Najciekawsze komentarze odc. 3

Udostępnij
Tweet

Miniony tydzień to kolejne ważne wydarzenia w życiu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. W ich bieżącym komentowaniu jak zwykle bardzo aktywni byli nasi widzowie. Poniżej prezentujemy najciekawsze komentarze do artykułów.

+


 

Lekcja historii

Sporo emocji wzbudziła historia dotycząca bezzałogowego lądowania bombowca w Łąkocinach. Przy tej okazji, nasi widzowie przypomnieli sobie też o innych interesujących wydarzeniach.

– Nie wiem czy każdy wie, że w Skalmierzycach przy starej drodze na Kalisz [po lewej stronie, zaraz jak się kończą bloki mieszkalne] jest obeliks upamiętniający lądowanie zestrzelonego Halifaxa. Z tego co pamiętam to Halifax leciał z Anglii, nad Piaskami-Szczygliczką został trafiony i rozbił się w Skalmierzycach – napisał Laus.

– Tak, rozbił się tam Halifax bodajże w noce z 14 na 15 września 1943. Samolot miał dokonać zrzutu w miejscowości Ołobok. W poszukiwaniu sygnałów świetlnych, mających wskazać miejsce zrzutu, krążył między tymi miejscowościami. Podobno leciał bardzo nisko i o coś zahaczył. Może kominy przy PKP? Uderzył w budynek przy kaliskiej 6. Spłonęło kilka budynków obok. Zginęło 6 członków załogi i 3 cywilów. Jedna osoba z załogi przeżyła i była leczona podobno w Raszkowie (albo Rąbczynie) przez tamtejszą partyzantkę – dodał kolejny z naszych czytelników.


 

 

Dyskusja o cmentarzu

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sarnach, które z powodu nieszczelnego ogrodzenia dostają się na cmentarz przy ulicy Limanowskiego i niszczą na nim groby. Problem był doskonale znany naszym czytelnikom, którzy przy tej okazji zwrócili uwagę na kilka innych kwestii.

– Problem jest juz zglaszany od dawien dawna, nikt z tym nic nie zrobi bo po co. lepiej umyc rączki i pasuje! a ludzie jak glupki niech kupuja i kupuja kwiatki – zauważył jeden z widzów.

– Ten i pozostałe cmentarze powinny jak najszybciej przejąć samorządy.Pomijając już fakt że grzebani są tam wszyscy Polacy bez względu na światopogląd i wyznawane wartości,to jeszcze od lat księża zrobili sobie z tych miejsc dobre źródło dochodów. Oplata za miejsce,powtarzana co 20 lat – napisał M43.

– Proponuje zainteresować się cmentarzem na przy ul..Bema.Tam miejsce w przypadku smierci lub przedluzenia miejsca(na kolejne 20 lat) kosztuje bardzo dużo.Nawet chyba w Poznaniu jest taniej.Niech się włodarze ze św. Antoniego udlawią się tymi pieniędzmi.Kasują dużo ,a my wchodzimy po blocie a woda na jakieś pompy.Nawet na starym cm.od dawien dawna jest woda ze zwykłym kurkiem – dodał jeden z widzów.


 

KAWKA: Czyli kto ma rację?

Sporo kontrowersji wzbudził temat programu KAWKA. Radny Andrzej Kornaszewski pytał niedawno władze miasta, dlaczego te zrezygnowały z uczestnictwa w tym projekcie. W Urzędzie Miejskim winę zrzucili na zaniechanie byłego prezydenta Jarosława Urbaniaka.

– A mnie ciekawi ten zbieg dat. Prace nad planem trwały od pierwszego kwartału aż do 28 października. W tym czasie, wiedząc że 30 października jest ostateczny termin składania wniosku można było pracować równolegle nad tym wnioskiem, a nie rozłożyć ręce i mówić zostało nam 2 dni. Żeby wprowadzić prywatny budynek do tego planu można było zwołać nadzwyczajną sesję, wywalić ponad 7 tys. na ten cel, a w tak ważnym projekcie trzeba było aż tak długo działać? Powiedzmy sobie szczerze, mam wrażenie, że nikt nie kiwnął palcem przy tej kawce. Ani poprzednio ani w ostatnim roku – zauważyła „ciekawska”.


Awantura w Pleszewie

CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować

Duże poruszenie wywołała awantura, do której doszło w minionym tygodniu w Pleszewie. W jednej z restauracji policjantka skopała obezwładnionego wcześniej mężczyzne. Wszystko zostało zarejestrowane. Materiały wideo trafiły później do sieci i spotkały się ze zdecydowaną reakcją naszych widzów.

– Dobry materiał. Uważam, że policja powinna częściej strzelać do przestępców niż się cackać. Do przestępców. Ale tutaj był gostek leżący na glebie jak worek ziemniaków. Ta cała ochrona to też wsiowe głupki. Pijanego szczawika powinni wywalić z lokalu częstując kopem w dupę i po wszystkim. No ale tak to jest, jak się nic nie umie robić poza robieniem z siebie nakoksowanego odżywkami głupka. Suka z policji z charakteru podobna do tych pajaców z ochrony. W policji nie ma miejsca dla kobiet. Owszem, praca z dziećmi, ale nie w prewencji. A bab jest tam zatrzęsienie. Dla policjantów na pewno fajnie, (wymoderowano) dawają, ale w robocie tylko przeszkadzają – napisał jeden z naszych widzów.


 

Straż miejska kontroluje

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że straż miejska rozpoczyna na terenie naszego miasta. Ich celem jest sprawdzenie, czym w swoich piecach palą ostrowianie. W ocenie naszych czytelników kontrole powinny odbywać się na zdecydowanie większą skalę.

– Dlaczego tylko prywatne posesje. Proszę się przejechać ok. 800 – 9.00 jak zaczynają działalność sklepy, hurtownie itp. i rozpalają w piecach którymi ogrzewają swoje pomieszczenia. To jest odlot. Właściciel jeszcze w domu, a pracownik ma obowiązek napalić. To pali czym ma – zwraca uwagę internauta „jj”.


 

Piłsudskiego bez dziur

Zakończyły się prace remontowe przy ul. Piłsudskiego. Na odcinku od ul. Wysockiej do ul. Komuny Paryskiej wykonana została nowa nawierzchnia oraz ścieżka rowerowa. Inwestycja była planowana już wcześniej, jednak jej realizację przesunięto ze względu na remont skrzyżowania na ul. Wysockiej.

– Odtrąbiono! następny sukces władzy Ostrowa Wlkp. Czy ktokolwiek z włodarzy miasta wsiadł na rower by sprawdzić fizycznie i okiem nie uzbrojonym w jaki sposób są wykonane i stan już istniejącej infrastruktury. Bolączką jest kiepskie wykonanie tzn. przejazdy przez ulice to koszmar, za wysokie zjazdy i wjazdy. Pod tym linkiem jest opisane jak powinna być wybudowana ścieżka rowerowa, dobrze by było by przeczytał ktoś z odpowiedzialnych z infrastrukturę drogową w Ostrowie Wlkp. – skomentował ten artykuł jeden z naszych czytelników.

– Po co ta ścieżka rowerowa to ja nie wiem. Chodzą po niej piesi a rowerzyści jadą albo po chodniku albo jezdnią. Ostrów jeszcze nie dojrzał do takich ulepszeń – dodał kolejny.


 

500 plus w terenie

W ostatnich dniach władze gminy Ostrów Wielkopolski zapowiedziały, że urzędnicy wyjdą w teren, by zbierać od mieszkańców wnioski dotyczące przystąpienia do programu rodzina 500 plus. Co na ten temat sądzą nasi widzowie?

– Kochani żeby uniknąć krypto reklamy napiszę tylko że po wejściu w życie ustawy 500+ w moim sklepie macie na kreskę dwa razy więcej niż teraz ! Do Mariana nie bądź głupi oddaj jej tą stówkę bo z taką kasą znajdzie sobie innego – napisał jeden z naszych widzów.


 

CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał

Wodecki dla urzędników?

Ostatnio w Ostrowie Wielkopolskim na zaproszenie władz miasta wystąpił znany piosenkarz Zbigniew Wodecki. Na jego koncercie pojawiły się tłumy, ale sposób zapraszania na ten występ wzbudził kontrowersje.

– Szkoda tylko, że większość biletów było rozdane dla pracowników urzędu. A zwykły obywatel nie miał szans żeby wybrać się na ten koncert. Skoro był za nasze pieniądze – to dostęp powinni mieć wszyscy, a nie tylko wybrani.. Skoro śmietanka towarzyska chciała Wodeckiego to mogła go sobie zaprosić z innej okazji i zapłacić za bilet! – twierdzi jedna z czytelniczek.


Ostrów się starzeje i wyludnia?

Mieszkańcy bardzo aktywnie komentowali opublikowane przez nas dane dotyczące sytuacji demograficznej w mieście. Wynika z nich, że Ostrów się starzeje i wyludnia.

– Ale ja was nie rozumiem ludzie.przecież KARTY SENIORA, Becikowe, darmowe gazetki i uśmiechnięta Pani Prezydent, która poklepuje na skwerku i imprezach dla seniorów powoduje, że na cholerę będziecie czytać jakieś opracowania, dane statystyczne.Powołana Rada Gospodarcza spowoduje, ze jak grzyby po deszczu powstaną nowe miejsca pracy, a kolejne ronda stworzą nam bezpieczne dojazdy do tych nowych miejsc pracy, zaraz po tym jak przesiądziecie się ze swoich aut do elektrycznego autobusu MZK w centrum przesiadkowym i wszystko będzie git! Dajcie mi tylko znac kiedy powstanie jakiś nowy zakład pracy i kiedy mam złożyc podanie i czy zdążę przed osiagnieciem wieku emerytalnego?! – napisał jeden z widzów.

– Niestety takich mamy „prezydentow” jeden budował galerie i biedronki , drugi fontanny i kupił pociąg na kółkach , trzecia buduje ronda A JA SIE PYTAM GDZIE SĄ ZAKŁADY PRACY do ch**a – dodał kolejny.


 

Jedna matka sukcesu?

Zainteresowaniem cieszył się także temat rozpoczętej niedawno modernizacji ogródków jordanowskich. Na ciekawą kwestię uwagę zwrócił jeden z naszych widzów.

– oczywiście ani słowa o tym, że sprawę ogródków, a szczególnie toalet podnieśli radni z komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu i że to po ich wizji lokalnej i konkretnym wniosku ruszyły działania. Sukces ma tylko jedną matkę, jak bezpłatny pobyt w przedszkolu, becikowe czy karta seniora. ? Matka jest tylko jedna ? – napisał w komentarzu.


 

Kolejna porcja najlepszych komentarzy naszych widzów pojawi się już za tydzień.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotrek
8 lat temu

Bardzo ciekawy pomysł z prezentacją komentarzy użytkowników, myślę że powinien on na stałe zagościć na tym portalu!

miło zobaczyć
8 lat temu

miło zobaczyć że są jeszcze ludzie którzy mimo codziennego prania mózgu przez telewizję radio i internet mają jeszcze swoje normalne ludzkie spojrzenie na ten dzisiejszy wypaczony świat ,,,

2
0
Napisz co o tym sądziszx