Mężczyzna spłonął w domu

W czwartek kilka minut po godzinie 1:00 w nocy zgłoszono pożar budynku mieszkalnego. Z informacji przekazanych dyspozytorowi straży pożarnej wynikało, że w środku może znajdować się osoba. Do Fabianowa na ul. Południową zadysponowano straż pożarną z Ostrowa Wielkopolskiego oraz okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W sumie na miejsce dojechało 7 wozów gaśniczych oraz dodatkowo samochód osobowy z oficerem operacyjnym.

+

Po przybyciu strażaków na miejsce, cały dom dwukondygnacyjny był objęty płomieniami. Strażacy przystąpili do akcji ratowniczo-gaśniczej. Z uwagi na dużą temperaturę, nie byli w stanie wejść wcześniej do środka, niż po opanowaniu ognia. W środku znaleziono zwłoki 52-letniego mężczyzny samotnie zamieszkującego ten dom.

Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon. Nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że ciało mężczyzny znajdowało się na podłodze, niedaleko okna. Może to sugerować, że zmarły mężczyzna próbował się jeszcze ratować, ale nie zdołał dojść do okna.

Strażacy gasili pożar zarówno z ziemi za pomocą czterech prądów natarcia oraz z podnośnika. Budynek spłonął całkowicie.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przezorny
6 lat temu

Ludzie, wyzbywajcie się butli gazowych z domów, przeprowadzajcie kontrole drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych poprzez kominiarzy. Zaopatrujcie się w czujniki gazu i czadu, nie żałujcie pieniędzy na instalację odgromową. To wszystko kosztuje, ale co to jest w porównaniu ze stratą domu o życiu nie wspomnę.

.
6 lat temu

Trochę nie na temat ale napiszę bo być może uratuje to komuś życie. Jeśli znajdujemy się w pożarze to otwarcie okna spowoduje dopływ tlenu i jeszcze większy pożar. Nie ma czegoś takiego że otworzymy okno po czym popatrzymy w dół kurczę trochę wysoko poczekam na strażaków. Jeśli otwieramy okno to trzeba skakać i to od razu. Oczywiście mam na myśli sytuację tragiczną gdy nie ma już innej możliwości i mam nadzieję że ta rada nikomu czytającemu ją się nie przyda. Ludzie głupieją w panice i nie jeden stracił życie przez to że otworzył okno i nie skoczył oczywiście chodzi o sytuację pożaru. Miejmy świadomość że więcej tlenu to szybsze spalanie, to nie jest tak że otwieram okno jak się pali żeby pozbyć się dymu. Jeśli otwieram to skacze, być może przeżyje

Strażak
6 lat temu

Byłem na miejscu, gościu został znaleziony dosłownie pół metra od okna. Tak mało zabrakło…

adrian
6 lat temu

Znałem tego Pana. Naprawdę w porządku gość. Wyrazy współczucia dla bliskich i znajomych.

Nieznajoma
6 lat temu

O mój raj

sts
6 lat temu

Mój kolega z ławy szkolnej. 52 lata. Smutne.

6
0
Napisz co o tym sądziszx