OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Chcemy oddychać w Ostrowie

W Ostrowie Wielkopolskim trwa kampania informacyjno – edukacyjna „Ostrów smogowi mówi NIE”. Urząd Miejski wraz z Miejskim Zakładem Zieleni oraz Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO przekonują mieszkańców miasta o zgubnym wpływie palenia w piecach śmieciami. Na terenie miasta pojawiły się bilbordy, banery oraz plakaty. W najbliższych dniach na ostrowskich Piaskach powstanie tematyczna ścieżka edukacyjna, a ostrowianie otrzymają informacyjne ulotki. 

+

Miasto, wspólnie z MZZ i MZO prowadzi szeroką akcję edukacyjną związaną z niska emisją. Środki na te działania udało się pozyskać z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Z kampanią ruszyliśmy przed kolejnym sezonem grzewczym. Chcemy informować, uświadamiać i propagować zachowania proekologiczne, które dotyczą walki z niską emisją. Tylko edukacją i wspólnymi działaniami z mieszkańcami możemy osiągnąć zadowalające rezultaty, czyli poprawić jakość powietrza w naszym mieście – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kampania prowadzona jest wielotorowo. Na ostrowskich ulicach pojawiły się bilbordy, a przy placach zabaw, boiskach i szkołach banery. Plakaty akcji są również na przystankach autobusowych.

W ostatnim tygodniu października do ostrowskich domów trafią także ulotki z informacją o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niska emisja – dodaje prezydent miasta.

W najbliższym czasie, na terenie ośrodka Piaski- Szczygliczka, pojawi się ścieżka edukacyjna składająca się z 9 tablic związanych tematycznie z walką przeciwko niskiej emisji.

Będzie można na niej znaleźć informacje, czym jest niska emisja, jakie niesie zagrożenia dla naszego zdrowia, jak można z nią walczyć – informuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

W ramach kampanii MZZ ogłosi konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na wszystkie te działania spółka pozyskała bezzwrotną dotację w wysokości 50 tysięcy złotych z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krystyna
3 lat temu

Tylko filtry na KOMINY !!!Jak to dziś robią,to Będa dzieci chorować i krótko zyć!! Może taki jest plan dla POLAKÓW?! Może jakiś protest na ulicach!!??Ocknijcie się!!!!!!!!

z Pruślina
4 lat temu

Potwierdzam wpis Anki. Myślałem,że chałupa się komuś pali. Żona prawie już wzywała Straż Pożarną.

anka
4 lat temu

Wczoraj na Pruślinie jakiś cymbał z ulicy Osiedle Leśne albo z Klubowej zadymił i zasmrodził całą okolicę. Nie było nic widać. Ludzie, ogarnijcie się. Nie jest wam wstyd.

Kaktus
4 lat temu

I znów osły na polecenie naszej “gwiazdy PR” wydrukowały za niemałe pieniądze banery i plakaty, których nikt nie przeczyta, ewentualnie użyje na podpałkę. Ale co tam, tu plakaty, a tam w barakach nowe cyganki na wszystko.

czyt
4 lat temu

A kiedy będą kontrole tdi bez filtra?
One stanowią ciągłe zagrożenie – jadąc trują ludzi.

Maniek
4 lat temu

Jeżeli chcecie oddychać świerzym powietrzem, to nie palcie papierosów, nie jeździjcie autami i motocyklami, nie palcie w kominkach, nie palcie grilla, nie róbcie ognisk, nie ogrzewajcie pomieszczeń gazem i olejem , bo to wszysto truje powietrze.

JA
odpowiada  Erryk
4 lat temu

Akurat transport samochodowy jest obecnie najmniej emisyjny właśnie przez normy EURO.

fox
4 lat temu

Co za eko bełkot.
Obecnie przebywam w Krakowie gdzie jest nacisk na ludność aby zakładać piece gazowe . Sęk w tym że zakłady które tak naprawdę trują robią to nadal- Acelor-Mittal, ciepłownia w Łęgu , zakłady tytoniowe, spalarnia odpadów. Proceder trwa od zmroku do zmierzchu,a ludziom wmawia się (są podatni) że to ich wina bo mają kominki i jeżdżą autem , za to deweloperzy zabudowują wszystko wysokimi budynkami (brak przewietrzania)co jest ważne bo Kraków jest w dolinie, miasto wycięło ponad 3tys. drzew i wszystko gra.
Ludzie nie dajcie się ogłupić.

ib
odpowiada  ALLAH IS MERCIFUL
4 lat temu

ten kto to wymyslil powinien u ciebie na srodku pokoju zrobic toalete publiczna dla tych co ich nie stac na kibel a jak ci sie pomysl nie spodoba to zawsze sie bedziesz mogl wyprowadzic do lasu albo zasponsorowac wszystkim korzystajacym kibel i kanalizacje ale sadzac po twoim komentarzu mysle ze ci sie powinno spodobac

21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x