Uczniowie odebrali stypendia

Blisko trzystu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odebrało Stypendia im. Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na II półrocze roku szkolnego 2015/2016. W tym roku szkolnym pula stypendiów została zwiększona o ponad 100 tysięcy złotych. – Większe inwestowanie w rozwój utalentowanych i uzdolnionych uczniów, jest jednym z przykładów najlepiej wydawanych pieniędzy z budżetu naszego miasta. Ta inwestycja wróci do nas w przyszłości w postaci Waszej cennej i wartościowej wiedzy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 stypendia przyznano ogółem 271 uczniom z czego 145 uczniom szkół podstawowych, a 126 uczniom z gimnazjów. Ogółem zgłoszono 524 wnioski. W gronie stypendystów są także uczniowie z terenu gmin ościennych: Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy Przygodzice i Gminy i Miasta Raszków.

To Stypendium jest wyrazem naszego samorządowego docenienia Waszych wspaniałych osiągnięć, talentów, umiejętności, zamiłowania do nauki oraz chęci poszerzania swojej wiedzy. Bądźcie pewni, że wszystko to zaprocentuje w przyszłości. Przyjdzie taki czas, kiedy jako dorośli ludzie przypomnicie sobie, że bez tych wysiłków i zaangażowania w naukę nie byłoby Was w tym miejscu, do którego prowadzi Was dzisiejsza praca – mówiła podczas uroczystej gali wręczenia stypendiów Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Uczniowie szkół podstawowych otrzymują stypendium w wysokości 600 zł, a uczniowie gimnazjów – w wysokości 700 zł. Aby otrzymać stypendium, uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się średnią ocen: 5,55 – 6,00. Dla uczniów gimnazjów poprzeczka została ustawiona na poziomie: 5,30 – 6,00.

W tym roku szkolnym w miejskim budżecie zabezpieczono na wypłatę stypendiów 400 tysięcy złotych. To o 125 tysięcy złotych więcej, niż w roku ubiegłym.

Wiedzcie, że jako władze samorządowe – chętnie Was w niej wspieramy i nagradzamy. To właśnie dla Was – wspólnie z radnymi miasta podjęliśmy decyzję o zwiększeniu budżetu Stypendium im. Świętego Jana Pawła II o ponad 100 tys. złotych. Jestem dziś głęboko przekonana, że są to jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy przez nasz samorząd! – zapewnia prezydent miasta.

CZYTAJ  15-latka w stanie krytycznym walczy o życie

Wraz z prezydentem miasta stypendystom gratulował Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

O oprawę koncertu zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ich program poświęcony został osobie patrona stypendiów – św. Janowi Pawłowi II.

 

Stypendia im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na II półrocze roku szkolnego 2015/2016

Plan w budżecie miasta na 2016 rok – 400 000 zł

Złożone wnioski:

– szkoły podstawowe – 319, otrzymało 145

– gimnazja – 205, otrzymało 126

RAZEM – 524, otrzymało 271

 

Wykaz stypendystów

 

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uczeń
6 lat temu

O zgrozo!! Religia wchodzi do średniej oceny w/g. Trybunału Konstytucyjnego.
Czy kuria dokłada się do tych stypendiów? chyba nie powiecie, że pani Prezydent załapała się na tzw.: “krzywy r….”

roman
6 lat temu

Moim zdaniem to jest NAGRODA za dobre stopnie – JEDNORAZOWA – za półrocze.
STYPENDIUM to np. ja otrzymywałem także min. za dobrą średnią z egzaminów semestralnych na Politechnice przez 4,5 roku – CO MIESIĄC ! Po pierwszym semestrze! To to było STYPENDIUM !

2
0
Napisz co o tym sądziszx