OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Od dziś do pobrania wnioski o dotację na ogrzewanie

Przypominamy – od dziś pobierać można wnioski na dofinansowanie do wymiany systemów ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła. Również w tym roku mieszkańcy Ostrowa mogą ubiegać się o udzielenie dotacji na ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, pompę ciepła lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej (wnioski do pobrania na końcu tekstu).

+

Wnioski o udzielenie dotacji w tegorocznej edycji wprowadzonego w ubiegłym roku programu można składać od 11 maja 2016 roku. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli uzyskać nawet 5 tysięcy złotych dofinansowania. Środki na wymianę pieców dla mieszkańców Ostrowa zostały zabezpieczone w miejskim budżecie. To 350 tys. zł.

Wnioski można pobierać w Referacie Obsługi Mieszkańców (parter Urzędu Miejskiego), w Referacie Ochrony Środowiska (II piętro UM, pok. 218, 212, 202), a także na stronie internetowej www.umostrow.pl.

Będzie można je składać do 31 sierpnia 2016 roku. Warto się jednak pospieszyć – dofinansowanie przyznawane będzie do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych w budżecie. Wnioski, wraz z załącznikami, należy składać we wspomnianym wyżej Referacie Obsługi Mieszkańców lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski). Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Do ubiegania się o dotację uprawnione są podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

WAŻNE – podmioty muszą posiadać tytuł prawny do budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

DO POBRANIA

Wniosek (.doc)

Wniosek (.pdf)

Rozliczenie (.doc)

Rozliczenie (.pdf)

Pełnomocnictwo (.doc)

Pełnomocnictwo (.pdf)

Uchwała

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
edek z matejki
4 lat temu

aktualnie w OZC jest promocja na nowe przylacza tj 50% mniej.Miasto oferuje dofinansowania do 5000%
czy te dwie promocje sie lacza , wie ktos

Sąsiad sąsiada kopciucha
4 lat temu

Te dopłaty niczego nie zmienią. Mój sąsiad ma piec gazowy i węglowy. Zgadnijcie czym ogrzewa dom przez całą zimę?

Realista
odpowiada  :)
4 lat temu

To ile chciałbyś tej dopłaty i dlaczego nie dla wszystkich?

POstępak
odpowiada  dfs
4 lat temu

Niech ci te mapki, pozwolenia, przyłącza i wymianę instalacji opłaci radny Andrzej Kornaszewski. Pierwszy bojownik i obrońca demokracji w dzisiejszej Polsce, ktoś któremu się wydaje, że broni konstytucji, a w sumie jest zaledwie zasranym radnym w powiatowym nic nie znaczącym prowincjonalnym miasteczku, kimś który ubezpieczał ludzi w III filarze i obiecywał kokosy na emeryturze.

Karol
odpowiada  dfs
4 lat temu

A co byś trefnisiu chciał, żebyś za publiczne pieniądze zrobił to co inni robili za swoje ciężko zarobione buraku i darmozjadzie jeden?

Ogrzewający dom gazem bez dopłaty
4 lat temu

Do tej dopłaty dodałbym jeden warunek. Beneficjent dopłaty usuwa piec węglowy i wyraża zgodę na co 3 miesięczne kontrolowanie swojej kotłowni, czy nadal go nie posiada. W razie gdyby obdarowany znów zamontował piec węglowy, ten zobowiązany byłby zwrócić dopłatę w podwojonej kwocie.

dfs
4 lat temu

juz sie palę do wymiany na droższe ogrzewanie a sam piec to nie wszystko gdzie mapki pozwolenia przyłacza wymiana instalacji

:)
4 lat temu

5tyś :)))) na jaki piec to wystarczy …..
Proszę spojrzeć ile kosztują kondensacyjne kotły gazowe.
Jeśli ma być tak ekologicznie to zakup kotła gazowego “starej” konstrukcji nie ma sensu.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x