Ostrów miastem zdegradowanym? Wyraź opinię

Udostępnij
Tweet

Diagnozę naszego miasta opartą o wskaźniki społeczne i gospodarcze oraz granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji omówiono z zainteresowanymi mieszkańcami podczas spotkania informacyjno – konsultacyjnego 2 czerwca 2016 roku w ostrowskim Ratuszu. Mieszkańcy podzielili się swoimi opiniami dotyczącymi m.in. miejsc parkingowych, ruchu autobusowego, samochodowego i rowerowego w naszym mieście.

+

Spotkanie odbyło się w ramach trwających do 17 czerwca konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Ostrowie Wielkopolskim.

– Rewitalizacja jest jednym z najważniejszych wyzwań dla naszego miasta w perspektywie najbliższej dekady – podkreślał Ziemowit Borowczak, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W trakcie spotkania przedstawiono podstawowe pojęcia związane z procesem rewitalizacji oraz zaprezentowano szczegółową diagnozę służącą wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkańcy podzielili się swoimi opiniami dotyczącymi miejsc parkingowych, ruchu autobusowego, samochodowego i rowerowego w naszym mieście. Dyskusja dotyczyła także działań związanych z poprawą jakości powietrza w śródmieściu oraz planowanej budowy tzw. centrum przesiadkowego.

Wyznaczenie obszaru rewitalizacji jest pierwszym i bardzo ważnym krokiem na drodze do odnowy naszego miasta. Jest to także wstępny etap procesu tworzenia w Ostrowie kompleksowego programu rewitalizacji, zgodnego z nową podstawą prawną tj. Ustawą z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Program ten jest nie tylko niezbędny w procesie ubiegania się o dofinansowanie do projektów, które mogą być współfinansowane ze środków europejskich, ale również ma być dokumentem, który będzie współtworzony przez lokalne środowiska osób zainteresowanych rozwojem naszego miasta.

– Po wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji kolejnym etapem będzie rozpoczęcie prac nad tworzeniem Gminnego Programy Rewitalizacji. W Ostrowie Wielkopolskim zostanie powołany Komitet Rewitalizacji stanowiący forum współpracy
i dialogu interesariuszy rewitalizacji. Komitet będzie pełnił funkcję opiniodawczo – doradczą prezydenta miasta
– poinformował Ziemowit Borowczak.

Uwagi i wnioski do projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Ostrowie Wielkopolskim można przekazywać do 17 czerwca.
W najbliższą środę 8 czerwca w godz. 1600 – 1830 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się ostatni dyżur konsultacyjny dla mieszkańców naszego miasta.

CZYTAJ  Poseł został potrącony

 

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Ostrowie Wielkopolskim [KLIKNIJ]

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
7 lat temu

Łubu dubu, łubu dubu,
Niech żyje nam z lekka łysawy prezes naszego klubu,
Niech żyje, niech żyje nam!

Kto w grudniu się bawi jak w czasie wakacji,
kto przywiózł dziwne fajki z Chorwacji,
kto był na grillu i podpalił altankę.
Kto podrywa naszą piczkę i jego naczelniczkę.
Kto nie stał na czerwonym i pojechał przez chodnik,
kto mówi, że na alejach wielkopolskich kijem gruchy obija jego stara partyjna wiara.
Kto w kantorze kiedyś sprzedawał jednego dolara,
kto pojechał na zachód, ale wracał na stopa.
Kogo chce dziś zniszczyć pięknej Elżbiety chłopak !
Kto na studniówkę przyjechał służbową skodą ?
Takiego drugiego nie ma,
bo to nasz wielki pan prezes.
A jeśli nie wiedziałeś to teraz już wiesz.
Są tu dziewczęta i koleżkowie też,
I zaraz zaczniemy na ostro szampańską imprezę,
bo właśnie w tej chwili wchodzi na scenę małomiasteczkową ze świętą księgą nasz wielki pan i powiatowy narcyzowaty prezes!

adas
7 lat temu

Od kilku lat nie mieszkam w moim rodzinnym mieście, zawsze gdy wracam oprócz nostalgii ogarnia mnie tez smutek, zatrważający smutek… poważnie. Na codzięn oglądam duże prężnie rozwijające się miasta, patrze na taki brzydki kalisz w drodze do osw i zadaje sobie pytanie wjeżdzajac do naszego miasta:” ja to można było tak spier**lić”.

mike
7 lat temu

PenisMaly mnie tu kuje kazdy komentarz…

X
odpowiada  mike
7 lat temu

Strzel sobie baranka !!!!!

mike
7 lat temu

Do Gosi racja Milenka to tak medialnie tylko dla poklasku i wara kundle nopis szczegulnie szacucek kobiecie Cioto. Basen zal, nic sie niedzieje w osw. Komunikacja to wstyd autobusy jerzdza rzadko a ceny sa wieksze niz w poznaniu. Kuznia niech moci hociarz cos zostalo ze ZNTkow starych. Pamietacie ze mielismy osrodki hocby w kolobrzegu? To tez czesc ostrowa. Niestety Po-Sld i po wszystkim

pm
odpowiada  mike
7 lat temu

Człowieku, na drugi raz ,zanim cos napiszesz- weź najpierw korepetycje z PODSTAW języka polskiego , bo aż oczy bolą od czytania wypocin analfabety…

:)
odpowiada  mike
7 lat temu

gdyby tak jeszcze po polsku napisać 🙂

Palec manchester
7 lat temu

Jak czytam te komentarze to cieszę się że od 11 lat… nie ma mnie w tym grajdolku.

eryk
7 lat temu

Wstyd do miasta wjechać od strony Wrocławia, straszą rudery po ZNTK, Pl.Bankowy też porośnięty zielskiem zamiast ładną zielenią (mam na myśli wysepki), a o porządnym chodniku od Banku PKO SA do Targowiska nie ma co marzyć, same dziury, wiadukt na krotoszyńskiej też prosi się o ładny wygląd. Moniać tak wymieniać……

33
0
Napisz co o tym sądziszx