OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Znalezionego telefonu lepiej nie przywłaszczać

W ubiegły piątek, 8 lipca policjanci Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili mężczyznę, który przywłaszczył sobie znaleziony telefon komórkowy wartości ponad tysiąca złotych. Telefon został odzyskany, a 17-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

+

Dzięki pracy operacyjnej, kryminalni ustalili osobę, która przywłaszczyła sobie znaleziony telefon komórkowy wartości ponad tysiąca złotych. Policjanci ustalili, że w połowie kwietnia br. „nowy właściciel” znalazł na chodniku na terenie powiatu ostrowskiego telefon komórkowy. 17-latek nie zgłosił tego faktu Policji. Mężczyzna zabrał telefon do domu i użytkował.

Policjanci odzyskali utracony telefon, który powróci do prawowitego właściciela. Mundurowi przypominają jednocześnie, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem.

Przywłaszczając sobie znalezioną cudzą rzecz, można narazić się na odpowiedzialność karną. Sprawcy przywłaszczenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
??
5 lat temu

a nie byl to czasem telefon pana radnego??

unbeliever
odpowiada  Donek
5 lat temu

do Donek i Ostrów. Nie, nie musisz wystarczy zadzwonić sam przyjadą, wpisy na poziomie gimbusów.

....
odpowiada  Donek
5 lat temu

albo wystarczy być normalnym człowiekiem i oddać co nieTwoje …. może kiedyś to Ty coś zgubisz? podobno dobra wraca …. zło pewnie też 🙂

...i
odpowiada  Donek
5 lat temu

Nie trzeba jechać na Odolanowska,jak znalazłam portfel z dokumentami zadzwoniłam na policję i oni przyjechali odebrać go pod galerie tam gdzie znalazłam. Co prawda czekałam pół godziny ale co to jest jak można komuś pomóc. Współczuję temu komuś jak by musiał wszystkie dokumenty od nowa wyrabiać.

Ostrów
odpowiada  Donek
5 lat temu

Wystarczy kopnąć żeby na środku chodnika nie leżało

Ostrów
odpowiada  Glon
5 lat temu

A czym się mają zajmować? Zabójstw u nas nie ma, nawet po jednym na funkcjonariusza. Gwałtów też nie ma bo kobiety same się pchają na… wiadomo. Policjanci zajmują się tym co jest. Ty to byś kazał w sadzie wiśni pomarańcze zbierać

Glon
5 lat temu

Swoją drogą to bardzo ciekawe ze sprawą zaginionego telefonu zajmuje się kryminalna…jak nie zagubione telefony to młodzież z lufką trawki…brawo dzielni stróże prawa!

Donek
5 lat temu

Takie prawo ze człowiek jak znajdzie sam musi fatygowac się do smutnych panów z odolanowskiej, tracić swój czas i nerwy. Także następnym razem zdeptac lub wyrzucić i po kłopocie!

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x