Zlikwidowano nielegalną produkcję art. spożywczych

Udostępnij
Tweet

Zlikwidowano nielegalnie działającą linię produkcyjną masy jajowej i lodowej. Poza zakładem produkcyjnym, zamknięto hurtownię należącą do tych samych osób we wsi Sobótka.

+

Na trop nielegalnej linii produkcyjnej masy jajowej oraz lodowej wpadli policjanci ostrowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Z ich ustaleń wynikało, że nielegalna produkcja znajduje się w budynku gospodarczym, w jednej z miejscowości naszego powiatu. Produkty te oznaczane były podrobionymi etykietami z zastrzeżonymi znakami towarowymi innych producentów m.in. z Podlasia. Właściciele tej firmy zajmowali się nielegalną produkcją i handlem od co najmniej 2013 roku. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły im przystąpić do realizacji czynności w tej sprawie.

Po wejściu na teren wytypowanej posesji ujawniono linię produkcyjną. Jak się okazało, właściciele nie posiadali stosownych zezwoleń na prowadzenie działalności i wprowadzania gotowych produktów na rynek. Powiatowy lekarz weterynarii, pobrał próbki do badań. O nielegalnym procederze powiadomiono także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu Delegatura w Kaliszu i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawdzono również hurtownię, ale w niej akurat nie było aktualnie żadnych artykułów spożywczych.

Policjanci prowadzą czynności w kierunku przestępstwa z art. 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej oraz art. 286 Kodeksu Karnego. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowiak
8 lat temu

Co ty za bzdury opowiadasz o tym że płacił

Taxi
8 lat temu

Bo u nas legalnie żyć jest ciężko, na partyzanta jest o wiele łatwiej, nawet organy scigania sprawdzają tylko tych co sa zarejestrowani bo łatwiej ich znaleźć. Pozdrowienia dla pana który stoi sobie jak gdyby nigdy nic na postoju TAXI na zielonym rynku aktualnie BMW x3. Nie wiadomo czym jutro będzie stał, wkoncu on może auta zmieniać nawet co godzine…

Ostrów
odpowiada  Taxi
8 lat temu

Też miałem swego czasu x3 3.0d jak na swoje lata to rewelacyjny samochód, idealny gdy mamy do przejechania 1000+ km ale na taksówkę na krótkie odcinki tym bardziej w mieście. Chyba że prywatne sobie stoi to chyba lepiej że na parkingu niż na chodniku bo na chodniku i bez niego jest mało miejsca za sprawą rowerzystów

Taxi
odpowiada  Ostrów
8 lat temu

Chodziło o to, że jest tak legalny jak ta produkcja 🙂

Ostrów
odpowiada  Taxi
8 lat temu

Ja wiem że to jest nienormalne ale dzisiaj liczy się to co przynosi zyski. Narkotyki tez nie są legalne a sprzedaje się tego tyle że głowa mała. Póki jest popyt to jest i podaż, jak nielegalnym taxi nikt nie będzie jeździł to nie będzie stał. Zresztą czy taxi w osw jest opłacalne? Takie miasta jak Wrocław poznań warszawa gdzie są szpitale kliniki spotkania biznesowe to rozumiem. W Ostrowie można to traktować jako hobby, kto jeździ taksówkami, jedynie powroty z imprezy, czasem jakaś staruszka do lekarza pojedzie, co to są za pieniądze w dobie kiedy na dwóch mieszkańców przypada jeden samochód.

ros
8 lat temu

brawo! niech nieuczciwa konkurencja odczuje piętno. Dlaczego Ci, którzy są zarejestrowani, płacą ciężkie miesięczne wydatki mają być obciążani przez nieuczciwą konkurencję, która ma ceny dumpingowe? Mam nadzieję, że policja gospodarcza będzie mieć progres w tych tematach.

6
0
Napisz co o tym sądziszx