Inicjatywa lokalna i OBO – czas na przetargi

Udostępnij
Tweet

25 kwietnia zakończy się termin składania ofert w przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego z bieżnią przy Szkole Podstawowej nr 11 – jest to zadanie realizowane na wniosek mieszkańców miasta w ramach Inicjatywy Lokalnej. Natomiast do 5 maja potrwa składanie ofert w przetargu na budowę kortu tenisowego w kompleksie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 7. Jest to jedno ze zwycięskich zadań wyłonionych w głosowaniu mieszkańców w ramach pierwszej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. – Inicjatywa Lokalna oraz budżet obywatelski to narzędzia dające mieszkańcom realny wpływ na to, co uważają za potrzebne w swoim mieście – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

+

Inicjatywa Lokalna zakłada partycypację wnioskodawcy w realizacji proponowanego zadania. Udział wnioskodawcy może polegać na świadczeniu pracy społecznej, świadczeniu pieniężnym lub świadczeniu rzeczowym. Drugim elementem koniecznym w procedurze Inicjatywy Lokalnej jest wskazanie terenu znajdującego się we władaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, na którym realizowana będzie dana inicjatywa. Miejscem realizacji inwestycji związanej z budową boiska wielofunkcyjnego z bieżnią jest teren Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Batorego 2. Udział mieszkańców polegał na wniesieniu wkładu rzeczonego w formie opracowanej dokumentacji projektowej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca robót będzie zobowiązany do wykonania: boiska sportowego wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, bieżni trzytorowej o długości 80 m z nawierzchnią poliuretanową, ogrodzenia o wysokości 4 metrów wokół boiska wielofunkcyjnego, piłkochwytów o wysokości 8 metrów, a także oświetlenia.

Oferty można był składać do 25 kwietnia. Teraz nastąpi ich analiza i ocena.

Do 4 maja 2016 r. potrwa natomiast składanie ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: „Bądź jak Janowicz i Radwańska – budowa kortu tenisowego w kompleksie sportowym SP nr 7” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Bema 30. Jest to jedno ze zwycięskich zadań wyłonionych w głosowaniu mieszkańców w ramach pierwszej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

CZYTAJ  Ewakuacja Galerii Ostrovia

W ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w roku 2016 będą realizowane także inne zadania: „Stanica harcerska – na miarę XXI wieku”. Kompleksowa modernizacja budynku głównego, ścieżka rekreacyjno – edukacyjna przy Stawie Szulca oraz Samochód dla strażaków – Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta poprzez zakup  samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mechanizmy Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Inicjatywy Lokalnej pozwalają spełnić potrzeby i marzenia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Pomysł przelany na papier i złożony wniosek może przyczynić się do urzeczywistnienia propozycji ostrowian dotyczących rozwoju miasta. Postępowanie przetargowe jest ostatnim elementem przed rozpoczęciem konkretnych prac budowlanych – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskim

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
8 lat temu

przy sp7 jest już górka wybudowana na skalę naszych możliwości w oparciu o sześć instytucji, więc w następnym etapie należałoby pod hasłem „Bądź jak Małysz” dobudować skocznię

1
0
Napisz co o tym sądziszx