Podnieśli opłaty na cmentarzu komunalnym

Udostępnij
Tweet

Radni Ostrowa Wlkp. uchwalili nowe – wyższe opłaty związane z pochowaniem zwłok na „starym” cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W praktyce stawki, do tej pory konkurencyjne, wzrosły o 5%, 40%, 42% i nawet 60%.

+

Jak powiedział Wojciech Białas, prezes spółki Miejski Zakład Zieleni, zarządzającej cmentarzem – Spółce MZZ zależy na ilości miejsc. Dzielimy je teraz na te znajdujące się wzdłuż alejki i na te idące w głąb. Są stawki, które się nie zmieniają. Są jednak takie, które rosną o 5%. Ta drastyczna podwyżka dotyczy tych klientów, którzy mają już stałe prawo użytkowania grobu. Warto dodać, że opłaty nie były podnoszone od 8 lat.

Andrzej Kornaszewski, przedstawiciel radnych Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali przeciw podwyższaniu stawek powiedział:

Na Starym Cmentarzu przy ul. Wrocławskiej mamy taką sytuację, że teren się powoli wypełnia, a ostatnie miejsca są więc na wagę złota. Będą osiągalne dla tych bogatych, podczas gdy dotąd był to cmentarz dla wszystkich – komunalny. Cena za wymurowanie 1-osobowego grobu rośnie z 500 do 700 złotych (40%), murowany 2-3-osobowy grób przy alejce to koszt rzędu 7-8 tysięcy złotych. Nowych użytkowników może te ceny zniechęcą, ale co mają powiedzieć ci, którzy już mają tam rodzinne grobowce? W przypadku kolejnego pochówku będą musieli ponosić tak wysokie opłaty, a ceny te dotyczą tylko samego grobu, bez opłat pozostałych – mówił na sesji radny Andrzej Kornaszewski.

Radni sprzyjający prezydent Klimek zdecydowali się jednak przyjąć zaproponowane przez spółkę nowe stawki opłat.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykomuch
4 lat temu

POgonić Becię i tyle…Panie Kornaszewski z PO i radni PiS do boju, na co czekacie ? Az Ostrów baba w skarpetkach puści ? I łapy niech zabiera od Starego Cmentarza !

nikt
6 lat temu

Ludzie (jeżeli tak mozna was nazwać)! Opamietajcie się! Nie macie z kogo ściągnąć kasy do budżetu to żerujecie na zmarłych? Jak jestem przy głosie (komputerze) to poruszę jeszcze sprawę opłat za wjazd na Piaski. Nie wiem czy jest w Polsce miejsce gdzie sa takie opłaty. A co w zamian? Kto pilnuje porzadku na tych parkingach? Samochody niedługo wjadą nad samą plażę, na plac zabaw. Ja przyjeżdżam zazyc świeżego powietrza a nie wdychać spaliny. WSTYD!!!

sócukier
6 lat temu

wybrało sie kupaja to teraz macie za swoje. nawet urbanek zdołal się na nim poznać

Mieskaniec
6 lat temu

No cóż, nawet na zmarłych trzeba zarabiać…Taka jest polityka tych ludzi/urzędów/kościoła…, a rodzina będzie płacić, bo taka była wola zmarłego…Hieny…

halo
6 lat temu

Ludzie, dajcie spokój prezesowi. Kto skierował projekt uchwały do Rady? Przecież nie prezes tylko pani prezydent.

16
0
Napisz co o tym sądziszx