Świńska grypa w Ostrowie. Czy są powody do paniki?

Polacy w latach minionych byli bombardowani informacji o wielkim niebezpieczeństwie, które miało wynikać z zachorowania na świńską czy ptasią grypę. Wprowadzano specjalne kurtyny, chodniki dezynfekujące opony aut i szereg innych rzecz. Dziś w Ostrowie Wlkp. potwierdzono w tym sezonie drugi w sumie, a pierwszy nagłośniony medialnie, przypadek świńskiej grypy AH1N1. Wielu ostrowian może czuć niepokój. Jednak powodów do paniki nie ma. Ostatnie lata pokazały, że wirus aż tak chętnie się nie roznosi na innych.

+

Jak mówią eksperci: wirus AH1N1 może powodować wiele powikłań ze strony układu oddechowego. Najczęściej atakuje ludzi, którzy są obciążeni innymi chorobami. Pierwszy przypadek stwierdzono u mężczyzny, który trafił do poznańskiej szpitala ze schorzeniami kardiologicznymi i dopiero tam wykryto u niego obecność tego wirusa.

Według statystyk od czerwca 2009 roku zmarło przez AH1N1 18,5 tysiąca osób w 241 krajach. Daje to średnio 76 ofiar na kraj. Gdy to podzielimy przez 6 lat, daje nam w sumie 14 ofiar na rok. Dużo większe żniwa odnotowywane są w wypadkach drogowych, gdzie średnio każdego dnia ginie 8 osób.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wskazuje, że AH1N1 to standardowy wirus, przenoszący się wyłącznie między ludźmi. Na zwykłą grypę od września 2015 roku zachorowało 1,5 miliona osób.
CZYTAJ  Policyjny dron na was poluje

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nati
7 lat temu

Czy wiadomo gdzie mieszka zarażona osoba jest to Ostrów czy miejscowości ościenne?

znachor
7 lat temu

zamknac granice z Ukraina Polacy po wejsciu do UE 8 lat musieli czekac na pozwolenie pracy u Niemca Ukraincy nie sa w UE a pracuja u nas i dowlekli nam chorobe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostrow24.tv
odpowiada  znachor
7 lat temu

To prawda, że na Ukrainie odnotowuje się zwiększoną ilość zachorowań na AH1N1.

buba
odpowiada  ostrow24.tv
7 lat temu

Znachorze, nic cię nie uleczy. Bez Ukraińców nie było by komu pracować na budowach, fermach itp. Taka jest prawda. My pojechaliśmy za 1200 funtów do Londynu, oni z a1200 zł do ostrowa. Tak, najlepiej zamknąć granice, nie wpuszczać, może nawet zacząć do nich strzelać. typowy Polak i do tego pewnie jeszcze katolik:)

Prawdziwy Polak
odpowiada  buba
7 lat temu

strzelać do banderowców to przyjemność

do buby
odpowiada  buba
7 lat temu

maja tam wojne to powinni bronic kraju w okopach a nie na saxy sie wybierac do naszego kraju powiadasz ze nie nie ma kto robic na fermie nie dziwie sie skoro farmer placi smieci tracimy my zyskuja agencje typu adecco itp a banderowcy niosa chorobe

kasia
7 lat temu

Lekarze nigdy nie widzą powodów do paniki,może jakby brali odpowiedzialność za swoje decyzje a nie olewanie pacjentów i przerzucaja 'piłeczke”

mieszkaniec Ostrowa
7 lat temu

Prezes zuzla juz dawno miał swinską grype i rzadzil klubem

urzednik
7 lat temu

to bardzo poważna choroba

9
0
Napisz co o tym sądziszx