OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rekord pisania listów pobity

W dniach od 7 do 9 grudnia 2016 r. w ostrowskim II LO po raz piąty odbył się Maraton Pisania Listów z Amnesty International. W tym roku maraton cieszył się sporym zainteresowaniem, efektem tego są aż 682 listy.

+

Maraton polegał na pisaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane, a wskazanych przez Amnesty International. Jak się okazuje uczniowie co roku piszą coraz więcej listów, poprzednim razem było ich 421. Tegoroczny wynik jest imponujący.  Choć wszystkie historie były wzruszające, największe wstawiennictwo w ostrowskiej szkole uzyskał Fomusoh Ivo Feh z Kamerunu, który za przesłany SMS-em żart został skazany na 10 lat więzienia. W sprawie jego uwolnienia napisano 139 listów. W całym kraju napisano ich w sumie ponad 327 tysięcy.

zdjecie

Akcja została zorganizowana przez klasę 2 c i grupę humanistyczną klasy 1 c. Koordynatorem szkolnym była Donata Konieczna, a koordynatorem młodzieżowym Gabriela Rzekiecka z klasy 2 c. Za podsumowanie akcji odpowiedzialne były Agnieszka Matjasik i Valerya Hrebennyk z klasy 1 c. Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólne pisanie listów i walkę o prawa człowieka.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny
4 lat temu

W województwie wielkopolskim 32 miejsce I LO i 39 miejsce II LO w Ostrowie Wielkopolskim. Pozostałe licea nie mieszczą się na liście. http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2517:ranking-liceow-2016-woj-wielkopolskie&catid=178&Itemid=351&strona=1

Asia
4 lat temu

W tej szkole robi się wszytko. Tylko nic z tego nie wyniknie. A co z nauką?

kefir
4 lat temu

Dzieci listy piszą, a jak podrosną, to będą kredą pisać po ulicach. W ramach protestu po zamachach i solidarności z ofiarami.

kibicniekibol
4 lat temu

Brawo piszcie listy ale czy Kaczyński, Duda i PIS przejmowali sie kiedykolwiek takimi “drobiazgami” jak Amnesty International czy prawami człowieka? Tym bardziej nie będą się tym przejmować jak są przy władzy i wprowadzają w Polsce dyktaturę, a m.in. totalna inwigilacja już wprowadzona jest częścią składowa każdej dyktatury.

JASIU
4 lat temu

a napisaliScie list do rajskiego i jego kumpla a WASZEGO DYR NP. ŻEBY JUŻ PRZESTALI KŁAMAĆ I ODESZLI Z ŻYCIA PUBLICZNEGO. Były by to z ich strony jedyny prezent ale cóż dla nich za drogi ,zrozumcie za drogi

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x