Jak zabezpieczyć ogródek działkowy?

Udostępnij
Tweet

Do sezonu działkowego zostało jeszcze trochę czasu, ale dziś policjanci ostrowskiej komendy przypominają właścicielom ogródków działkowych o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa – nawet w okresie zimowym.

+

Koniec sezonu działkowego to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych pozostawiają swoje domki letniskowe bez nadzoru. Nic więc dziwnego, że ta sytuacja przyciągać może potencjalnych sprawców kradzieży. Należy sobie zdawać sprawę, że to właśnie w okresie zimowym najczęściej dochodzi do takich przestępstw.

Aby ustrzec się przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zachęcają do regularnego doglądania swoich ogródków działkowych.

Szkody wyrządzone przez „niechcianych gości” mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna czy wyłamaniu zamka w drzwiach. Podczas doraźnych kontroli naszych działek, sprawdzajmy stan zabezpieczenia altanek. Szczególną uwagę zwróćmy na stan zamków. Jeżeli stwierdzimy, że posiadane przez nas zabezpieczenia mogą być niewystarczające – zamontujmy dodatkowe.

Upewnijmy się także, czy w domkach letniskowych nie pozostawiliśmy żadnych wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne czy sprzęty kuchenne mogą kusić potencjalnych złodziei. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje mienie, zawsze możemy zastanowić się nad zamontowaniem okiennic oraz wzmocnieniem ościeżnic.

O bezpieczeństwo warto dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu. W razie wątpliwości i podejrzenia zagrożenia – o swoich spostrzeżeniach niezwłocznie informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rowerzysta indywidualny
8 lat temu

Ci wszyscy działkowicze przypominają mi zrzeszonych cyklistów dla których zamyka się ruch w mieście, a policja ich eskortuje gdy się umówią, że będą przejeżdżali przez centrum Ostrowa wszyscy na raz. Wieśniactwo jeszcze raz wieśniactwo!

Miastowy od pokoleń
8 lat temu

Tak to jest jak się wiocha przeprowadziła do miasta, bo dano im za darmo mieszkania i chce w tym mieście uprawiać pietruszkę, marchewkę itp. tak jak to robili przed przeprowadzką.

przebiśnieg
8 lat temu

W dzisiejszych czasach działka to skarb o który należy dbać .

kochana komuna
8 lat temu

Ja dostałem swoją działkę jako wyróżnienie za wzorową pracę za 15 lat na ZNTK wszyscy znajomi mi zazdrościli prawie każdy przyniósł tuję czy warzywko potem przez lata każdy z nas starał się zadbać o działkę drugiego .Dziś macie tylko złodziei i nienawiść między sąsiadami trochę mi was szkoda ,ale tak sobie wybraliście .

Obserwator
odpowiada  kochana komuna
8 lat temu

Jak było tak dobrze, to dlaczego komuniści razem z dobraną i dopuszczoną „opozycją” ci tę komunę zlikwidowali, fabryki sprzedali i dlaczego SLD, Kwaśniewski, Tusk, Balcerowicz temu nie zapobiegli, a wręcz przeciwnie?

Mieszczuch
8 lat temu

Te wszelkie działki dla blokowców powinny zostać zaorane, szpetne altany rozebrane, a w to miejsce powinny powstać ogólnodostępne zielone parki z placami zabaw dla dzieci i innymi atrakcjami. A jak wieśniactwo z miasta tęskni za rolą i ogródkiem, to wynocha na wieś!

anonim
odpowiada  Mieszczuch
8 lat temu

Popieram w pelnej rozciaglosci!!!

działkowicz
odpowiada  Mieszczuch
8 lat temu

Podejście prymitywnego człowieka – ..ja nie mam to tym co mają zabrać, zaorać i Mi zrobić park…- widać kto jest wieśniakiem.

Mieszczuch
odpowiada  działkowicz
8 lat temu

Ja mam swój ogródek, ale na działce na której stoi mój dom. Za działkę zapłaciłem krocie o kosztach związanych z budowaniem domu nie wspomnę. Podpisałem się jako mieszczuch, bo jako dziecko mieszkałem w bloku, a moim marzeniem był własny dom z ogródkiem. Nadal twierdzę, że wydzielanie w miastach działek dla chcących uprawiać warzywa na własne potrzeby, to marnotrawstwo i skansen który powinien zostać zlikwidowany. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takich opłat za te działki, że wieśniaki same rezygnowałyby z chęci ich posiadania. Póki co pani prezydent chce za publiczne pieniądze dofinansowywać ten skansen na co nie ma mojej zgody i na nią nie głosowałem i nie zagłosuję.

9
0
Napisz co o tym sądziszx