Prezydent konsekwentnie dba o swój elektorat

Udostępnij
Tweet

W Ostrowie Wielkopolskim uruchomiony został program teleopieki. To kolejna inicjatywa, która jest ukłonem w kierunku seniorów, będących żelaznym elektoratem prezydent Beaty Klimek.

+

System teleopieki pozwala na wezwanie pomocy w każdych okolicznościach, niezależnie od tego czy jest to pomoc medyczna, zagrożone jest bezpieczeństwo, czy po prostu potrzebne jest wsparcie. Miasto wdrożyło w tej chwili program pilotażowy. – Potrwa on do końca tego roku i ma objąć opieką 30 seniorów – informuje na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook prezydent Beata Klimek.

Usługa adresowana jest do osób samotnych i starszych po 60. roku życia, mieszkających samotnie. Każdy senior objęty programem otrzyma bransoletkę z tzw. przyciskiem życia. – Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na nadajniku noszonym przez starszą osobę, by wezwać pomoc, która czasem może uratować jej życie. Misją teleopieki jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób chorych i niepełnosprawnych, przebywających stale lub czasowo w domu – wyjaśnia prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Władze miasta zapowiadają, że jeśli teleopieka się sprawdzi, a zainteresowanie seniorów będzie rosnąć, to liczba osób mogących korzystać z programu zostanie zwiększona. Seniorzy, którzy chcieliby skorzystać z systemu, mogą od najbliższego piątku składać wnioski w Dziennym Domu Pomocy „Senior-Wigor”, który jest koordynatorem przedsięwzięcia. O udziale w programie decydować będzie kolejność zgłoszeń, przy czym pierwszeństwo będą miały osoby mieszkające samotnie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wakacyjne oferty pracy. Największy pracodawca intryguje
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
znudzony tym opłaconym PR-em
8 lat temu

Młoda…..co ty gadasz? Przecież to wszystko to pomysły Pani Prezydent! 🙂 Nawet te co krytykowała wcześniej czyli np. przedszkole za grube miliony, Park na Wrocławskiej co miał przedsiębiorcom pomagac, zakład RZZO…..to wszystko dziś jej sukcesy! 🙂 To dzięki doradcom i ekspertom, których zatrudnia na morgi! No i to smart city tylko z nazwy….tez pewnie nie możesz się doczekać komentarzy szczęśliwych emerytów jak to ich zycie zmieni się na lepsze, gdy będą szukali wolnego miejsca parkingowego w swoich smartfonach, zaraz jak skończą codzienną kąpiel w zewnętrznym basenie na Paderewskiego, o którym zawsze marzyli! 🙂 Opanujcie się w końcu ludzie! Doradca nr 2 co wymieni niedługo na stanowisku doradcę kluskę zaraził was genem rzekomych sukcesów tego pikującego w dół miasta tylko i wyłącznie dla emerytów?

elson
odpowiada  znudzony tym opłaconym PR-em
8 lat temu

zamiast sapać by się pan radny przeszedł po swoim osiedlu i zapytał, czy ludzie czegoś nie potrzebują. 4 lata spał na sesjach, a teraz się nagle aktywny zrobił. szkoda, że tylko w internecie i telewizji, bo rozmawiającego z ludźmi na ulicy to go nie zobaczysz. politycznie zmielona papka w mózgu. olał miasto, partia wazniejsza.

młoda
8 lat temu

W dziesięciu poniższych komentarzach komentujący napieprzają w młodych, w opozycję pod hasłem – będziecie kiedyś starzy. No to mam pytanie: czy ktoś z młodych czy przedstawicieli opozycji napieprzał tu w panią Klimek czy w ten program? Czy nie za szybko napieprzacie w kogoś, kto jeszcze się nie odezwał? Czy chodziło o to, żeby biuro prasowe wyrobiło plan komentarzy przed weekendem? No i chciałam przypomnieć, że uchwałę rady miejskiej o wprowadzeniu w Ostrowie Karty Seniora przygotował jeden z najmłodszych radnych, radny opozycji Jakub Paduch. Pozdrawiamy nadgorliwców z biura prasowego 😉

stary
odpowiada  młoda
8 lat temu

uchwałę to kazdy głupi potrafi przygotować. a skopiowac z innego miasta tym bardziej. pochwal się lepiej ile ten twój Paduch firm przyprowadził do tego programu, bo miasto ma juz ponad sto. na wyścigi zgłosił żeby go z kartą kojarzono. złożył i koniec.

młoda
odpowiada  stary
8 lat temu

Oj głupiś stary,głupiś. Niby każdy głupi potrafi, a z urzędu nikt nie przygotował uchwały tylko radny. A od szukania firm, wykonania uchwały są wiceprezydenci (każdy zarabia powyżej 11 tys.), pani Klimek (zarabiająca tyle co prezydent Warszawy) i cały urząd, który mają do dyspozycji. To radny z dietką ma za nich odwalać pracę? Nie wystarczy, że pani K. się lansuje podczas wręczania kart? Oj coś ci się stary w tej siwej głowie pomieszało. Ale to chyba ze złości?

20
0
Napisz co o tym sądziszx