Minister Ziobro zajmie się burmistrz Nowych Skalmierzyc?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński zwrócił się do ministra Zbigniewa Ziobry o objęcie nadzoru nad sprawą rzekomego mobbingu w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Apel został wystosowany po doniesieniach pracowników tamtejszego magistratu do mediów i Państwowej Inspekcji Pracy. Ta ostatnia przeprowadziła kontrolę w urzędzie w Nowych Skalmierzycach. Skutkiem tego był liczący 55 stron protokół pozostający bez podpisu zainteresowanej Bożeny Budzik. Przypomnijmy, że aż 48 pracowników z wiceburmistrzem, skarbnikiem zarzucili Burmistrz Bożenie Budzik mobbing, dręczenie psychiczne i dyskryminację ze względu na płeć.

+

Szanowny Pan
Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny

Zwracam się do Pana Ministra Prokuratora Generalnego z prośbą o objęcie nadzoru nad postępowaniem w sprawie naruszenia praw pracowniczych (art. 218 § 1 k.k.), których mogła dopuścić się Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Pani Bożena Budzik.

Sprawa dotyczy informacji, które docierały do mnie, jako do posła na Sejm RP i opisywały negatywne zachowania Pani Burmistrz wobec podległych jej pracowników. Jesienią ubiegłego roku sprawę opisywały także lokalne mediach (w załączeniu przesyłam Panu Ministrowi niektóre z publikacji prasowych). Dziennikarze dotarli do niepokojących informacji, jakoby Pani Burmistrz swoim działaniem mobbingowała swoich pracowników.

Na przełomie listopada i grudnia Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Oddział w Ostrowie Wielkopolskim, przeprowadził kontrolę w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej Tomasz Kozłowski, kierownik ostrowskiego oddziału PIP, w urzędzie zaburzone są relacje interpersonalne, pracownicy są zastraszeni, mają określone obawy o swoje stanowiska pracy, a u niektórych pracowników zachowanie pracodawcy może wywołać zjawisko mobbingu. Z wystąpienia pokontrolnego PIP wynika, że pod skargą na zachowanie Pani Burmistrz Bożeny Budzik podpisało się 48 spośród 62 pracowników. Zarzucili oni swojemu pracodawcy znęcanie psychiczne, poniżanie oraz dyskryminację ze względu na płeć. Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła wystąpienie pokontrolne Pani Burmistrz, jednak nie chciała ona jego podpisać.

CZYTAJ  Lotnisko w Michałkowie w grze komputerowej

Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. 29 grudnia 2016 roku przesłałem do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (L.dz. KBP/2016/132) w tej sprawie. Kilka dni później otrzymałem list od kilkudziesięciu pracowników tamtejszego Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce ze słowami wdzięczności za podjęte działanie. Jednakże pracownicy obawiają się odmowy wszczęcia postępowania lub umorzenia na etapie przygotowawczym.

Zwracam się zatem do Pana Ministra Prokuratora Generalnego z prośbą o objęcie swoim nadzorem tego postępowania.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
vip
7 lat temu

moze nie Ziobro ale ktoś z zewnatrz dawno powinien zrobic porzadek w tym urzedzie

Nasiono
7 lat temu

Czy się to komuś podoba czy nie PiS jest obecnie na fali i pewnie nie jednego włodarze zmiecie szczególnie tych wielokadencyjnych. A w owym przypadku Pani chyba nie spodziewała się że jej ludzie nie wytrzymają i przeciwstawia się. Ciekawe tylko jak Ci co Ją dzisiaj tak zaciekle bronią zachowają się jak sprawy potoczą się nie po ich myśli.

obserwator
7 lat temu

PIS-owcy, a w szczególności wymieniony poseł. Łapy precz od tej gminy. Jeszcze tu nic spieprzyliście, więc niech tak zostanie.

Adonis
7 lat temu

Pisiory chcą przejąć NSC – auuuuuuuu poszli !!!!!

Pismo z polecenia pana Ławniczaka zapewne – tak samo jak pisma Jarka podpisują inne osoby – żeby nie było.

jarek
7 lat temu

ziobro bierz sie za to, , czytasz to , to trzymam kciuki, rozliczaj ich. ja nie moge ale ty masz władze, , za komuny bylo lepiej, bylbym w SB i je,,,,,ł ich

dest
7 lat temu

nikogo nie zamierzam bronić, ale niestety prawda jest taka, że zarządzanie ludźmi i branie często za nich odpowiedzialności nieraz rodzi frustracje i konflikty – pewnie potwierdzą to osoby które są brygadzistami, kierownikami urzędnikami – często będącymi „katalizatorami” całej firmy. Sprawa rozwojowa! czekajmy na finał!

Lukasz
7 lat temu

Oj widze pisiory maja ochotę na urząd wara od skalmierzyc!

Maciej
7 lat temu

Tyle lat było dobrze, żadnych skarg na Panią Burmistrz , a teraz nagle mobbing pracownicy wymyślili, wstydu nie mają. Do com40, lub pupila nich się przeniosą, jeśli im źle w urzędzie.

mieszkaniec NS
7 lat temu

62 pracowników takiego niewielkiego urzędu.. W tym urzędzie codziennie pustki ja sie pytam czym oni sie zajmują i jakie to obowiązki kazdy z nich ma przypisane.. To jest sprawa do zbadania przez właściwe organy..

nygusy
7 lat temu

Nikt nie zrobił więcej dla tej gminy, niż Pani burmistrz. Pracownikom proponuję wziąć się za pracę a nie obijanie, wtedy nie będą mieli obawy o utratę pracy.

radny
odpowiada  nygusy
7 lat temu

Dużo robić dla gminy,nie usprawiedliwia traktowania pracowników jako podległy dwór carycy,zaglądanie do łóżek,zastraszanie i seksizm – prawo zabrania,więc konsekwencje trzeba ponieść. Jeśli 3/4 pracowników podpisało skargę do PIP – to nie ulega wątpliwości,że zdeterminowanie pracowników ma podstawy. Dobro jest dobrem a zło jest złem – każde podlega prawom nagrody i kary. Brawo poseł Mosiński – rozpasana i pewna siebie dama – nie będzie się panoszyć !!!

Betroo
odpowiada  radny
7 lat temu

Pewnie kolejne wybory ma 'w plecy’. Ciekawe czy jak wygra ktoś inny to zacznie od czystek w UG, bo jednak mieć kadrę, która w każdej chwili może z czymś wyskoczyć to jednak ryzyko dość spore 🙂 Sami trochę strzelili sobie w stopę, bo po wyborach może się okazać, że się ktoś 'przeleci’ po pokojach i przewietrzy towarzystwo 🙂 Chyba o tym nie pomyśleli 🙂

car
odpowiada  Betroo
7 lat temu

………myslenie boli. teraz to juz bedzie po ptokach

13
0
Napisz co o tym sądziszx