Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego

Do 30 czerwca br. można składać wnioski do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Istotną zmianą w tegorocznym naborze jest możliwości zgłaszania zadań w kategorii zadań tzw. dużych, o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 250 000 zł brutto oraz w kategorii zadań tzw. małych o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 25 000 zł brutto. W obecnej trwającej edycji mieszkańcy mogą skorzystać z elektronicznego generatora wniosku oraz pomocnika kosztorysowego.

+

W celu ułatwienia korzystania mieszkańcom włączenie w taką formę partycypacji społecznej opracowany został tzw. pomocnik kosztorysowy na podstawie którego mieszkańcy będą mogli z łatwością przygotować szacunkowy kosztorys zgłaszanego zadania.

Oszacowanie kosztów zadania jest jednym z trudniejszych elementów wniosku. By było łatwiej sporządziliśmy tzw. pomocnik kosztorysowy zawierający zestawienie kosztów wybranych prac budowlanych lub elementów małej architektury najczęściej uwzględnianych we wnioskach mieszkańców – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Drugim rozwiązaniem, które ma pomóc mieszkańcom w przygotowaniu wniosku jest uruchomienie elektronicznego generatora wniosków dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

Wypełnienie  poszczególnych pozycji wniosku przy użyciu tego narzędzia jest łatwe i szybkie. Generator umożliwia przeliczenie kosztorysu zadania, zapisywanie wersji roboczych, czy dokonywanie modyfikacji wniosku. Aplikacja umożliwia też wydruk opracowanego wniosku, który po podpisaniu należy złożyć w ostrowskim magistracie – tłumaczy prezydent Ostrowa.

Wzorem ubiegłego roku uzyskanie szczegółowych informacji o sposobie wypełnienia wniosku oraz ustalenie własności terenu będzie możliwe podczas organizowanych dyżurów konsultacyjnych i maratonu pisania wniosków w następujących terminach:

 

Dyżury konsultacyjne – Urząd Miejski:

15 czerwca 2016 r. (środa) godz. 16.00 – 18.00

29 czerwca 2016 r. (środa) godz. 16.00 – 20.00

 

Maraton pisania wniosków do OBO – Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego

22 czerwca 2016 r. (środa) godz. 16.00 – 20.00

CZYTAJ  Nie żyje. Został przygnieciony przez drzewo

Więcej informacji na temat naboru wniosków do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego dostępnych jest na stronie internetowej www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

 

POMOCNIK KOSZTORYSOWY (PDF)

ELEKTRONICZNY GENERATOR WNIOSKU

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rafał
7 lat temu

mam pytanie , czy osoby odpowiedzialne za realizacje zeszłorocznych projektów zostały rozliczone? Za kilka dni będzie półrocze i jak znam życie nie wyrobią się , a zima wszystkich zaskoczy.
Może to jest tak, że urzędasy mają powód do rozdania sobie premii , a reszta to ściema.

ramzes wędzony
7 lat temu

Jak zawsze wyj…ka ze strony „urzedników miasta” jak ich zwał ……Mieszkancy mieli swoje iggrzyska i sobie glosowali ,a Mysmy ich wyje..li…..Pani Prezydent i jej przyudupasy siedzą i sie cieszą bo teraz ogłosili nastepny konkurs więc bedzie kasa :))) A Wy ciemnota z Ostrowa głosujcie dalej 🙂

mike
7 lat temu

No wlasnie co ze stanica? Wygrala w tamtym roku i co? Nic sie niedzieje

ramzes wędzony
7 lat temu

A co z realizacjami budżetu obywatelskiego z zeszłego roku pani prezydent?????

n/n
7 lat temu

Olo wszystko to obiecanki cacanki tak jak z robieniem ulic…..ja tam naszym radnym i prezydentowej juz nie uwierze ani na słowo bo nie raz słyszałem co to nie bedzie zrobione i jak to mowia dupa blada

Olo
7 lat temu

A co z realizacjami budżetu obywatelskiego w tym roku??

6
0
Napisz co o tym sądziszx