Wyremontowano ulicę Sportową

Dziś odbył się odbiór techniczny ulicy Sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Wraz z łącznikami w kierunku ulicy Świetlicowej powstało tu blisko 700 metrów nowej nawierzchni z kostki brukowej. To kolejna utwardzona ulica w osiedlu Pruślin, w której wcześniej wykonano sieć wodociągową. .

+

W listopadzie tego roku zakończona została budowa nawierzchni ulicy Sportowej. Prace budowlane wykonane zostały przez firmę Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna.

Przetarg rozstrzygnięty został w czerwcu tego roku. Wpłynęło siedem ofert, a najkorzystniejszą złożyła właśnie firma z Krotoszyna. Na 683-metrowym odcinku powstała tu jezdnia z kostki betonowej grubości 8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego grubości 25 cm – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Inwestycja wykonywana była etapami, by umożliwić przejazd mieszkańcom.

Mieszkańcy ulicy Sportowej mogą dziś cieszyć się nie tylko z nowej nawierzchni. Wcześniej wybudowano tu sieć wodociągową oraz kanał deszczowy. Mieszkańcy najlepiej wiedzą, jak trudno było tu przejść, a nawet przejechać. Czekali na tę inwestycję przez wiele lat – dodaje prezydent miasta Beata Klimek.

Skrzyżowania ulic wykonane zostały kostką brukową o innym kolorze i podniesione nad poziom jezdni. Wymusza to zmniejszenie prędkości i zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
julian
5 lat temu

nie wyznaczono miejsc postoju dla samochow osobych – Wieruchowski to olewa !

18
0
Napisz co o tym sądziszx