Ledwo przeżyli. Podtruli się czadem

Do dwóch wypadków z udziałem podtrucia czadem doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Poszkodowana została nastoletnia ostrowianka oraz rodzina z Kwiatkowa.

+

O 20:20 straż pożarna wyjechała do nieprzytomnej 13-latki, która w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Żwirki podtruła się czadem. Dziewczynka przebywała w łazience, gdzie była zamontowana terma. Poszkodowaną, już przytomną, przewieziono do ostrowskiego szpitala, gdzie przebywa na oddziale pediatrycznym i jest duża szansa na to, że jeszcze w poniedziałek opuści szpital.

Gorzej zakończył się kontakt z czadem dla jednej z rodzin ze wsi Kwiatków. Dwoje 33-letnich rodziców oraz ich 7-letni syn podtruli się tlenkiem węgla, przebywając w budynku mieszkalnym. W jednym z pomieszczeń znajdował się piec Centralnego Ogrzewania. Rodzinę przewieziono do ośrodka ostrych zatruć w Poznaniu, gdzie znajduje się komora hiperbaryczna.

Najtańszym sposobem zapewniającym bezpieczeństwo jest zakup czujnika czadu. Te można w cenie około 50 złotych zakupić w sklepach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxxxx01
7 lat temu

Ok że zatrucie czadem z termy gazowej ale z powodu takiego ze po wykonaniu docieplenia elewacji w kominie wentylacyjnym znajdolal sie styropian który uniemozliwil prawidlowe dzialanie wentylowania pomieszczenia,a o kominach spalinowych to juz nie ma co wspominac bo to katastrofa jest.

1
0
Napisz co o tym sądziszx