskim, którego stacja również będzie tu usytuowana. Parking to kolejne 112 miejsc parkingowych w centrum miasta.

+

Do przetargu ogłoszonego przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski oferty zgłosiły dwie firmy. Korzystniejszą okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego i Ogólnego KANBRUK z Ostrowa.

– Inwestycja zrealizowana zostanie w systemie zaprojektuj wybuduj. To znaczy, że firma w pierwszym etapie wykona dokumentację projektowo – kosztorysową, w drugim roboty budowlane. Koniec pierwszego etapu zaplanowano na 23 czerwca tego roku, a zakończenie prac na 15 grudnia – informuje Jakub Szczurek, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wymagany okres gwarancji na wykonane prace budowlane wynosi 5 lat. Dodatkowy okres gwarancji zaoferowany przez wykonawcę to kolejne 5 lat. Wartość inwestycji opiewa na 1 805 025 zł.

– Budowa parkingu buforowego jest częścią większego projektu mającego na celu unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi. Dzięki pozyskanym niemal 15 milionom złotych dofinansowania, parking na 112 miejsc, wraz ze ścieżką rowerową oraz węzłem komunikacyjnym, będzie nas kosztował jedynie 15% kwoty uzyskanej w przetargu, czyli nieco ponad 270 tys. – informuje Beata Klimek, prezydent miasta.

Zlokalizowany obok Stadionu Miejskiego parking ma zachęcać mieszkańców do pozostawienia tam samochodu i kontynuowania podróży autobusem lub rowerem.

– W ramach tego projektu Miejski Zakład Komunikacji zakupi autobusy niskoemisyjne oraz elektryczne. W ten sposób, rezygnując z jazdy samochodem, przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście – dodaje prezydent.

W projekcie zaplanowano także powstanie dwóch stacji roweru miejskiego. Jedna z nich usytuowana zostanie przy parkingu buforowym. Druga ulokowana będzie w okolicy dworca kolejowego. Sieć ma być rozbudowywana dzięki funduszom zewnętrznym.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol3414
odpowiada  Maniek
4 lat temu

Nikt nie korzystał bo był płatny. By był za darmo, to by był pełny. A parking się przyda, choćby dlatego, że obok stadionu będzie.

lel
odpowiada  Maniek
4 lat temu

przestań lamentować… robią źle… nie robią też źle

Maniek
4 lat temu

Ten pomył to kosmiczna pomyłka. Ostrów to małe miasto i żaden buforowy parking nie zda egzaminu. Chyba, że włodarze na siłę chcą wydać pieniądze. Przez lata nikt nie korzystał parkingu na skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i harcerskiej, pomimo, że do rynku jest zaledwie kilka kroków.

suzuki
4 lat temu

To się może okazać chybionym pomysłem tak jak kiedyś targowisko na Witosa.

Marcin
4 lat temu

Kanbruk musial wygrac w koncu ich prezes lotnikiem jest a ludzie tam pracujacy za czapke sliwek pracuja .Brawa dla Pani Klimek stadion buduje Pbo a wokol se Kanbruk co ma chody w urzedzie.

,
4 lat temu

pomysly jakby w berlinie albo tokio mieszkali czy ktos na serio mysli ze ja zaparkuje samochod pod stadionem po czym wsiade w autobus zeby dojechac na rynek na targ albo wezme rower zeby pojechac na dworzec? to jest jakis zart czy nie wiem jak to mam rozumiec?

vd
4 lat temu

brawo za znów extra pomysł;/ zenada

dawny kibic żężla
odpowiada  Tomek
4 lat temu

Przyjeżdżajcie z wiosek po 5 w autach, albo żukiem jakimś czy innym busikiem, to was więcej wejdzie do jednego pojazdu i wszyscy zaparkują. Czym więcej osób w pojeździe tym mniej kierowców. Wiadomo że na żużlu nikt nie chce być kierowcą z wiadomych powodów.

palec manchester
4 lat temu

To jest bardzo dobry pomysł,wraz z sezonem żużlowym odgrodzić pół placu i robić parking. Gratulacje dla tego idioty co to wymyślił.

Włodek
4 lat temu

Kibice żużla są szczęśliwi, że ubędzie miejsc parkingowych…

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x