Będzie winda w szkole. Koszt to ponad 100 tysięcy złotych

Udostępnij
Tweet

Komisja Działalności Gospodarczej, Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami pozytywnie zaopiniowała zmiany w budżecie na 2016 rok. To dobra wiadomość między innymi dla Szkoły Podstawowej numer 5 w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Jedna ze zmian dotyczy zwiększenia o 60 tysięcy złotych nakładów na realizację zadania „Budowa windy dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową”. Ma ona powstać w Szkole Podstawowej numer 5. Wspomniana kwota będzie pochodzić z wolnych środków. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 110-130 tysięcy złotych. Skąd będzie zatem pochodzić reszta pieniędzy?

Brakującą część ma dorzucić Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Ostrowscy radni są przekonani, że inwestycja ma sens. Podczas komisji wszyscy podnieśli za nią rękę. Teraz to samo musi wydarzyć się na najbliższej Sesji Rady Miejskiej. A ta ma odbyć się już w środę.

Czy winda dla osób niepełnosprawnych jest potrzebna w SP5? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zadyma na proteście rolników (nowe zdjęcia)
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
matka
7 lat temu

W pełni popieram projekt !!!Mam tez dziecko w tej szkole i widze na co dzień jak dzieci niepełnosprawne muszą pokonywać trudnosci zwłaszcza schody!!!Kto tego nie widzi i nie rozumie niech odwiedzi szkołę i sam sprawdzi!!!A pierdół nie pisze!!!

14
0
Napisz co o tym sądziszx