OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Na wnuczka i na policjanta. Oszuści nie odpuszczają

Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do kolejnych usiłowań oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Niestety, w jednym przypadku mieszkaniec naszego miasta został oszukany i przekazał oszustom pieniądze.

+

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem! Policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy!

W piątek oraz w dniu dzisiejszym terenie Ostrowa Wielkopolskiego oszuści kilkukrotnie telefonowali do starszych ludzi, działając metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. W zaistniałych przypadkach schemat działania oszustów był bardzo podobny. Do każdego z pokrzywdzonych dzwoniła oszustka, która podawała się za wnuczkę lub policjant, którzy informowali, że rzekoma wnuczka spowodowała wypadek i została zatrzymana. Warunkiem zwolnienia było zapłacenie odpowiedniej kaucji. Po pieniądze miała zgłosić się kolejna osoba.

Większość mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zachowała czujność i nie dała się oszukać. Niestety, jeden z mieszkańców przekazał pieniądze oszustowi.

Pamiętajmy! Zawsze sprawdzajmy, czy osoba, która do nas telefonuje jest tym, za kogo się podaje. Rozłączmy się i zadzwońmy na znany sobie numer członka rodziny, który rzekomo do nas dzwonił i spytajmy, czy faktycznie to z nim wcześniej rozmawialiśmy.

Policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy! Przypominamy! We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Zanim wybierzemy numer 997 lub 112 upewnijmy się, że rozłączyliśmy wcześniejsze połączenie!

Po raz kolejny apelujemy również do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych ostrzegając ich przed działaniami oszustów. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x