Zarzut obcowania płciowego z małoletnim dla właściciela ośrodka jeździeckiego

Po miesiącu śledztwa zdecydowano się postawić 47-letniemu mężczyźnie zarzut obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15 roku życia. Dodatkowo przestępstwo połączono z art. 12 kodeksu karnego wskazując, że nie było to incydentalne zachowanie sprawcy. Na dzień 18 października nie można jeszcze mówić o ilości pokrzywdzonych. Przypomnijmy, że o seks-aferze w ośrodku jeździeckim pisaliśmy już tutaj: https://www.ostrow24.tv/news/88352-seks-afera-osrodku-jezdzieckim.html

+

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wlkp. na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i przesłuchania wielu świadków, zdecydował się postawić zarzut 47-letniemu właścicielowi ośrodka jeździeckiego. Jak wcześniej informowaliśmy, zgłosiło się co najmniej 6 pokrzywdzonych. Dodatkowo policja docierała do wszystkich osób mających związek z tym ośrodkiem jeździeckim. Wiadomo, że przy tego typu przestępstwach jak molestowanie nieletnich, śledczy mają do czynienia z dużym wstydem u pokrzywdzonych i niechęcią do opowiadania o tym co je spotkało.

Na szczęście po kilkunastu latach – jak twierdzą pokrzywdzone – nastąpił efekt kuli śnieżnej, dodający odwagi innym pokrzywdzonym dziewczętom. Przypomnijmy, że najświeższa z ofiar zeznała iż mężczyzna miał włożyć swoją dłoń do jej majtek i powiedzieć: „Chciałem sprawdzić czy się spociłaś”.

CZYTAJ  Wyjątkowe windy w ostrowskich wieżowcach (WIDEO)

124 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
x9
5 lat temu

tragedia nawet jeśli nie było seksu,wielka zwłaszcza dla wrażliwych ludzi,albo jeśli było to opakowane w emocje czy szantaż ale wiemy tyle ile wiemy z art.nic niwęcej,ale oczywiście wielu wie,że winny,inni żen ie.

x9
5 lat temu

cyt:”nie tylko pan M.wie jak było,bo wiedzą wszystkie pokrzywdzone”no przecież to komentarz z wyrokiem.Nikt nie wie z was nas.może straszna tragedia ich,fatalna sytuacja,czas,etc.może jego tragedia,może jedno i drugie;nie będę relatywizować.Zarzuty zmuszania do seksu,nic nie ma o seksie,rozumiem bolesne szczególy nie nasza sprawa,czysta informacja,słusznie,ale my czytając mamy potwierdzenie tak aż aż molestowania,zwłaszczaostatni przypadek.Coraz więcej zarzutów,proces,kić,no ale…gdzie oni ten seks uprawiali i czy w ogóle,skoro nie raz;no wiem,nieważne,ale faktycznie słowo przeciw słowu;szkoda mi ośrodka i tej cudownej pasji jaką jest jazda kona,niektórzy z tym będą kojarzyć,ale inni rozgraniczą,a tragedia ludzi,jeśli to prawda nawet w cząstce,straszna.Oby prawda wyszła najaw i sprawiedliwość miała miejsce;może tajemnica poliszynela,może mieszkańcy wiedzą więcej,rodziny,bliscy,a nawet jak nie,jeśli acet ma faktycznie plecy..ale wielu skazało gościa nie mając nic prócz artykułów.Nie wiem,nie oceniam.

Aaaaaa
5 lat temu

No i cóż, obrońcy pana P. Proces rusza i ,,zaledwie” kilkadziesiąt dziewcząt i kobiet będzie świadczyć przeciw niemu. Sporo jak na niewinnego …

telewidz
6 lat temu

Zamiast domniemywać,proszę obejrzeć ,,Wiadomości,, kablówki ostrowskiej z dnia 6 grudnia 2016 – pan prokurator dokładnie omówił zarzuty i dalsze dochodzenie w sprawie. Istnieje możliwość rozszerzenia zarzutów o następne osoby.

LOLO
6 lat temu

I tu masz rację słowo przeciwko słowu i tak naprawdę tylko pan M wie jak było więc oskarżanie czy obrona tego pana tak naprawdę nie ma sensu wszystko można skomentować po swojemu a gdzie prawda my tego nie wiemy

d...a
odpowiada  LOLO
6 lat temu

Nie tylko on wie jak było bo cała reszta skrzywdzonych dziewczyn to wie!!!!!!

Temida
odpowiada  d...a
6 lat temu

Wiedzieć a udowodnić w Sądzie – w tym sedno sprawy,by uzyskać wyrok skazujący. A wszystko działo się w dość odległym czasie { lata 90 },poza ostatnim przypadkiem,który też ujawniono po roku trwania molestowania…? W ciągu roku było OK a po roku okazało się,że,, to ,,miało miejsce …? Takie nagłe olśnienie doznanego obcowania – budzi wątpliwości ? Słowo przeciwko słowu dalej pozostaje w mocy, pozostaje też pytanie,dlaczego i w jakim celu po czasie taka sprawa się pojawiła…?

Temida
6 lat temu

Z doświadczenia wiem,że takie dochodzenie polega na zasadzie ,, słowo,przeciwko słowu,, A takie przeciwstawne zeznania podczas rozprawy w Sądzie,mogą wiele zmienić na korzyść podejrzanego. Adwokat przy słabych dowodach z dochodzenia,może uzyskać korzystny wyrok dla oskarżonego,który na pewno się nie przyznaje i będzie zarzucał pomówienie – i tak przewiduje! Każde potknięcie w szczegółach podczas rozprawy,działa na korzyść oskarżonego ! Proponuję poczekać,każdy wyrok możliwy,zamiast przerzucać się opadającymi szczękami !

LOLO
6 lat temu

Skąd taka pewność że winien,chyba że tak krzyczą ludzie bezpośrednio skrzywdzeni przez tego pana,a może po prostu motłoch chce krwi nie ważne czyjej i za co byle dużo…..żałosne.

zdzisia
6 lat temu

Zobaczymy gdzie znajdzie się szczęka Mieszka po procesie. Może wbije się w podłogę gdy usłyszy wyrok.

Mieszko
6 lat temu

Byłem aktywny przy pierwszym artykule. Wystąpiłem z apelem,aby zakończyć pyskówkę i bicie piany przed wyrokiem. I nie pojawiałem się do tej pory, czekałem na zakończenie komentarzy i teraz trochę ucichło ! Więc stwierdzam fakty, jak przedtem ! Pan M…. został zatrzymany,dowody ustalane i śledztwo w toku – mówiąc kolokwialnie,, jeszcze nie siedzi,, ku uciesze gawiedzi ! Siedział będzie po wyroku…… a jak nie, już widzę opadnięte szczęki szczekających na forum kundelków,skrywających się tchórzliwie i anonimowo pod pseudonimami.

Majster
odpowiada  Mieszko
6 lat temu

A co? Uzbieraliscie już na kaucję czy na łapówę? Co za frajerstwo bronić zboczeńca…może zamiast wypisywać duperele, warto by się opamiętać

Temida
odpowiada  Majster
6 lat temu

Spoko Majster! Minister Ziobro czuwa! Ostatnio po jego interwencji,Sąd Apelacyjny w Katowicach,uchylił niskie wyroki w zawieszeniu za gwałt na 16 – ce i podwyższył wyroki. Kolesie dostali surowsze kary bezwzględnego więzienia bez zawieszenia !!! Zostali zapuszkowani,mimo że jeden z nich był synalkiem prominentnego działacz PSL i b. wojewody. U nas też czuwa społeczeństwo,ostrowianie na pewno zareagują na przekręt i powiadomią wyższe instancje.

Uam
6 lat temu

To że najblizsi tego pana toleruja jego powszechne rozpustwo i obłude to ich sprawa ale że są po jego stronie nawet jak małolate maca to jest chore – muszą byc wszyscy chyba chorzy jak ten stary, gruby dzad M. A co do stadniny – syf

124
0
Napisz co o tym sądziszx