25-lecie reaktywacji ostrowskiego Bractwa

Udostępnij
Tweet

Ostrowskie Bractwo Kurkowe świętowało 25 – lecie reaktywacji. Podczas uroczystości, na terenie parku K.B.S przy ulicy Kaliskiej, została odsłonięta tablica pamiątkowa ku upamiętnieniu Braci Pomordowanych w latach 1939-1945 przez Zbirów Hitlerowskich.

+

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św., którą odprawił ks. senior Jerzy Krajka z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Z okazji jubileuszu 25 – lecia reaktywowania Bractwa Kurkowego w Ostrowie Wielkopolskim prezydent Beata Klimek, wraz ze starostą ostrowskim Pawłem Rajskim, odsłonili tablicę pamiątkową ku upamiętnieniu Braci Pomordowanych w latach 1939-1945 przez Zbirów Hitlerowskich.

Z przyjemnością przekazuję swoje wyrazy uznania dla całokształtu dokonań w tym okresie wszystkim kurkowym braciom i damom. Ćwierć wieku działalności jest okazją do podsumowania znaczących dokonań w dziedzinie dbałości o zachowanie historycznej pamięci, ale również w zakresie osiągnięć społeczno – kulturalnych. Wdzięczni jesteśmy za pomyślną współpracę oraz działalność w zakresie krzewienia dawnych tradycji strzeleckich w naszym mieście. Z okazji jubileuszu składam serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia, a także dużo satysfakcji z podejmowanych działań – mówiła prezydent Beata Klimek.

W trakcie obchodów odbyła się intronizacja Króla Zenona Robakowskiego i jego Rycerzy Anno Domini 2016 oraz turniej strzelecki. W jubileuszu uczestniczyli bracia i damy z całej Polski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianin
7 lat temu

A co król ma w swoim godle, rolkę papy, rynnę, czy dachówkę?

endriu
7 lat temu

Do jan historii już nie zmienimy,to właśni na co nie mamy wpływu. Ale jakaś reaktywacja ???

wik
odpowiada  endriu
7 lat temu

Historię tworzą nową i wprowadzają w życie –przecież IPN szkoli nowych „fachowców”.
Z książek do biologii dowiemy się, że świat powstał w 7 dni a z książek do historii, że Lech Kaczyński poległ w zamachu.
Każde dziecko musi wiedzieć, że Lech/Kaczyński/był pierwszym władcą Polski i pogonił kacapów/Rusa/ na wschód, a pepików/Czecha /na południe/ Panował ponad 1000 lat i zginął zamordowany przez agentów pana Putina i Pani Merkel. Agenci Ci nawet opony felerne założyli do samochodu pana Dudy. Teraz zmienimy nazwę na Kaczoland, powołamy Jezusa Chrystusa na króla Polski/Jego mamusię mamy już za królowa/ a w dalszej kolejności ustanowimy triumwirat powołując dodatkowo Boga Ojca i Ducha Świętego.

17
0
Napisz co o tym sądziszx