Tu odbierzesz kartę do głosowania w Budżecie Obywatelskim

Udostępnij
Tweet

1 września rozpocznie się głosowanie na zadania zgłoszone w II edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosować można korzystając z papierowych kart do głosowania lub elektronicznie, korzystając ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Zasady drugiej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego były omawiane z mieszkańcami Ostrowa podczas konsultacji społecznych.

– Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za utrzymaniem również możliwości tradycyjnego głosowania, za pomocą papierowych kart. Daje to możliwość oddania głosu osobom, które nie mają dostępu do Internetu, a chcą brać czynny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących wydatkowania środków z miejskiego budżetu – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zarówno głosowanie elektroniczne jaki i tradycje z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania odbywać się będzie poprzez wpisanie numerów zadań, których realizację się popiera. Każdy mieszkaniec, w myśl zmienionej procedury, może wybrać maksymalnie dwa zadania tzw. duże – o wartości nieprzekraczającej 250 000 zł brutto i jedno zadanie tzw. małe – o wartości nieprzekraczającej 25 000 zł brutto.

W II edycji OBO głosowanie mieszkańców będzie trwało przez cały wrzesień. Prawo do udziału w nim mają wszyscy ostrowianie, którzy najpóźniej 31 grudnia 2016 roku ukończą 13 rok życia.

– By usprawnić głosowanie, w tej edycji OBO, zmniejszona została objętość karty do głosowania  do dwustronnie zadrukowanej jednej kartki A4. W tym roku głosujemy poprzez wpisanie numerów popieranych zadań, które zostały im przydzielone podczas ceremonii losowania – dodaje prezydent miasta.

Mieszkańcy korzystający z tradycyjnej formy głosowania będą korzystali z punktów do głosowania zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Karty będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania. W obu przypadkach wypełnioną kartę należy wrzucić do urny. Natomiast głosowanie elektroniczne, wzorem ubiegłego roku, będzie możliwe poprzez stronę internetową Urzędu Miejskiego  pod adresem www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

CZYTAJ  Podczas ćwiczeń znaleźli kilkadziesiąt niewybuchów


 KARTA DO GŁOSOWANIA

 

Punkty do głosowania tradycyjnego:

* Urząd Miejski
Referat Obsługi Mieszkańców
al. Powstańców Wielkopolskich 18
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

* Kino Komeda 3D
al. Powstańców Wielkopolskich 22
wtorek – niedziela 15:00 – 20:00

* Muzeum Miasta – Ratusz
Rynek 1
poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
(czwartek 8:00 -18:00)

* Ostrowskie Centrum Kultury
ul. Wolności 2
poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00
sobota 10:00 – 14:00

* Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.
ul. Witosa
Targowisko Miejskie (kiosk 46)
wtorek – sobota 7:00 – 14:00

* Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.
ul. Asnyka 8
poniedziałek – piątek 9:00 – 16:00

* Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.
ul. Partyzancka 27
poniedziałek – piątek 8:00 – 17:00

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jaaaa
7 lat temu

Oczywiście przetarg na remont targowiska wygra Pan Sadowski. Wszystko już załatwione.

wiedzacy
7 lat temu

tusk,kopcz. gronkiewicz waltz a wostrowie usrajski .urbanek malg mikolajczyk strykowski lawniczak teraz pacholczyl zelan kowal pilar tu jest duzo do roboty tylko sprawnie szukac tow radzi nie pan puszcza wszystkie wpisy i nie blokuje jak to robi wlkp

endriu
7 lat temu

Wydaje mi się,że wypadałoby najpierw ukończyć 1 etap.

3
0
Napisz co o tym sądziszx