Wybrano wygląd nowego przedszkola w Ostrowie Wlkp.

Udostępnij
Tweet

Sąd konkursowy wybrał koncepcję, według której, w rejonie ulicy Kujawskiej, zbudowane zostanie nowe przedszkole. Na konkurs ogłoszony przez ostrowski urząd wpłynęło sześć prac. Jego zwycięzcą zostało Studio Projektowe Przemysława Wojciechowskiego.

+

10 października ostrowski Urząd Miejski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego przedszkola. Pracę nad oceną zakończył sąd konkursowy. Zwyciężyła koncepcja autorstwa pracowni Przemysław Wojciechowski Studio Projektowe.

W skład sądu konkursowego weszli: Paula Wenge – Burkietowicz i Sławomir Szwerch – architekci – oraz ostrowscy urzędnicy: Barbara Spiżak – Marek, naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Elżbieta Wolniewicz – Kukuła, konserwator miejski i Michał Trusz, plastyk miejski.

Wygrał projekt bardzo ciekawy. Sąd konkursowy kierował się w ocenie nie tylko interesującą wizją architektoniczną, ale funkcjonalnością i w tym przypadku obie te funkcje zostały spełnione. Minimalistyczna forma stanowi ciekawe tło dla przestrzeni, która ma być przyjazna przede wszystkim dla najmłodszych użytkowników, a kolorystyka elementów stwarza dla nich radosną przestrzeń. Na budowę przedszkola mamy zabezpieczone środki. Będzie to duże, ośmiooddziałowe przedszkole – zapewnia Beata Klimek, prezydent miasta.

W obecnym roku szkolnym, po dodatkowej rekrutacji, w ostrowskich przedszkolach zabrakło blisko 80 miejsc. Obiekt ten ma być odpowiedzią miasta na zapotrzebowanie miejsc dla ostrowskich przedszkolaków.

W przyszłym roku zmierzymy się dodatkowo z obowiązkiem przedszkolnym 3-latków, dlatego już teraz musimy szukać rozwiązań, które pomogą w zapewnieniu miejsc przedszkolakom. Nowe przedszkole nie rozwiąże całości problemu natomiast z pewnością poprawi sytuację w tym zakresie w naszym mieście – dodaje prezydent Ostrowa.

Poprzez usytuowanie budynku i jego kształt wydzielono dwie strefy zewnętrzne dla dzieci. Plac wewnętrzny od strony zachodniej (o charakterze zabawowym – z bezpieczną nawierzchnią poliuretanową i urządzeniami do zabawy) oraz placem zewnętrznym od strony wschodniej i południowej o charakterze „przyrodniczym” (trawa, ogródki, boisko, ścieżki sensoryczne itp.),

Przedszkole będzie w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zlikwidowanie barier architektonicznych, dostosowanie urządzeń sanitarnych oraz w pomieszczeniach do obsługi przez osoby niepełnosprawne.

Szacunkowe koszty nowego obiektu, który powstanie w rejonie ulicy Kujawskiej, to około 6 milionów złotych. Koncepcje, które zajęły trzy pierwsze miejsca można obejrzeć w holu ostrowskiego Urzędu Miejskiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowiak
7 lat temu

widze, ze tutaj sami bezrobotni specjaliści się wypowiadają – co to na rowerze codziennie od MOPS-u do PCPR-u jeżdżą – weś sie jeden z drugim za pracę

ciekawaswiata
7 lat temu

A gdyby tak… W Ostrowie są placówki niepubliczne.. Miasto daje im 75 % dotacji ..Dokłada 25 % ,niepubliczne zmniejszają opłaty ,ludziska zapisują gdzie chcą,koszty utrzymania,personelu i takich tam nadal ponosi właściciel..Czyli miasto wydaje zdecydowanie mniej a nie 6 mln…plus późniejsze koszty utrzymania budynku,wypłat i remontów.. Czyli mamy mniejszy wydatek,wizerunek poprawiony ( współpraca z przedsiębiorcami ),miejsca zapewnione, prikaz z ustawy wypełniony ..Ale ja się nie znam..Może miacho ma 6 banieczek na wydanie ..

JASIU
odpowiada  ciekawaswiata
7 lat temu

mohylewski ,jedrzejko ,krolik -bbober krzyczeli ze 5 mln na pruslin (przedszkole )to skandal ,kto sie zgodzil na to a teraz sami chca wydac wiecej .Co moze nie pamietacie hipokryci i obludnicy?

ach
odpowiada  JASIU
7 lat temu

Jeich w tamtej kadencji dopadła pomroczność jasna, podobnie radną Klimek. Prezydent Klimek już inaczej widzi, dla radnego Motylka 5 mln było gadżetem wyborczym Urbaniaka, a 6 mln Klimkowej to godna cena. I co? I jajco!!!! Możecie jeich tam, gdzie pan może pana majstra w d…ę pocałować!!!

green
7 lat temu

To była tylko moja opinia „maluczkiego”. Pólglówek proponuje :

Przesłanie Pana Cogito

Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę

idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys

i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie

strzeź się jednak dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz
powtarzaj: zostałem powołany – czyż nie było lepszych

strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne
ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy
światło na murze splendor nieba
one nie potrzebują twego ciepłego oddechu
są po to aby mówić: nikt cię nie pocieszy

czuwaj – kiedy światło na górach daje znak – wstań i idź
dopóki krew obraca w piersi twoją ciemną gwiazdę

powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy
bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz
powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem
jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku

a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku

idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek
do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów

Bądź wierny Idź

Chemia odnoszę wrażenie nawet dzisiaj konkuruje z informatyką – to ogromna przewaga Niemiec – mały fragment z dyskusji :

Czy nie można wreszcie kilku ulic w Opolu nazwać nazwiskami tych wybitnych niemieckich chemików, którzy stworzyli światowy przemysł (a było ich około siedmiu w tym p. Scheele twórca teorii gazów tak potrzebnej w działaniu w energetyce) ). To Stalin nie dał polecenia wyrzucenia z Opolszczyzny osób pochodzenia niemieckiego gdyż wtedy (1945) myślał, ze całe Niemcy będą jednym krajem rządzonym w jakiś wspólny sposób przez koalicjantów wojennych.

Warto bronić swoich idei – ale nie w warunkach zacietrzewienia. Wolność ma zupełnie inny wymiar

green
7 lat temu

bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa ???? – poliuretan z ogromną zawartością b. szkodliwego chloru można przypuszczać zostanie zakwalifikowany za kilka lat na świecie do annałów szkodliwości dla człowieka podobnie jak azbest

wik
odpowiada  green
7 lat temu

Na dobre umieściłeś się w grupie półgłówków pisowskich ,wkrótce osiągniesz poziom Pawłowicz i Bredzińskiego.

biegacz
odpowiada  green
7 lat temu

Jako zielony /Green/reprezentujesz polski ciemnogród. Więcej ścieku Kurskiego a będziesz
jeszcze lepiej komentował. Należy przypomnieć, iż poliuretan stosowany jest jako wiodąca
nawierzchnia obiektów lekkoatletycznych, gdzie odznacza się doskonałą odpornością na kolce obuwia lekkoatletycznego i nie tylko. Wszystkie większe krajowe i światowe stadiony lekkoatletyczne posiadają właśnie nawierzchnie poliuretanowe.

mihnick
odpowiada  green
7 lat temu

zielony wiadomo że PO lewej stronie znaczy się idiota

zyg
7 lat temu

tylko znów żeby PBO nie budowało

10
0
Napisz co o tym sądziszx