Ukrainiec dokonał rozboju nożem i usiłował ograbić miejsce pochówku

22-letni obywatel Ukrainy ma postawiony zarzut dokonania rozboju z użyciem noża oraz występków, polegających na ograbieniu lub usiłowaniu ograbienia miejsca pochówku. Mężczyźnie zarzucono, iż w dniu 28 kwietnia 2016 r. w Ostrowie Wielkopolskim, grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia za pomocą trzymanego w ręce noża, zmusił ją do wydania pieniędzy w kwocie 10 złotych.

+

Przestępstwo to stanowi zbrodnię, opisaną w przepisie art. 280 § 2 kk.  Ponadto oskarżenie obejmuje trzy zarzuty ograbienia miejsca pochówku zmarłych na Cmentarzu katolickim parafii pod wezwaniem im. Stanisława Biskupa w Ostrowie Wielkopolskim oraz jeden, polegający na usiłowaniu dokonania takiego przestępstwa i to w dniach 8 marca 2016 r. oraz 12 marca 2016 r. Kradzież wiązanek kwiatów ciętych z trzech grobów a także usiłowanie kradzieży porcelanowej figurki anioła z czwartego grobu, zakwalifikowano jako czyny z art. 262 § 2 kk.

Wobec oskarżonego zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, do dnia 27 lipca 2016 r. W ramach złożonych wyjaśnień przyznał się on do popełnienia wspomnianych przestępstw.
Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu.

Dokonanie rozboju z użyciem noża zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech, zaś ograbienie miejsca pochówku – karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ  Ostrowianin miał ponad 2.5 promila

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Troll
3 lat temu

Całe szczęście, że jeszcze w miejscu pochówku nikogo nie zgwałcił. 😉

III
6 lat temu

Jeżeli dopuszcza się do tego, że w Polsce oklaskuje się zespół o nazwie Enej, to należałoby tego bandytę puścić wolno. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zbrodniarz-patronem-zespolu-enej-gowniarze-musza-miec-niezly-ubaw,339523.html

alterego
6 lat temu

a to banderowiec….

admin
6 lat temu

brac wiecej dziadostwa ze wschodu i zatrudniac! a bedzie lepiej…dzisiaj mnie taki czorny ztrabil i cos pitolil po rusku ze ja dupa je***…usmiechke sie aby i odpowiedzialem…wroc tam z kad przyszedles niedorozwoju bez prawka….porazka nawet na przepisach sie ie znaja capate ciule

.
6 lat temu

Przyjąć więcej imigrantów, przede wszystkim islamistów. Będzie będzie zabawa, będzie się działo

PitBull
6 lat temu

……job twoja mać….. Paszoł Won w Ukrainu Synu !

marches
6 lat temu

wszystkie ukrainskie bandery wyrzucic z Polski tych spolszczonych w akcji wisla tez bo zadnego pozytku z nich nie ma i nie bedzie.

ZK
6 lat temu

Wydalić gnoja z Polski, a nie czekać aż stanie się nieszczęście. Wyrok odsiedzi i dalej będzie bandyta łamał prawo.

z marszu
6 lat temu

zapakować gościa i wielkim kopem odesłać na Ukrainę i to natychmiast !

xxx
6 lat temu

wyrok i wypad z Polski…

10
0
Napisz co o tym sądziszx