OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

NIE ŻYJE Starsza kobieta potrącona przez TIR-a

W środę  tuż po godzinie 9:00 doszło do potrącenia około 90-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło na ul. Poznańskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dembińskiego. Według relacji świadków, piesza miała wyjść zza śmieciarki. W tym samym momencie samochód służb odpowiadających za czystość w mieście był wymijany przez samochód ciężarowy marki Volvo.

+

Kierowca TIR-a nie zauważył pieszej w wyniku czego ją potrącił. Kobieta najprawdopodobniej znalazła się w strefie, w której kierowca TIR-a nie był w stanie jej dostrzec. Z drugiej strony dziwi zachowanie starszej kobiety, która nie przeszła przez przejście dla pieszych, tylko dopiero 20 metrów dalej postanowiła wyłonić się zza śmieciarki.

Kobieta po potrąceniu była przytomna, miała uraz głowy.

Aktualizacja: 92-letnia kobieta zmarła w szpitalu około 17:00. Miała również złamaną miednicę.

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sss
odpowiada  Ann
4 lat temu

Nie chciala bys przezyc ich lat mlodosci,mondralinska

sss
odpowiada  Ann
4 lat temu

Debilka

kierowca B
odpowiada  Matejko
4 lat temu

takie jest ryzyko które ponosi każdy kierowca na drodze i nie ma na to mocnych zwyczajnie trzeba z tym żyć współczuję rodzinie tej pani i pechowemu kierowcy

n.
odpowiada  Kierowca
4 lat temu

zwróć uwagę w jakim stanie są te ścieżki i czy nadają się do bezpiecznej jazdy. mam okazję korzystać i momentami można sobie zęby powybijać. do tego mało gdzie są połączone, więc i tak trzeba wyjeżdżać rowerem na ulice…

Matejko
4 lat temu

Bardzo mi szkoda tego Pana z Volva,super osoba a teraz będzie cały czas rozmyślał po tym co się stało.

karol3414
odpowiada  Kierowca
4 lat temu

Coś bredzisz, u nas nie ma aż tyle ścieżek rowerowych (nie mylić z ciągami pieszo-rowerowymi). Poza tym ja mam wręcz odwrotne spostrzeżenie, praktycznie nie widują starszych kobiet jeżdżących ulicami, One najczęściej jeżdżą chodnikami, ulice omijają szerokim łukiem, wyjątkiem są miejsca gdzie po prostu nie ma jak jechać na rowerze inaczej niż po ulicy, np. nieutwardzone pobocza.

ona
odpowiada  Antek
4 lat temu

Rower wg Ciebie ma służyć wyłącznie do rekreacji?? Dobrze się Czujesz?

Ann
odpowiada  Maxi
4 lat temu

Szkoda starszej Pani, oby wszystko się dobrze skonczylo.
Ale to samo zauważam – najczęściej w nieodpowiednich miejscach przechodzą właśnie osoby starsze, jeszcze z miną pt. ja mam prawo. Czy to jest nawyk z lat ich młodości, kiedy ulicą jechał jeden maluch czy syrenka na godzinę? Szkoda, że tak jak piszesz, dają zły przykład wnukom, które często prowadzą za rączkę.

Maxi
4 lat temu

Wielokrotnie bylem swiadkiem jak starsze osoby przeprowadzaja swoje wnuki w niedozwolonym miejscu przez jezdnie dajac niezly przyklad tym mlodym osoba gdzie maja przechodzic a jak sie zatrabi albo zwruci uwage to wielka obraza .Policja powinna karac za takie cos razy dwa bo puzniej jest tak jak jest

Antek
odpowiada  Kierowca
4 lat temu

Cały czas pisze i mówię – wprowadzić przepisy regulujące uprawnienia dla osób poruszających sie na rowerach po drogach publicznych – rower powinien służyć do rekreacji – parki, miejsca wypoczynkowe itp. a nie byle żule wsiadają na rower i jedzie na rowerze po głównych drogach w mieście z siatami na kierownicy i jeszcze rozmawia przez telefon jadąc rowerem i czasami fajka w ry…… – plaga pod tym względem jest Ostrów Wlkp.

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x