Ruszyły światła – Kaliska/Harcerska/Powst. Wlkp.

Udostępnij
Tweet

W końcu uruchomiono sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu ulic Kaliska/Harcerska/Powstańców Wielkopolskich. Po wielu tygodniach oczekiwania aż zakład energetyczny podłączony prąd, a później Miejski Zarząd Dróg uruchomi program, kierowcy doczekali się świateł w tym newralgicznym miejscu.

+

Ostrowscy kierowcy wiedzą jak trudno jest wyjechać w godzinach szczytu z ul. Harcerskiej lub skręcić w lewo w Kaliską jadąc Powstańców Wielkopolskich. Teraz ma się to poprawić dzięki zamontowanym światłom.

O poprawę ruchu prosi się również skrzyżowanie ulic Raszkowska/Konopnickiej, ale dyrektor MZD Marcin Wieruchowski twierdzi, że problem sam się rozwiąże gdy powstanie obwodnica Ostrowa.  Może pora zasięgnąć opinii fachowców, którzy wymyślą odpowiedni układ ruchu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rr
7 lat temu

niech zrobia wiecej sciezek rowerowych !!!

rrrr
odpowiada  rr
7 lat temu

Ale trzeba z nich korzystać a nie pałętać się z rowerami po jezdni!

Rames
odpowiada  rr
7 lat temu

Po co?

Eugeniusz
7 lat temu

Po pierwsze nie po kilku tygodniach , tytko po paru miesiącach , prace rozpoczęto jeszcze w 2015 roku , przy nieprzyjaznych warunkach pogodowych .Niepotrzebnie 2 razy zrywano i naprawiano kostkę brukową na chodnikach(chyba zapomnieli o jakimś kablu)..Po tym nastała wiosna sygnalizatory stały bezczynne .Aż przed kilkoma dniami zaczęły działać światła pomarańczowe , żeby chyba mimo oznakowania nauczyć kierowców do zmian w ruchu..I dziwo chyba od 3 dni sygnalizacja zadziałała.Cześć i chwała bohaterom za tak heroiczny wysiłek , trwający kilka miesięcy(Drogowcom , energetyce i miastu)Chociaż będzie łatwiej przejechać i przejść to skrzyżowanie.Już myślałem że uroczyste uruchomienie sygnalizacji odbędzie się 22 lipca jak za czasów PRL.Proszę jeszcze drogowców o zniwelowanie wiecznej kałuży wody przy przejściu z ul Harcerska na ul.Kaliską w stronę Rynku.Tam czy pada czy nie pada wciąż jest kałuż ok ponad pół metra.Młody może przeskoczy ale starsi ludzie???? buty maja zamoczyć .Tyle się zrobiło , to ten jeden element można też naprawić aby woda miała spływ..Bo wstyd , wszyscy na to miejsce narzekają.

zyga
7 lat temu

bo tam tędy jadą pracownicy u m i pani prezydent a lepiej by się przydały BEMA KROTOSZYŃSKA ALBO WYBICKIEGO K rotoszyńska

ost
7 lat temu

a mam takie pytanie po co zrobili te światła a na moscie 3 maja jak sie na Zębców jedzie które tlko migają od czasów ottwarcia mostu ???????ost

ostrow24.tv
odpowiada  ost
7 lat temu

Bo był wymóg UE, że wraz z remontem wiaduktu musi być podniesione bezpieczeństwo. No to postawili światła i sobie migają 😉

ona
7 lat temu

Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie tych świateł. Jadący alejami skracają w kaliska musi przepuścić wszystkich z harcerskiej. Świateł nie było to też taka sama zasada ruchu była. Tylko tyle że już z prawej strony nic nie jedzie?? Pytam bo jeszcze tamtędy nie jechałam.

Ostrów
odpowiada  ona
7 lat temu

Zawsze możesz skręcić w kaliską w kierunku netto i zawrócić, niestety ronda wam już w tym miejscu nie postawią

Fach
7 lat temu

Raszkowska/Konopnicka? Proszę bardzo – odsunąć przejście dla pieszych na Konopnickiej od Raszkowskiej z jednoczesnym wprowadzeniem azylu dla pieszych. Dzięki temu piesi nie będą tak mocno blokować przejazdu. Po drugie – przejście dla pieszych przy PKO na Raszkowskiej przesunąć za skrzyżowanie bliżej banku. Cześć aut skręca w lewo w Starotargową i musi dodatkowo przepuszczać pieszych. Przesunięcie przejścia upłynni ruch na Raszkowskiej, zmniejszając korek pomiędzy Konopnickiej a Starotargową. Po trzecie – można zmniejszyć ruch pojazdów na Raszkowskiej jadących do Konopnickiej wprowadzając możliwość skrętu w lewo z Krotoszyńskiej w Aleje z prawego pasa prowadzącego do centrum. Część kierowców woli po prostu jechać Raszkowską niż stać w korku pod wiaduktem. Mini rondo może też nie byłoby głupim rozwiązaniem – na Wolności i Partyzanckiej sprawdza się bardzo dobrze.

dno
7 lat temu

swiatla pod synagoga zwieksza korki jeszcze bardziej. proponuje mini rondo, nasi wlodaze opanowali juz ta technologie znakomicie

11
0
Napisz co o tym sądziszx