Komentarze do budżetu na 2017 r.

W czwartek uchwalono budżet na 2017 r. 13 radnych poparło projekt wydatków przygotowany przez prezydent Beatę Klimek. Dziesięcioro radnych było przeciwnych. Poniżej przedstawiamy komentarze do wizji rozwoju miasta na 2017 r.


Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.:
Budżet Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2017 został uchwalony. To budżet bezpieczny, ale i proinwestycyjny. Sporo pieniędzy przeznaczamy w tym roku na inwestycje w ostrowskich przedszkolach, które przez wiele lat były zaniedbane i wymagają modernizacji. W przyszłym roku rozpoczynamy również prace przy dwóch nowych obiektach przedszkolnych.
Rozpoczynamy także prace nad powrotem gabinetów stomatologicznych do szkół. Chcemy zadbać o zdrowe zęby ostrowskich dzieciaków!

Wojciech Matuszczak, radny niezależny:
Projekt budżetu poparłem. Głównie dlatego, że były tam zawarte inwestycje dofinansowane z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które będą dofinansowane do 85%. Są to tematy rozpoczęte w poprzedniej kadencji i realizowane obecnie (VIVAT Pan Zenon Kiczka) i nie można ich wstrzymywać (Empik – Biblioteka multimedialna), Muzeum 3D, inwestycje w transport, termomodernizacja przedszkoli itd. WPF – przemawia do mnie przez zaplanowanie budowy hali w 2018/19, trudno być przeciw. Ubolewam nad rzeczywiście zmniejszonymi inwestycjami drogowymi czego jestem sam przykładem. W 2017 roku tylko 160 000, w 2018- 250 000 zł, w 2019 – 0 w moim Osiedlu Odolanowskie.

Milena Kowalska, Platforma Obywatelska:
Do budżetu złożyliśmy wiele wniosków-zarówno przed komisjami, na merytorycznych komisjach jak i na sesji Rady Miejskiej. Uwzględniały one przede wszystkim potrzeby i wolę mieszkańców, ale także były wynikiem dbałości o zrównoważony rozwój całego miasta, a nie tylko niektórych jego części. Pani Prezydent w jednych osiedlach inwestuje kwoty milionowe, a w innych nie wywiązuje się z danych obietnic. Nie były to wnioski odrealnione. Nie wyobrażam sobie również głosowania za budżetem, w którym znajdują się zadania oprotestowane przez mieszkańców i zupełnie z nimi nieskonsultowane.

CZYTAJ  Zapalił się w trakcie jazdy

Marian Herwich, radny niezależny:
Odnosząc się do planowanego budżetu przez pryzmat Wenecji, stwierdzam, że dla mnie to jest prowizoria, a nie budżet. Nie uwzględniono dokończenia ulicy Kujawskiej, która prowadzi do szpitala, kościoła, szkoły, przedszkola. Wykonano tylko jezdnię bez oświetlenia. Rodzice z dziećmi chodzą tamtędy w ciemnościach. Idą jezdnią, bo nic więcej nie ma. O ile Urbaniak przeznaczył część pieniędzy, to Pani zabrała jeszcze 120 tys. zł. Chodnik niepotrzebny, bo po co. Ulica Danysza ma zaplanowane tylko 100 tys. Ma długość 150 metrów i parking. Znowu nie starczy na chodnik i deszczówkę. Ulica Mazurska – tydzień temu ją oddano. Nie uwzględniono jej w budżecie na 2017 r. Był plan na dodatkowe chodniki. Zabrano 40 tys. Nie poinformowano gdzie te pieniądze poszły. Ulica Warmińska – Ciąg pieszo-jezdny kosztuje przeciętnie 270 tys. na 300 metrach. Kanał deszczowy 110 tys. razem 380 tys., a przeznaczono tylko 200 tys. Niech się mieszkańcy cieszą, że cokolwiek zapisano. Ul. Północna, nie dokończono około 100 metrów. Ulica Modrzewskiego – jedyna ulica łącząca osiedle z przedszkolem. Droga wjazdowa i wyjazdowa bez chodnika. Na koniec dodam, że nie ma żadnego projektu na jakąkolwiek ulicę na Wenecji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ojciec
7 lat temu

Proszę o podanie nazwisk radnych głosujących „za” wybudowaniem drogi łączącej Paderewskiego z Kopernika.

Joanna
odpowiada  ojciec
7 lat temu

łatwo policzyć – przydupasy były oczywiście za 🙂

Obserwator
odpowiada  ojciec
7 lat temu

Ojcze, po co tracić czas na podawanie 13 nazwisk? Wszyscy radni pani prezydent i tak zwani niezależni radni pani prezydent + radny Matuszczak.

salcia
odpowiada  Obserwator
7 lat temu

zapewniam ,że warto podać nazwiska wraz z nazwą komitetu czy PARTII Z KTOREJ TO ZDOBYŁO SIE MANDAT

Bida
7 lat temu

Jak nasza Pani Prezydent chce się ustosunkować do obietnicy wyborczej w sprawie MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH już jeden głos mniej…

Bolo
7 lat temu

To jest jakiś żart tylko okolice p. Prezydent są dofinansowane reszta miasta leży i kwiczy. Jedyny plus tego budżetu to wreszcie kasa a stadion który jest w opłakanym stanie

mmm
7 lat temu

Wiklinowa z budżetu ale powiatowego.

Mar
7 lat temu

a wiklinowa kiedy????

podatnik
7 lat temu

Mam jeszcze propozycje kablówka szuka chetnych do programu o odchudzaniu czy jest możliwość o jedno miejsce dla pewnej radnej bo zasłania osoby co siedzą z tyłu

podatnik
7 lat temu

Najlepszy był radny z samoobrony coś gadał o starszych ludziach jak on się troszczy by się nie przewracali , a chodziło mu by mogli dojśc do jego Lewiatanka na zakupy – mało zabiera głos ale jak zabrał to klękajcie narody .

suchy
7 lat temu

Dzięki q..wa za forsowanie asfaltu na Kościuszki.do Wrocłaskiej. Czerwone Osiedle przy Paderewskiego tylko swoje dostaje. No ale tam Klimek mieszka i słucha swoich bo jej na wycieraczke narobią. Reszta osiedli w d..pie

Joanna
odpowiada  suchy
7 lat temu

Popieram !!!

Wacław
7 lat temu

Kalisz ma 102.000 ludzi, a Ostrów 73.000. Na inwestycje w Kaliszu na przyszły rok wydają 94 miliony, a w Ostrowie 34 mln. Jeśli przyjąć proporcje wielkości tych miast jak 100 do 71,57 to budżet w Ostrowie proporcjonalnie do Kalisza powinien wynosić ponad 67 milionów złotych czyli blisko o 100 % więcej! To gdzie ta ,,proinwestycyjność” Ostrowa?

edek
odpowiada  Wacław
7 lat temu

W Ostrowie tylko powstają same markety które są zwolnione z płacenia podatków od gruntów i budynków (jak znam życie) to skąd maja być pieniądze. Te zakłady pracy które są jeszcze i płaca podatki to o wiele za mało.

do Wacław:
odpowiada  Wacław
7 lat temu

W Kaliszu jest wspólny budżet dla miasta i powiatu. Dolicz u nas powiat to Ci coś całkiem innego wyjdzie.

Wacław
odpowiada  do Wacław:
7 lat temu

Doliczając powiat ostrowski do Ostrowa i tak nie wyjdzie tyle ile powinno. A poza ty, powiat to nie tylko Ostrów. Na tej zasadzie do budżetu Kalisza można przyłączyć budżet powiatu kaliskiego

Do Wacław
odpowiada  Wacław
7 lat temu

O tym właśnie piszę. Oni mają wspólny budżet miasta i powiatu.

podatnik
7 lat temu

Dramat Wenecja podziękuję Pani Prezydent za dwa lata będziemy pamiętać ile zrobiłaś dla nas i dla naszego osiedla

Genek
odpowiada  podatnik
7 lat temu

Podziękuj temu na którego głosowałeś. Zamiast dbać o interesy wyborców z Wenecji, to wiecznie atakował panią prezydent, a na początku jej kadencji żądał obniżenia jej pensji.

Obserwator
odpowiada  Genek
7 lat temu

Genku, sugerujesz, że pani prezydent jest aż tak mściwa? Hmm… Może coś w tym jest?

Exactly
odpowiada  Genek
7 lat temu

Dokładnie tak jak mówisz. Herwich nie okazał wobec PBK życzliwego nastawienia, atakując raz po raz w niewybredny sposób. To są owoce braku woli współpracy, arogancji i buty Pułkownika Ludowego Wojska Polskiego…

39
0
Napisz co o tym sądziszx