Specjalna oferta dla seniorów już w ten weekend

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainicjowało akcję Weekend seniora z kulturą „60+kultura”. W pierwszy weekend jesieni, 24-25 września, osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty – również w ostrowskich instytucjach kultury.

+

Do akcji w Ostrowie Wielkopolskim przystąpiły Biblioteka Publiczna, Ostrowskie Centrum Kultury oraz Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Każda z instytucji przygotowała ciekawe propozycje dla seniorów. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program:

 

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

– sobota 24.09.2016,   9.00-13.00 – bezpłatne zapisy do wszystkich bibliotek publicznych na terenie Ostrowa Wielkopolskiego  dla czytelnika 60+,

– sobota 24.09.2016,  12.00-13.00 – podstawy obsługi komputera (Biblioteka Główna, ul. Wolności 2)

– niedziela 25.09.2016, 14.00 –  Zbiory Specjalne – prezentacja najciekawszych zbiorów Biblioteki Publicznej im. S.Rowińskiego – Włodzimierz Grabowski, Jolanta Suchorzewska (Biblioteka Główna, ul. Wolności 2).

 

Ostrowskie Centrum Kultury

– niedziela 25.09.2016, 10.00-14.00 – możliwość zwiedzania Forum Synagogi z oprowadzeniem i projekcją filmu (Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21);

– poniedziałek 26.09.2016, 17.00 – projekcja filmu pt.: „Jak Bóg da” – komedia z polskim lektorem (Kino „Komeda”, al. Powstańców Wielkopolskich 24)

 

Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

– sobota 24.09.2016 i niedziela 25.09.2016  dla seniorów 60+ wstęp do muzeum będzie bezpłatny (MMOW Rynek 1)

 

Do akcji „60+ kultura” zgłosiło akces przeszło 300 placówek w całej Polsce – muzea, galerie, domy kultury, teatry – przygotowały specjalną ofertę dla seniorów. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu dostępnej oferty!

POLECANE NEWSY

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
40-latek
6 lat temu

Mój ojciec zmarł w wieku 62 lat, a Tusk z pełowcami każe mi pracować do 67 roku życia. Więc oświadczam, że nic z tego! Tradycja rodzinna jest dla mnie ważniejsza niż chciejstwo Tuska.

Lala
6 lat temu

A jak emeryt pojedzie połazić po Piaskach latem musi płacić 7 zł za to że chce łazić i jeszcze Białas robi łapankę złożoną z kolesi policjantów pani prezydent jest Za

Kaktus
6 lat temu

Znowu uszczęśliwianie na siłę. Bo pani prezydent dba o elektorat.

endriu
6 lat temu

Dziarski. Powinniśmy cię tam podziwiać jako eksponat.

Rencista
6 lat temu

Ja mieszkam w USA. Jako rencista biorę butelkę whisky i idę do parku na cały dzień. Ale widzę swojego brata którego odwiedziłem w Polsce, że czas spędza podobnie jak ja tylko tyle, że bierze nie butelkę trunku, tylko butelkę moczu i idzie do przychodni też na cały dzień.

Egzorcysta
6 lat temu

Nareszcie dwie emerytki z LO jedna duża druga mała, będą miały co zrobić ze swoim wolnym czasem, bo snują się po szkole jak złe duchy.

obserwator 1
odpowiada  Egzorcysta
6 lat temu

Nie ciesz się, snuć będą się nadal. To chytrusy.

Miłośnik Disco-Polo
odpowiada  obserwator 1
6 lat temu

Chytrusy nie chytrusy, ale jak by było za darmo, to ja z własną znienawidzoną teściową poszedłbym nawet do teatru.

Renia
odpowiada  Miłośnik Disco-Polo
6 lat temu

Ja jak byłam na wycieczce i się okazało, że w hotelu basen jest za darmo, to się wykąpałam chociaż to nie była sobota.

Angelina
odpowiada  Egzorcysta
6 lat temu

Emerytki są spoko, gorsze są stuknięte wariatki.Jedna taka uczy w liceum przy Wojska Polskiego.

uczeń
odpowiada  Angelina
6 lat temu

Też widziałem tą katechetkę….

Dziarski
6 lat temu

A jak ja mam 60 lat, ale wyglądam co najwyżej na 50, bo starałem się w życiu nie przemęczać i unikałem pracy, to muszę mieć przy sobie dowód osobisty, żeby zostać wpuszczonym np. do muzeum?

w
6 lat temu

Jaki to senior 60+. Przecież to wydajny i aktywny pracownik produkcyjny, przynajmniej do 67 lat. Na kulturę nie ma czasu, bo pracuje na zmiany i musi się wyspać.
A gdzie 20+, 30+, 40+ itp ?

marek
6 lat temu

A w zwykły dzień do biblioteki nie może senior się zapisać? A do muzeum czy do synagogi też go nie wpuszczą? A w godzinę podstawy obsługi komputera senior załapie? Nie żebym krytykował ale jakieś takie sztuczne to jest,

14
0
Napisz co o tym sądziszx