OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Miasto może sprawdzić czym palą mieszkańcy

Zanieczyszczenie powietrza w Ostrowie Wielkopolskim było jednym z głównych tematów podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej. Miasto zapowiada w tej sprawie konkretne działania.

+

Poziom zanieczyszczenia powietrza w Ostrowie już od dawna budzi wiele kontrowersji. Radni regularnie atakują Beatę Klimek za niekonsekwencję i brak odpowiednich działań w tej sprawie. Prezydent miasta ma jednak zupełnie inne zdanie. Twierdzi, że temat nie jest lekceważony i zapowiada podjęcie kolejnych kroków.

– Najpierw zamierzamy prowadzić akcję edukacyjną na szeroką skalę o nazwie “Ostrów mówi NIE smogowi”. Chcemy dotrzeć do mieszkańców i powiedzieć im, dlaczego nie można palić śmieciami i innymi rzeczami. Każdy powinien wiedzieć, czym to grozi i jaki ma skutek. Przeprowadzimy w tym celu również wiele innych działań – tłumaczy Beata Klimek.

Jeśli działania edukacyjne nie przyniosą zadowalających efektów, to możliwe są kontrole. Miasto we współpracy ze strażą miejską może sprawdzić, czym palą na co dzień mieszkańcy Ostrowa. Beata Klimek zapewnia jednak, że to ostateczność.Gdyby wszystkie działania nie dały efektów, to w kontekście kolejnego sezonu musimy się zastanowić wraz ze strażą miejską i pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska nad kontrolami tego, co jest spalane w naszych piecach. Najpierw postawimy jednak na rozmowę z mieszkańcami i ich edukację – przekonuje Beata Klimek.

Czy miasto właściwie podchodzi do tego tematu? Jakiekolwiek działania edukacyjne są w stanie przyczynić się do poprawy czystości powietrza w naszym mieście? A może kontrole należy zarządzić jak najszybciej? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

jak-palic

29 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kościelny z Torunia
5 lat temu

Jak PiS tak bardzo chce sie wdzięczyć biznesmenowi z Torunia to niech to robi z prywatnych oszczędności pisowców a nie wyciąga cudze z kieszeni szaraków podatników!!! To powinno być oczywiste!
Przy okazji naród się przekonał jaka jest hierarchia w tym kraju. Szydło biega do prezesa a prezes do Rydzyka. Tak było niedawno temu. Prezes pojechał do Torunia, pobiesiadowali z Ojcem, zjedli obiad, na kuchni gazowej gotowany, dość kosztowny, nawet droższy od tzw. “ośmiorniczek” bo parę dni później już był gotów projekt zapłaty rachunku – z podatniczych pieniędzy kilkadziesiat milionów dla biznesmena z Torunia a ponoć budżet trzeszczy w posadach bo odpala sie program 500+..Chain of Command jest jaskrawo widoczny. Taką mamy teraz Polskę. Takie obiecane tzw. “lepsze” standardy w zakresie ograniczenia gazów cieplarnianych i pyłów wszelakich. A Kraków ma figę i dalej smog.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
5 lat temu

Straż miejska owszem może ścigać palących śmieciami czy meblami ale to nie rozwiąże problemu zanieczyszczenia powietrza w tym mieście. Potrzeba znacznego zwiększenia środków na likwidację piecyków kopcących na paliwo stałe. Trzeba dodatkowo też osłon dla tych którzy przejdą na ogrzewanie gazowe, podłączą się do miejskiego ciepła. Przejście na gazowe ogrzewanie czy podpięcie do miejskiego ciepła daje dopiero zaprzestanie emisji pyłów i benzopirenu oraz innych spalin lotnych. Zabronić w mieście palenia flotem, mułem i tanim węglem, to największy syf. Ale nie ma praktycznie żadnego wsparcia przez państwo dla tych którzy się na to zdecydują. Myślę o obniżeniu cen gazu, energii elektrycznej czy oleju opałowego. A setki milionów wydawane są lekkomyślnie na ojczulka w Toruniu. Dziwne to wszystko bardzo jest!

mr.czad
odpowiada  jurgen
5 lat temu

Hitler też miał taki pomysł,ale obecnie brak legalnego wsadu.

mr.czad
odpowiada  mq
5 lat temu

Co do zrównania cen miału i gazu.Gaz ma być tak tani jak miał,czy miał tak drogi jak gaz?:-) Żeby ci z wiejskiej żle nie zrozumieli, a górnik ma g..no do cen wyngla-nas doją a nasz węgiel na giełdach europejdkich po 250 zeta można?można,ale nie dla nas.

Cezare
5 lat temu

A jaki przyjemny dym od stosów przemieszczał się na całe dzielnice. Za mało macie stosów a za dużo bieda kopciuchów.Ot co.

Lukrecja
5 lat temu

My tam za czasów pontyfikatu mojego ojca z innowiercami i politycznymi dziwkami nie patyczkowaliśmy się. Jakiekolwiek głupie gadanie kończyło się ekskomuniką niesfornego mnicha, a współcześnie radnego na stosie. Savonarola i jemu podobni byli przesłuchiwani, torturowani, a ostatecznie zostali skazani na śmierć przez spalenie. Jednako, aby być sprawiedliwym i odpuszczenia grzechów doznać, przyznaję, że moje ukryte rządy to fala licznych skandali, ekscesów i oznak zepsucia moralnego w najwyższych władzach. Nie żałuję jedynie bankietu kasztanów, znanym także wam maluczkim jako ‘Balet Kasztanów’, którym określa się kolację wydaną przez mojego brata Cezare w październiku 1501 roku. Kronikarz opisał przebieg imprezy w swojej kronice Liber Notarum, gdzie ja z bratem spędziłam czas w towarzystwie ok. 50 kurtyzan i politycznych prostytutek z waszego miasta którzy teraz się odrodzili pod szyldem opozycji rady w ilości sztuk piętnastu. Ot tyle Wam przekazać chciałam. Dobrego gnicia za życia w wyimaginowanym smrodzie życzę.

Chłep
5 lat temu

Mój piec centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym łyko wszystko.

gfs
5 lat temu

Ameryka ma ropę i benzyna jest tania
Rosja ma gaz i gaz jest tani.
Polska ma węgiel i węgiel jest…

Walka ze skutkiem a nie przyczyną. Ukrócić pyski górnikom (najbardziej rozszczeniowa grupa w PL) to ludzie będą mieli tani węgiel.

Piter
5 lat temu

Ja pale też śmieciami mam ich więcej niż w Górnych węgla na składzie a drugie tyle dokupie

ar
5 lat temu

niech wkoncu zajma sie tymi trucicielami co do pieca wrzucaja co popadnie !

29
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x