Podnieśli opłaty na cmentarzu komunalnym

Radni Ostrowa Wlkp. uchwalili nowe – wyższe opłaty związane z pochowaniem zwłok na „starym” cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W praktyce stawki, do tej pory konkurencyjne, wzrosły o 5%, 40%, 42% i nawet 60%.

+

Jak powiedział Wojciech Białas, prezes spółki Miejski Zakład Zieleni, zarządzającej cmentarzem – Spółce MZZ zależy na ilości miejsc. Dzielimy je teraz na te znajdujące się wzdłuż alejki i na te idące w głąb. Są stawki, które się nie zmieniają. Są jednak takie, które rosną o 5%. Ta drastyczna podwyżka dotyczy tych klientów, którzy mają już stałe prawo użytkowania grobu. Warto dodać, że opłaty nie były podnoszone od 8 lat.

Andrzej Kornaszewski, przedstawiciel radnych Platformy Obywatelskiej, którzy zagłosowali przeciw podwyższaniu stawek powiedział:

Na Starym Cmentarzu przy ul. Wrocławskiej mamy taką sytuację, że teren się powoli wypełnia, a ostatnie miejsca są więc na wagę złota. Będą osiągalne dla tych bogatych, podczas gdy dotąd był to cmentarz dla wszystkich – komunalny. Cena za wymurowanie 1-osobowego grobu rośnie z 500 do 700 złotych (40%), murowany 2-3-osobowy grób przy alejce to koszt rzędu 7-8 tysięcy złotych. Nowych użytkowników może te ceny zniechęcą, ale co mają powiedzieć ci, którzy już mają tam rodzinne grobowce? W przypadku kolejnego pochówku będą musieli ponosić tak wysokie opłaty, a ceny te dotyczą tylko samego grobu, bez opłat pozostałych – mówił na sesji radny Andrzej Kornaszewski.

Radni sprzyjający prezydent Klimek zdecydowali się jednak przyjąć zaproponowane przez spółkę nowe stawki opłat.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykomuch
4 lat temu

POgonić Becię i tyle…Panie Kornaszewski z PO i radni PiS do boju, na co czekacie ? Az Ostrów baba w skarpetkach puści ? I łapy niech zabiera od Starego Cmentarza !

nikt
6 lat temu

Ludzie (jeżeli tak mozna was nazwać)! Opamietajcie się! Nie macie z kogo ściągnąć kasy do budżetu to żerujecie na zmarłych? Jak jestem przy głosie (komputerze) to poruszę jeszcze sprawę opłat za wjazd na Piaski. Nie wiem czy jest w Polsce miejsce gdzie sa takie opłaty. A co w zamian? Kto pilnuje porzadku na tych parkingach? Samochody niedługo wjadą nad samą plażę, na plac zabaw. Ja przyjeżdżam zazyc świeżego powietrza a nie wdychać spaliny. WSTYD!!!

sócukier
6 lat temu

wybrało sie kupaja to teraz macie za swoje. nawet urbanek zdołal się na nim poznać

Mieskaniec
6 lat temu

No cóż, nawet na zmarłych trzeba zarabiać…Taka jest polityka tych ludzi/urzędów/kościoła…, a rodzina będzie płacić, bo taka była wola zmarłego…Hieny…

halo
6 lat temu

Ludzie, dajcie spokój prezesowi. Kto skierował projekt uchwały do Rady? Przecież nie prezes tylko pani prezydent.

Bożena
6 lat temu

Szok !!!! Temu panu dziękujemy ! Zachowuje się jak właściciel Ostrowa i to bardzo arogancki . Tam gdzie sięga jego władza tam jest ciągły wzrost opłat , wjazd Piaski Szczygliczka to koszt 7 zł . Parking za który tak słono trzeba zapłacić to klepisko nie utwardzone ! Samochody stoją nawet w samym lesie , tuż od miejsca zabaw dzieci . Teraz wzrost opłat na cmentarzu . Prośba do władz Ostrowa aby wreszcie zmienić tego pana na osobę mniej pazerną na pieniądze za które i tak nic nie jest robione . Stan zieleni w mieście jeszcze tak w złym stanie nie był jak za urzędowania pana Urbaniaka i pana Białasa .

Ewka
odpowiada  Bożena
6 lat temu

Nikt pana prezesa nie usunie, bo jest z rodziny najważniejszego z prezesów, który jeszcze w kampanii „doradzał” pani Klimek i pisał program wyborczy. A dziś rządzi i dzieli.

dziadek
6 lat temu

Będziemy wiedzieli na kogo głosować w następnych wyborach.Białas myśli że cały Ostrów to jego prywatny folwark.

Krzysztof
6 lat temu

Spalić a prochy rozsypać. Nie będę płacić za miejsce na cmentażu to chore ludzie……..

Mama
6 lat temu

Dlatego ja wole byc spalona mniejsze koszty a nie moja rodzina bedzie zlodzieja placic takie wygurowane ceny.

marek
6 lat temu

nieroby kupcza smiercia,i narazaja ludzi na koszty,zeby wlasny ryj zapchac i slugusow,potem sie lansuja wrzody autami w lisingu i domami na kredyt,a obywatel wszystko zplaci,tylko ma buzie na kludke trzymac.,

16
0
Napisz co o tym sądziszx