Trzech kierowców straciło prawa jazdy

Udostępnij
Tweet

Zatrzymaniem uprawnień do kierowania zakończyły się brawurowe jazdy trójki mężczyzn. Mężczyźni w terenie zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą o ponad 50km/h. To już kolejne prawa jazdy zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy ostrowskiej drogówki za rażące przekroczenie prędkości.

+

13 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Powodem kontroli było rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący samochodem 42-letni mężczyzna poruszał się z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50.

Niespełna dwie godziny później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Kierujący 25-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h.

Trzecim kierującym, który tego dnia stracił prawo jazdy okazał się 30-letni mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego. Jadąc osobowym peugeotem w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 57 km/h.

Za te wykroczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci nałożyli na kierowców 400 zł mandatu karnego i 10 punktów karnych
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem!

Brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze drogówki, którzy podczas swoich codziennych służb niejednokrotnie przeprowadzają czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

CZYTAJ  Radny zmienił polityczne barwy
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jac
7 lat temu

Do Ostrów też to miałem na myśli co napisałeś i masz rację bo od zabierania prawka jest sąd a nie Policja mandat bym zapłacił ale będąc w sądzie bym powiedział dopóki to się nie wyjaśni czy zabieranie prawka jest zgodne z konstytucją to prawka nawet sądowi nie dam sobie odebrać niech wyjaśnia to i wtedy niech biorą lub nie ,,,,, a Policja tle Prawo jazdy zatrzymała i dała mandaty a naiwni dali sobie prawka odebrać

Ostrów
7 lat temu

Takich mandatów się nie przyjmuje, pisze się wniosek o ukaranie przez sąd i wtedy prawko zostaje u nas ale oczywiście dostajemy mandat. Dostajemy jedną karę a nie dwie

Jac
7 lat temu

Do hhh nie ma podwójnego karania czyli, gdy cię lub mnie zatrzymają to się mówi proszę sprawe do sądu i do póki się nie wyjaśni czy to zgodne z konstytucją czy nie to na pewno nie dam se odebrać prawka, albo mogę powiedzieć że nie ma podwójnego karania i jak chcecie bierzcie prawko ale bez mandatu i punktów albo, zostawcie prawko a dajcie punkty i mandat bo na podwójne karanie się nie zgodzę dopóki to się nie wyjaśni czy jest zgodne z konstytucją

ZK
odpowiada  Jac
7 lat temu

A ja myślałem, że w Kodeksie Drogowym jest o tym mowa.

hhh
7 lat temu

A można nie oddawać im ? Jest na to jakaś bramka?

Tomek
7 lat temu

Ale zgodnie z prawem 🙂

kuku
7 lat temu

Kiedy w okolicy powstanie jakiś tor czy coś żeby każdy mógł trochę poszaleć? bo teraz to za wszystko prawko zabierają…

driver
odpowiada  kuku
7 lat temu

jak chcesz pogwiazdorzyć to jedź na tor Poznań…..albo inny wariant na swoim podwórku…lub wynajmij Miejski bo będzie pusto na torze w tym sezonie.

Jac
7 lat temu

Dali sobie odebrać prawko niezgodnie z konstytucją Brawo Brawo

10
0
Napisz co o tym sądziszx