OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ogłosił koniec świata. Prawie zginął w Syrii, ale uratowano go

Leszek Panek od 2014 roku jeździł po ulicach różnych miast, m.in. Ostrowa Wlkp., głosząc koniec świata w 2017 roku. Pod koniec 2015 roku zaginął i był poszukiwany przez ITAKĘ. Jak się wówczas okazało, przedostał się nielegalnie do Syrii. Tam został pojmany przez siły rządowe Baszara al-Asada i groziła mu kara śmierci. Obecnie został uratowany przez służby konsularne Czech i niedługo ma powrócić do Polski. Czy mieszkańcy cieszą się z jego powrotu?

+

Pochodzący z Wrocławia Leszek Panek jeździł po ulicach miast beżowo-złotą Nissanem Almerą. Z głośników puszczał pieśni religijne oraz zapowiadał nadchodzący koniec świata w 2017 roku.

Gdy syryjska armia otoczyła Leszka Panka, ten próbował coś wyciągnąć z kieszeni. Wojskowi pomyśleli, że mężczyzna ma ukryte materiały wybuchowe. Dlatego też został postrzelony w nogę. Następnie trafił do aresztu, gdzie oskarżono go o terroryzm, za który grozi w Syrii kara śmierci.

Do negocjacji ruszyli czescy dyplomaci. Czechy to jedyne państwo z Unii Europejskiej utrzymujące stosunki dyplomatyczne z Syrią. Obecnie Polak przebywa w polskiej ambasadzie w Bejrucie.

Część mieszkańców obawia się, że Leszek Panek powróci do swojej działalności misyjnej. Jeżdżąc po centrach miast będzie zakłócać spokój. Co Państwo uważacie o jego powrocie do kraju?

Leszek Panek o swojej misji:

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
macari
3 lat temu

Leszek Panek został ułaskawiony dnia 24 stycznia br. przesiedział w więzieniu 3-lata z wyrokiem śmierci http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclawianin-skazany-w-syrii-na-kare-smierci-uwolniony-dzieki-czechom,11721940/

M43
4 lat temu

Jak najszybciej w kaftan i do Tworek na białą salę!Tam będzie dla niego “koniec świata”!
Boję się takich osobników.

ostrowiak
odpowiada  wczesniak
4 lat temu

Chyba rzeczywiście jesteś “wcześniak” bo taki malutki rozumek to tylko wcześniaki mogą mieć (nie obrażając wcześniaków!)

obserwator1
odpowiada  wczesniak
4 lat temu

Czy nie jesteś czasami synem tego Pana. Wypowiadasz się w podobnym stylu. O końcu świata to słyszałem w latach 60tych. Ogarnij się człowieku i nie słuchaj nawiedzonych.

lol
odpowiada  morał
4 lat temu

Hahahahahahahhaha 😀

lol
4 lat temu

Może lepiej by było zrobić badania na poczytalność i jeśli byłyby dla niego niekorzystne to go zamknąć w specjalnym zakładzie, bo jak narazie to tylko sprawia problemy i nie tylko w Naszym kraju… aha i ja miałbym z mojej kieszeni podatnika płacić Czechom i Syryjczykom za uwolnienie takiego pana? Bo nikogo za darmo Syryjczycy na pewno nie wydali…

obserwator 1
odpowiada  świadomy
4 lat temu

Wierzący to siedzi w domu, nie lata po mieście i ludzi denerwuje.

jutube
odpowiada  świadomy
4 lat temu

Świadomy???? Chyba kolejny nawiedzony….

wczesniak
4 lat temu

Wielu na forum tego materialu o Panu Panku jest takich ,,cwanych,, obrazaja Boga,ludzi…A jesli Pan Panek ma racje?Przeciez koniec swiata i tak kiedys nastapi-niby dlaczego nie mialoby to miec miejsca wlasnie w tym roku?Patrzac na to, co sie dzieje na swiecie,w Polsce,w naszych rodzinach, mozna miec przekonanie ze zyjemy w czasach ostatecznych…A pycha i glupota zgubila juz tak wielu…Tylu jednak juz bylo ,,przepowiadaczy,, konca swiata,ze sie po prostu uodpornilismy na tego typu informacje…

Kunta Kinte
4 lat temu

Chrystus królem Polski a Jarosłąw jego regentem? A św.Maria Magdalena Królową czy Pierwszą Damą dworu? A nadwornym błaznem Antek Maciora z Pieluchą między nogami.

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x