Mężczyzna wypadł z autobusu

Udostępnij
Tweet

Tydzień temu w piątek doszło do nietypowego zdarzenia. Około 80-letni mężczyzna wypadł z autobusu MZK. Doznał poważnego urazu ortopedycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus MZK linii nr 8 podjechał na przystanek przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wlkp. Gdy większość pasażerów wysiadła, kierowca zaczął zamykać drzwi. Najprawdopodobniej nie dostrzegł, że ostatnimi drzwiami wychodzi jeszcze mężczyzna w podeszłym wieku. Najprawdopodobniej zamykające się drzwi „wypchnęły” pasażera. Niestety upadł na tyle nieszczęśliwie, że złamał sobie kość wchodzącą z uda do miednicy. Nie trzeba chyba przypominać, że w tym wieku kości nie goją się tak jak u osoby młodej.

Kierowca autobusu był trzeźwy. Zainstalowany na pokładzie autobusu monitoring nie ujął samego zdarzenia. Policja próbuje ustalić ostateczną wersję zdarzenia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
n
8 lat temu

Moja historia z Mzk.
Jestem matką chciałam skorzystac z usług MZK i dojechac do znajomej autobusem , jednak to okazało sie kolejny raz nie mozliwe poniewaz linia nr 12 został wysłany autobus do którego nie mozna wsiąsc z wózkiem dziecięcym …
Absurd!!!!!!!!!!!!!!

anik
8 lat temu

Dzisiaj w autobusie linii 25 kobieta prosiła kierowce o obniżenie podłogi bo była o kulach i miała trudności z poruszaniem się ! wiecie co zrobił kierowca ? nic olał tą panią ! jak tak można traktować ludzi tym bardziej nie pełnosprawnych ! na rozkładach jazdy pisze że dana linia jest obsługiwana przez autobus niskopodłogowy tylko pytam się poco ? skoro kierowca burak !

ja
odpowiada  anik
8 lat temu

Wysokość podłogi w tego typu autobusach wynosi ok. 32-35 cm nad jezdnią (po zastosowaniu przyklęku ok. 24-28 cm.). Działa to automatycznie niezależnie od kierowcy…

Suzuki
8 lat temu

Jak jest nagonka na szpital to lekarze i piguły są be ,jak jest nagonka na policję to oni również są be ,jak jest nagonka na ZUS to wszyscy są tam be ,jak jest nagonka na Urząd Skarbowy to jest be ,jak jest nagonka na Urząd Miasta to wszyscy są be ,kierowcy MZK są be , to ciekawi mnie kto nie jest be, kto jest kul, kto jest nieskazitelny ,bez wad ,kto jest wielki i niemożna mu nic zarzucić są tacy wśród nas, niema , wytykanie komuś zacznijmy od siebie ,nikt nie będzie przed nikim rozwijał czerwonych dywanów , no chyba ,że w Cannes .

jan
8 lat temu

Tak to jest z tymi kierowcami kiedyś wysadził moją córkę parę przystanków bliżej bo już chyba kończył zmianę zadzwoniliśmy do dyspozytora ale trudno powiedzieć jak zakończyła się sprawa.

pasażer
8 lat temu

niestety kierowcy MZK to w większości zwykłe buce! przytraszkują drzwiami! nie zatrzymują się na wszystkich przystankach! ruszają jak bolidem a hamują jakby im mur przed maską wyrósł! więcej zwykłej ludzkiej kultury panowie!

Ostrów
odpowiada  pasażer
8 lat temu

Dlaczego wymagać zwykłej kultury od kierowcy skoro pozostali pasażerowie autobusu jej nie okazali. Nikt z pasażerów nie pomógł starszemu Mężczyźnie wysiąść a samemu chcą być dobrze traktowani. Nie szanujesz innych to nie oczekuj szacunku od innych, zmieniajmy świat zaczynając od siebie

IO
odpowiada  pasażer
8 lat temu

Jak się wysiada na siedząco to tak jest. Pasażer ma stać przy drzwiach jak chce wysiąść a nie siedzieć jak Panisko i wymagać, że kierowca będzie stał po 2 minuty na kazdym przystanku. Później jeszcze pretensje, że autobusy jeżdżą po czasie. Ręce opadają !!!!!

dociekliwy
8 lat temu

Widać, że nowy prezes nie służy MZK…

bbs
8 lat temu

jakby pasażer zawinił to monitoring by zdarzenie ujął

B.
8 lat temu

Prawda jest taka, że większość kierowców to ludzie pozbawieni empatii, od szybkiego ruszania, po gwałtowne hamowanie, do tego nie pojezdzaja do przystanku, abyśmy mogli bezpiecznie wsiąść i wysiąść, przy kupowaniu biletów bez proszę i dzień dobry nie wspomnę!!!

Ostrów
odpowiada  B.
8 lat temu

Kierowcy włączają się do ruchu z przystanków na zasadzie włączam kierunkowskaz i daję gazu więc trudno żeby nie ruszali gwałtownie bo tylko to sprawia że samochód daje radę wyhamować i nie uderzyć w autobus. Z jednej strony rozumiem bo czas goni a z drugiej gdyby użyć mózgu to kierowca najpierw włączył by kierunkowskaz później nacisnąłem przycisk zamykający drzwi i dopiero ruszył tak żeby ten kierunkowskaz „mignął” przynajmniej te 3-4 razy zanim autobus ruszy co do nie mówienia dzień dobry proszę dziękuję no cóż. Kierowca podchodzi do tego zawodu jak stara kurwa do seksu. Rutyna. Przy tylu przewijających się klientach trudno się dziwić jeśli nie jest się kierowcom z powołania i nie robi się tego z przyjemności tylko z konieczności zarobienia pieniędzy

B.
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Ja rozumiem, że kierujący autobusem włącza się do ruchu ( logiczne)!
Jeżdżę dość często autobusem, i widzę co się dzieje. Na serio, dziw bierze że jeszcze nikt nie złamał ręki…
Kupuję bilety u kierowcy, 1 na 10 odpowie dzień dobry, dziękuję itp…
Tak że sorry Ostrów!

B.
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Korzystam z mzk bardzo często, i to co napisałam to: moje obserwacje, doświadczenie na własnej skórze, i na własne uszy słyszałam! Sorry Ostrów, bez empatii nie można pracować z ludźmi i dla ludzi!

IO
odpowiada  B.
8 lat temu

Idź do Kalisza cebulo to zobaczysz co to kultura !

B.
odpowiada  IO
8 lat temu

Ostrów to nazwa użytkownika, do którego odnosiłam się!

karol3414
odpowiada  B.
8 lat temu

A jak wchodzisz do kogoś do domu to też czekasz aż domownicy powiedzą Ci Dzień Dobry/ Bo jak dla mnie to pierwszy mówi gość wchodzący.

Ostrów
odpowiada  karol3414
8 lat temu

Chama kultury nie nauczysz. Cham zawsze będzie marzył o tym aby być traktowany jak pan. Człowiek ze wsi może wyjść ale wieś z człowieka nigdy

B.
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Do czego człowieku teraz pijesz?
Jeśli masz mnie na myśli, to bardzo pojechales z tematem! Jestem osobą kulturalną, tak że mnie nie obrażaj!
Z tą wsią to uważaj! Ludzie to nie rzeczy, nie podlegają segregacji jak jakieś śmieci!
Temat jest o kierowcach autobusów!

Ostrów
odpowiada  B.
8 lat temu

Nie znam Ciebie więc nie piszę o Tobie tylko wyrażam opinię na temat moich obserwacji i doświadczeń

CZYTELNIK
8 lat temu

starsi i niedolezni powinni wsiadac i wysiadac przednimi mdrzwiami nie byloby problemow koniec kropka

kasia
8 lat temu

A najbardziej w autobusie mają przerąbane mają kobiety z wózkami nie dość że kierowcy maja to w nosie nie zniżą podłogi autobusu by łatwiej było wejść czy wyjść i nie jadą nic ostrożniej do do tego żaden pasażer nie zapyta się czy pomóc tylu młodych ludzi jeżdzi autobusem a nikt nigdy nie zapyta czy pomóc wjechać czy zjechać 🙁 przeważnie jak już chce ktoś pomóc to to właśnie jest jakiś dziadek lub babcia

B.
odpowiada  kasia
8 lat temu

Zwroty grzecznosciowe występują w moim słowniku, ba nawet dość często ich używam!

IO
odpowiada  kasia
8 lat temu

No nie każdy autobus koleżanko ma przyklęk, więc zanim ocenisz ochłoń!

44
0
Napisz co o tym sądziszx