OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Będzie winda w szkole. Koszt to ponad 100 tysięcy złotych

Komisja Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami pozytywnie zaopiniowała zmiany w budżecie na 2016 rok. To dobra wiadomość między innymi dla Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Jedna ze zmian dotyczy zwiększenia o 60 tysięcy złotych nakładów na realizację zadania “Budowa windy dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową”. Ma ona powstać w Szkole Podstawowej numer 5. Wspomniana kwota będzie pochodzić z wolnych środków. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 110-130 tysięcy złotych. Skąd będzie zatem pochodzić reszta pieniędzy?

Brakującą część ma dorzucić Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Ostrowscy radni są przekonani, że inwestycja ma sens. Podczas komisji wszyscy podnieśli za nią rękę. Teraz to samo musi wydarzyć się na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. A ta ma odbyć się już w środę.

Czy winda dla osób niepełnosprawnych jest potrzebna w SP5? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
matka
4 lat temu

W pełni popieram projekt !!!Mam tez dziecko w tej szkole i widze na co dzień jak dzieci niepełnosprawne muszą pokonywać trudnosci zwłaszcza schody!!!Kto tego nie widzi i nie rozumie niech odwiedzi szkołę i sam sprawdzi!!!A pierdół nie pisze!!!

Pawel M.
5 lat temu

To wspaniała wiadomość. Mój synek bardzo się ucieszył!

Krzyś na wózku
5 lat temu

Wspaniały pomysł! Czekam z niecierpliwością, bo wyższe piętra są na razie dla mnie nieosiągalne!

rodzic sp5
odpowiada  motocyklista2
5 lat temu

motocylkista2
twój komentarz jest przykry…. zapraszam do szkoły, a przekonasz się dla kogo ta winda, zajrzyj na stronę ile dzieje się w integracji, jak wiele cudownych rzeczy robią Ci nauczyciele dla dzieci niepełnosprawnych. Wystarczy że jest dwójka dzieci niepełnosprawnych ruchowo, to dla nich. Uważasz, że im się nie należy???

bartek
5 lat temu

Winda w szkole jest bardzo potrzebna. Dzięki tej inwestycji wzrośnie samodzielność dzieci, a bariery architektoniczne nie będą im straszne!!!

monika
5 lat temu

Jasne że winda w sp5 ma sens i jest potrzebna. Szkoła do której uczęszczają dzieci z różnymi problemami . Zbudowanie windy umożliwi dzieciom na wózkach, niewidomych na swobodne poruszanie się po szkole. W tej chwili jest to nie możliwe i dzieci na tym cierpią. Chcemy windy!!!!

wdowa z dziećmi
5 lat temu

uważam ,że jest potrzebna ,a była nawet już wcześniej ta potrzeba ,jak moje już dorosłe dzieci chodziły do sp5 i dziecko na wózku było wówczas uczniem tej szkoły

Tomek501
odpowiada  motocyklista2
5 lat temu

Twój komentarz wynika chyba z braku wiedzy. Na stronie SP5 stoi jak byk o prowadzeniu klas integracyjnych, do których uczęszczają dzieci niepełnosprawne, ale po co czytać szkoda czasu, lepiej od razu puścić takie bzdury do sieci.

motocyklista2
odpowiada  ala
5 lat temu

Jeśli faktycznie tak jest to winda powinna być.Szacunek dla woznego.

rodzic
5 lat temu

Jest to bardzo dobry projekt. Do szkoły uczęszczają dzieci niepełnosprawne.W szkole tej są uczniowie na wózkach inwalidzkich i poruszający. się o kulach .Wielokrotnie widziałam jak pan woźny wnosił chłopca po schodach na rekach. Ta winda powinna być dawno

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x