60-latkowie podtruci czadem

Policjanci ostrzegają przed samowolnymi nieprawidłowymi przeróbkami i czyszczeniem przewodów kominowych, nieostrożnym, niezgodnym z przepisami eksploatowaniem urządzeń. W ubiegłą niedzielę w jednym z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło do podtrucia czadem dwóch osób. Jeden z mężczyzn został przewieziony na oddział toksykologii w Poznaniu.

+

W niedzielę, 21 lutego, około godziny 13:50 w jednym z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Związane to było z użytkowaniem pieca zasypowego.

Skutkiem tego dwóch mężczyzn, 60 i 61-latek wymagali hospitalizacji i pomocy lekarskiej. Jeden z nich został przewieziony na oddział toksykologii w Poznaniu.

O całym zdarzeniu ostrowską policję poinformował sąsiad, który zauważył dym wydobywający się z pomieszczenia piwnicznego budynku jednorodzinnego.

Policja apeluje, aby nie dokonywać samodzielnych przeróbek lub czyszczeń przewodów kominowych. Nie wolno również zatykać różnego rodzaju wywietrzników w oknach i drzwiach. Niewłaściwe zachowanie oraz brak wentylacji w mieszkaniu może doprowadzić do poważnego zatrucia czadem.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx