Jak gotować, aby nie chorować

JESTEM FIT – CZYLI CO JEŚĆ, BY ZDROWYM BYĆ to hasło warsztatów gotowania, w których wzięli udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież przygotowała m.in. kotleciki z buraka, pasztet soczewicowo-jaglany i ciasto bez cukru.

+

Warsztaty kulinarne zorganizowano w ramach projektu „Wielkopolska Onkologia” realizowanego przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu, do którego ostrowska „usługówka” przystąpiła we wrześniu 2015 roku. Celem projektu jest promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz uświadamianie znaczenia aktywności fizycznej.

Jednym z etapów realizowanego w szkole projektu były warsztaty pt. „Zdrowe odżywianie- urozmaicenie jadłospisu, promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży”, skierowane do uczniów i nauczycieli ZSU. Szkolenie odbyło się we wtorek, 16 lutego br., w nowoczesnych pracowniach gastronomicznych ZSU i przebiegło dwuetapowo.

– „Część teoretyczną przygotowała pani dr Matylda Kręgielska-Narożna, dietetyk Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, a część praktyczną przeprowadziła pani Dominika Nitschke-Michalak z firmy Orkiszowe Pola. W warsztatach wziął również udział kierownik projektu „Wielkopolska Onkologia” dr n. med. Rafał Staszewski” – wyjaśnia koordynator projektu z ramienia ZSU, Bogumiła Piec.

Uczniowie przy wsparciu nauczycieli przygotowali między innymi: pastę jajeczną z awokado, twarożek ziołowy z olejem lnianym, zupę-krem z selera, kotleciki z buraka, pasztet soczewicowo- jaglany oraz ciasto na bazie płatków owsianych.

– „Wszystkie potrawy zostały wykonane z produktów z ekologicznych upraw, bez użycia mięsa, soli i cukru. Nowe smaki przypadły do gustu uczestnikom warsztatów, którzy zgodnie stwierdzili, że zdrowo może oznaczać ciekawie i zaskakująco smacznie. Myślę, że udział w projekcie rozbudził wśród adeptów sztuki kulinarnej zamiłowanie zarówno do zdrowego stylu życia jak i nowoczesnej, zdrowej i ekologicznej kuchni” – mówi Katarzyna Sajnaj-Sobczak, również koordynator projektu w ZSU.

Więcej informacji i zdjęć znajduje się na Facebook’u Szpitala Przemienienia Pańskiego w Poznaniu www.skpp.edu.pl

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
soloż
8 lat temu

Golonka, schabik, salceson, kicha, bigos, kiełbacha, mielony! A nie takie coś. I ja mam sie tym najeść ???

Smakosz
8 lat temu

Dobrze, że tam nie wpuszczono Gesslerowej z niezasłoniętymi kudłami latającymi po garnkach. Na zdjęciach widać, że każda dziewczyna wygląda pięknie pomimo tego, że nie eksponuje swojej fryzury.

kucharz
odpowiada  Smakosz
8 lat temu

oj kolego, ale byś się zdziwił co się dzieje na zapleczu knajpy Madzia czysta zadbana nie to co pomoc kucharza .

Smakosz
odpowiada  kucharz
8 lat temu

A gdzie ta knajpa Madzia jest?

kot
8 lat temu

Takie warsztaty szkoła powinna prowadzić dla wszystkich chętnych, oczywiście odpłatnie. Można wykorzystać dobrze wyposażone pracownie i zarabiać pieniądze .

5
0
Napisz co o tym sądziszx