Strażacy gasili ogień konewkami

Udostępnij
Tweet

O tym, że nie należy palić śmieci wiedzą nawet małe dzieci. Problemem ze zrozumieniem takich oczywistości mają niektórzy dojrzali wiekiem mieszkańcy. Jeden z nich, z ulicy Ceglanej w Ostrowie Wlkp. po raz kolejny palił odpady w ogródku. Tym razem sąsiedzi powiedzieli dość i wezwali straż pożarną. Dodatkowo została powiadomiona straż miejska.

+

Wszystko się działo przed godziną 13:00. Strażacy weszli na właściwą działkę dzięki gościnności jednego z sąsiadów. W płomieniach znajdowały się przedmioty, które zdecydowanie nie były gałązkami czy liśćmi. Strażacy dostrzegli stojące w pobliżu konewki i wannę, z której mogli czerpać wodę. Tym oto prostym sposobem ugasili ognisko i to skutecznie.

Wydawać by się mogło, że to coś niewłaściwego. Ale z drugiej strony po co rozwijać długie węże, pompować wodę z wozu, generować koszty dla tak małego pożaru spowodowanego głupim zachowaniem sprawcy zdarzenia. Ten zaś karę poniósł w postaci mandatu wystawionego przez Straż Miejską.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hadwao
7 lat temu

A jak w MZO zapaliły się składowane tam w niewłaściwy sposób odpady tworzyw sztucznych [butelki PET] to dopiero był smród ale sprawa przycichła ,

dominikk
7 lat temu

Ciągle słyszę tylko koszty i koszty, koszty policji, straży pożarnej, czy pogotowia, ale z tego co się orientuję każdy pracownik takiej instytucji jest zatrudniony na etat, umowę o pracę, dostaje kasę na godzinę/dniówkę , a nie od wykonanej roboty, tak samo paliwo do pojazdów jest już wliczone w koszty utrzymania danej jednostki czy to pogotowia, straży pożarnej i policji… więc jakie koszty ???

anatol
odpowiada  dominikk
7 lat temu

Wreszcie głos rozsądku. Wymienione służby sa od pomocy nam jak dupa od sr…a. Łaski żadnej nie robią a często media się podniecają „ofiarnymi akcjami”. Płacimy im za to, jak coś zgłaszamy to mają przybiec jak wzywany pies, więc to żadna łaska. Z drugiej strony często do pierdół ich wzywają niepotrzebnie.

ost
odpowiada  anatol
7 lat temu

wyobraź sobie że w tym momencie pali się Twój dom a Straż w tym czasie gasi taki „pożar” 🙂 Piękna sprawa co?!

anatol
odpowiada  ost
7 lat temu

Przecież o tym mówie, że niepotrzebnie wzywaja ich do pierdół jak to powyżej właśnie.

trg
7 lat temu

za wezwanie do takiego pożaru powinni obciążyć kosztami zgłaszającego… wystarczyłaby straż miejska

Robert
odpowiada  trg
7 lat temu

zgłaszającego? chyba raczej właściciela posesji z „ogniskiem”…

Tomek
7 lat temu

Ludzie sa nie poważni zgłaszając takie pożary..

~ja
odpowiada  Tomek
7 lat temu

Nie są poważni ci co palą takie ogniska – głównie śmieci. a tego robić nie wolno a skoro to już kolejne „pięknie pachnące” ognisko to nie dziwię się sąsiadom, że zawołali „na pomoc” straż pożarną i straż miejską. Niestety na niektórych tylko mandat działa – napominania sąsiadów niestety nie.
Wyobraź sobie, że siedzisz sobie na ogródku, pijesz kawę a tu smród palonych plastików….

9
0
Napisz co o tym sądziszx