OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pijani zdewastowali pomniki na cmentarzu

Ostrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli podejrzani o uszkodzenie grobów i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Zdarzenie miało miejsce na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca wyłamał fragmenty płyt pomnikowych. Pokrzywdzeni wycenili straty finansowe na ponad 1.600 złotych. W toku dalszych czynności jeden z mężczyzn usłyszał zarzut zniszczenia i znieważenia miejsca spoczynku zmarłego. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

+

30 lipca, ok. godziny 18:30 dzielnicowy ostrowskiej komendy, w czasie wolnym od służby będąc na terenie jednego z cmentarzy, zauważył trzech mężczyzn, którzy chodzili między nagrobkami i głośno się zachowywali. Gdy policjant usłyszał huk tłuczonego szkła zareagował. Według świadka, jeden z mężczyzn niszczył nagrobki. Dzielnicowy natychmiast o tym fakcie poinformował oficera dyżurnego, i udał się w kierunku mężczyzn, którzy opuścili teren cmentarza. Dzielnicowy informował na bieżąco dyżurnego o aktualnym miejscu przemieszczania się mężczyzn.

Już po chwili w rejonie cmentarza mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów Grupy Realizacyjnej ostrowskiej komendy.

Mężczyźni byli nietrzeźwi, 28-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2,3 promila alkoholu, 32-latek ponad 2,5 promila, 31-latek-2 promile alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Zatrzymani tłumaczyli, że przyszli odwiedzić grób znajomej. Nie mogąc znaleźć miejsca pochówku, jeden z nich się zdenerwował i zaczął uderzać w pomniki. Swoim zachowaniem zniszczył dwa groby poprzez wyłamanie fragmentu płyty pomnikowej i przytwierdzonego do jednego z pomników krzyża.

Pokrzywdzeni w tej sprawie złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 32-letni mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia i znieważenia miejsca spoczynku zmarłego. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koko
4 lat temu

haczka grabki i jechane trawsko z alejek do bólu dupy

edek z matejki
4 lat temu

niech wydrapuja wosk ze zniczy z plyty nagrobnej

ZK
odpowiada  suzuki
4 lat temu

Kilka minut przed tym jak rozrabiali widziałem ich jak chlali piwo na cmentarzu. Sam ich wygląd nie świadczył o tym, aby mieli ustabilizowane życie. Ustabilizowane to oni mają picie. Z wyglądu to takie “obwiesie”.

suzuki
4 lat temu

Wydaje mi się ,że taki 32 latek powinien mieć ustabilizowane życie,rodzinę, posadzone drzewo i powinien myśleć o budowie domu a nie chodzić jak żul po cmentarzu i niszczyć nagrobki ,głęboko współczuję zagubienia i nieporadności.

Robert
4 lat temu

oj tak w końcu coś zaczęło się dziać… jeszcze jakby tych złodziei zniczy i kwiatów złapali to już sam Policji bym nagrodę wręczył…

obserwator
4 lat temu

Kara, sprzątanie liści jesienią na całym cmentarzu.

xd
4 lat temu

J…ć,karać nie wyróżniać

jazzi
4 lat temu

debile

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x