25-lecie reaktywacji ostrowskiego Bractwa

Ostrowskie Bractwo Kurkowe świętowało 25 – lecie reaktywacji. Podczas uroczystości, na terenie parku K.B.S przy ulicy Kaliskiej, została odsłonięta tablica pamiątkowa ku upamiętnieniu Braci Pomordowanych w latach 1939-1945 przez Zbirów Hitlerowskich.

+

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św., którą odprawił ks. senior Jerzy Krajka z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Z okazji jubileuszu 25 – lecia reaktywowania Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim prezydent Beata Klimek, wraz ze starostą ostrowskim Pawłem Rajskim, odsłonili tablicę pamiątkową ku upamiętnieniu Braci Pomordowanych w latach 1939-1945 przez Zbirów Hitlerowskich.

Z przyjemnością przekazuję swoje wyrazy uznania dla całokształtu dokonań w tym okresie wszystkim kurkowym braciom i damom. Ćwierć wieku działalności jest okazją do podsumowania znaczących dokonań w dziedzinie dbałości o zachowanie historycznej pamięci, ale również w zakresie osiągnięć społeczno – kulturalnych. Wdzięczni jesteśmy za pomyślną współpracę oraz działalność w zakresie krzewienia dawnych tradycji strzeleckich w naszym mieście. Z okazji jubileuszu składam serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia, a także dużo satysfakcji z podejmowanych działań – mówiła prezydent Beata Klimek.

W trakcie obchodów odbyła się intronizacja Króla Zenona Robakowskiego i jego Rycerzy Anno Domini 2016 oraz turniej strzelecki. W jubileuszu uczestniczyli bracia i damy z całej Polski.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianin
5 lat temu

A co król ma w swoim godle, rolkę papy, rynnę, czy dachówkę?

endriu
5 lat temu

Do jan historii już nie zmienimy,to właśni na co nie mamy wpływu. Ale jakaś reaktywacja ???

wik
odpowiada  endriu
5 lat temu

Historię tworzą nową i wprowadzają w życie –przecież IPN szkoli nowych „fachowców”.
Z książek do biologii dowiemy się, że świat powstał w 7 dni a z książek do historii, że Lech Kaczyński poległ w zamachu.
Każde dziecko musi wiedzieć, że Lech/Kaczyński/był pierwszym władcą Polski i pogonił kacapów/Rusa/ na wschód, a pepików/Czecha /na południe/ Panował ponad 1000 lat i zginął zamordowany przez agentów pana Putina i Pani Merkel. Agenci Ci nawet opony felerne założyli do samochodu pana Dudy. Teraz zmienimy nazwę na Kaczoland, powołamy Jezusa Chrystusa na króla Polski/Jego mamusię mamy już za królowa/ a w dalszej kolejności ustanowimy triumwirat powołując dodatkowo Boga Ojca i Ducha Świętego.

endriu
5 lat temu

Tablicę należy odsłonić. Niech ludzie zobaczą kto do kogo strzelił.

alterego
5 lat temu

chciałem się już dawno zapisać do Bractwa ..tylko nie wiem gzie i jak ..jeśli ktoś wie prosił bym o info…dzieki….

dewotka
5 lat temu

A obok zamontować „tablice smoleńskie ” aby przechodzący mogli się pomodlić do ” św. Aviatora”.

Polak
odpowiada  dewotka
5 lat temu

Idź się pomodlić na mogiłach żołnierzy niemieckich, którzy nie przeżyli wojny. A tablice Polaków którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej zostaw następnym pokoleniom, bo z dewotką nie ma o czym rozmawiać.

dewotka
odpowiada  Polak
5 lat temu

Ty Polak się tak nie podniecaj bo jeszcze po 50 latach pierwszego wytrysku nie dostaniesz…

WITEK
5 lat temu

A ten”zielony ludzik” w środku to co to jest???

Elektryk
5 lat temu

Król wygląda jak ruski generał. Jakby go nie daj Boże wilk pożarł, to by cały dzień medalami srał. Poza tym teraz król nie tylko podczas kładzenia papy albo dachówki będzie mógł spoglądać na innych z góry.

Blacharz
5 lat temu

„Zbiry Hitlerowskie”? To już trzeba było napisać, że braci pomordowali naziści, bo przecież wiadomo, że nie wypada używać w takim przypadku nazwy Niemcy.

lech
5 lat temu

Zbirów Hitlerowskich.
Panie Marku z dużych liter to stanowcza przesada!

Jan
odpowiada  lech
5 lat temu

A może „Zbiry Hitlerowskie” to była nazwa niemieckiego bractwa kurkowego i dlatego pisze się wszystko dużą literą?

kefir
odpowiada  Jan
5 lat temu

Chyba tak było właśnie. Niektórzy Niemcy owszem, przymuszeni słuzyli w armii, ale zawsze w kuchni albo w orkiestrach wojskowych. Mordowali masowo zaś naziści zorganizowani w swego rodzaju bractwa kurkowe.

KJU
5 lat temu

Dostojnie jak ruscy generałowie. Tyle medali, wielki szacunek 😀

17
0
Napisz co o tym sądziszx