Nękają schorowaną rodzinę. „Uciążliwy smród i brzęczenie”

Z nietypowym problemem zmaga się rodzina jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Komuny Paryskiej. Do ich lokalu niemal cały dzień dociera „uciążliwy smród i brzęczenie”. Ma być to efekt celowego działania sąsiadów.

+

Sprawa trwa od czerwca ubiegłego roku. Właśnie wtedy wspomniana na wstępie rodzina zwróciła się z oficjalnym pismem do Spółdzielni Mieszkaniowej – osiedle „Wschód”. Poprosiła wtedy o interwencję związaną z problemem wietrzenia mieszkania spowodowanym fetorem chemikaliów. Jak przekonuje nas małżeństwo, miał on pochodzić z jednego z sąsiednich mieszkań.

– Zajmujący ten lokal zachowują się, jakby mieszkali na własnej odrębnej posesji i nie musieli stosować się do regulaminu obowiązującego w Spółdzielni Mieszkaniowej – czytamy w piśmie zdegustowanych mieszkańców. – Bez skrupułów wykonują prace chałupnicze. Z naszej wiedzy wynika, że jest to obróbka chemiczna metali – wyjaśniają.

Mieszkańcy tłumaczą, że o szczegółach prac prowadzonych przez uciążliwych sąsiadów wiedzą od działkowiczów, którym wspomniana rodzina zatruwała okoliczne środowisko. Wtedy jednak zainterweniować miał między innymi Sanepid i szkodliwa działalność została przeniesiona właśnie do mieszkania.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, która miała zamienić życie rodziny w koszmar. – Od grudnia 2015 roku w ich mieszkaniu (sąsiadów) pracuje urządzenie powodujące jednostajne buczenie zakłócające spokój w całym naszym mieszkaniu od rana do późnych godzin wieczornych – wyjaśnia małżeństwo, które na co dzień zmaga się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi (stwardnieniem rozsianym i zwłóknieniem płuc).

Rodzina zwraca również uwagę, że smród przedostaje się do jej mieszkania z łazienki kominem wentylacyjnym i zatruwa w ten sposób powietrze, zwłaszcza przy niskim ciśnieniu powietrza. O interwencję w tej sprawie prosiła dzielnicowego, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a nawet Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Przeprowadzona została nawet wizja lokalna, ale na niewiele się to zdało. Do tej pory nikt nie był w stanie ukrócić uciążliwych praktyk sąsiadów. Aktualnie, w okresie zimowym, problemem jest przede wszystkim uciążliwe brzęczenie. Smród zimą jest nieodczuwalny i daje o sobie znać przede wszystkim w miesiącach letnich.

CZYTAJ  Zasłabła w trakcie jazdy (FOTO)

Sami sprawdziliśmy problemy z uciążliwym hałasem, na który uwagę zwraca rodzina. Bez trudu można stwierdzić, że problem rzeczywiście występuje. W tej sytuacji pojawia się pytanie, czy ktoś w końcu zbada sprawę jak należy i wyciągnie odpowiednie konsekwencje?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Slawek
8 lat temu

Największy smród jest w dni ciepłe a sprawa zaczęła się w grudniu. .. sztukowskim się w dupie poprzewracało. … jak się zapomną to chodzi bez kryyki a jak wszyscy chodzą to kryka się znajdzie… problematyczne są. .. bez pozdrowień sąsiad ..

Sąsiadka
8 lat temu

Jestem mieszkankom tego bloku i większej bredni której tu czytam nie słyszałam. Opisana rodzina jest normalną nie mającą konfliktu z nikim oprócz rodzinny tego Pana na zdjęciu. Dziwie się że służby w ogóle podejmują jakiekolwiek działania w tej sprawie i nękają na podstawie urojeń opisaną rodzinę. Na jej mejscu zgłosiłabym sprawę do sądu, która wygrają bez problemu i żądałabym przeprosin nie tylko w „mediach ostrowskich” oraz zadośćuczynienia finansowego za nękanie. Na szczęście dla rodzinny która stwarza problemy tam gdzie ich nie ma nie jestem sąsiadką z jednej klatki bo jakbym była to od godz 6 – 22 dopiero odczuli by co to znaczy mieć uciążliwego sąsiada. Zaręczam że rodzina opisana nie jest w żaden sposób uciążliwa a Ci państwo są wykończeni psychicznie tym nękaniem i wiecznymi nieuzasadnionymi pretensjami.

Zainteresowana
8 lat temu

Jak prezesi, zarządy ,sanepidy czy też administracja mają rozwiązać problem , jak cała sprawa jest wyssana z palca … nie ma miejsca żadna” chemiczna obrobka metali” to jest zwykle mieszkanie normalnych ludzi co udowodniły niezapowiedziane 3 kontrole z policji ,administracji I sanepidu …. a owe urzadzenie powodujace jednostajne buczenie to najzwyczajniejszy filtr w akwarium dla rybek…..czy takie rzeczy sa zakazane???…pytanie z kim tu jest problem???

Sąsiad
8 lat temu

Jeżeli nic nie może pomóc, to należy się uciążliwemu sąsiadowi zrewanżować i przy każdym wyjściu z domu włączać na cały głośnik ten link: https://www.youtube.com/watch?v=C-0-D_tzRs8

zbulwersowana
8 lat temu

po co sa te rzady,prezesy itd,coraz gorzej,jak im sie niechce rozwiazywac problemów na co oni sa,jak mnie ta Polska w…wia!!!

Zainteresowana
odpowiada  zbulwersowana
8 lat temu

Jak sanepid ,zarząd czy administracja mają rozwiązać problem ,jak cała sprawa jest wyssana z palca. Jest to zwykle mieszkanie normalnych ludzi. Potwierdziły to 3 niezapowiedziane kontrole z policji ,administracji i sanepidu. Natomiast urządzenie powodujące jednostajne buczenie to najzwyczajniejszy filtr do akwarium dla rybek…czy to jest zabronione….pytanie z kim tu jest problem

Dla pani zainteresowanej
odpowiada  Zainteresowana
8 lat temu

Albo akwarium albo zaprawy ze sliwek ,może jednak skarpetki na balkonie,ktore wiewaja tak jak chce komisja,pokoj jest pusty na scianie sasiadow nic nie ma,gdzie to akwarium?Naprawde można zwariować,życzę zainteresowanej takich atrakcji sąsiedzkich

co to się robi...
8 lat temu

w dupach się poprzewracało !!! Lepiej sobie wstyd robić i opisywać .
jezuu !! a co do tych informacji to sąsiad , który to opisuje złe podaje 😉
POZDRAWIAM ściemniacza ! :****

julka
8 lat temu

Jak zwykle bezradność ostrowskich instytucji. Po co do diabła oni są ? Mamy na to odpowiednie przepisy, tylko oni nie chcą z nich korzystac bo chca mieć tzw. święty spokój.

głupiś
8 lat temu

Ostrowianinie. W tym przypadku sprawa jest prostsza. Rada miejska nie ma nic do gadania. To budynek spółdzielni mieszkaniowej, a wiadomo, że spółdzielnia to my. Więc tylko zarząd- patrz prezes Jakubek może to załatwić, albo po dobroci albo na drodze sądowej. Tylko prezesowi musi się chcieć, a z tym bywa różnie.

Ostrowianin
8 lat temu

Tak jak tłumaczyli Motylewski i Kornaszewski na antenie pewnej tv, że należy pozbierać podpisy, wystosować pismo do rady miejskiej, a oni być może się sprawą zajmą, bo żaden policjant ani nikt inny sprawą się nie zajmie, tak jak ze smrodem ze Sklejek.

niezadowolony
odpowiada  Ostrowianin
7 lat temu

No właśnie czy ktoś zajmie się smrodem ze Sklejek ,przecież to wszyscy wdychamy cały rok i nie wiem czy to jest szkodliwe dla zdrowia może ktoś wreszcie to sprawdzi

12
0
Napisz co o tym sądziszx