OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Skandal! Kto z Ostrowa dorabia się na WOŚP?

Gdy cała Polska raduje się z pobicia rekordu w czasie 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są osoby, które już się szykują by dorobić się na tej charytatywnej akcji. Ostrów Wielkopolski może się poszczycić nie tylko ponad 100 tysięczną sumą zebraną do puszek, ale również niskimi kosztami organizacyjnymi – około 6 tysięcy złotych. Jest to koszt, który Ostrowskie Centrum Kultury ponosi z racji miejskiego sztabu WOŚP. Okazuje się, że na te 6 tysięcy złotych, dzięki którym jest szereg atrakcji przez cały dzień, największy koszt stanowi Telewizja Kablowa Pro-Art, której właścicielami są Marcin i Wiesław Okrój.

+

Telewizja kablowa Pro-Art zamierza za transmisję wystawić fakturę rzędu 3 660 zł. Bulwersuje to tym bardziej, ponieważ wolontariusze nie dostają złamanego grosza za marznięcie przez cały dzień. Wkładają w pomoc WOŚP swoje serca. Wszystko wynika z ich chęci pomocy innym. Natomiast telewizja Pro-Art ma inną filozofię. Dodajmy, że telewizja TVP nie bierze żadnych pieniędzy, a koszt transmisji pokrywa z reklam. Oficjalnie odniosła się do tej kwestii fundacja WOŚP:

“Czy TVP ponosi koszty transmisji Finału WOŚP?
Od kilku lat wpływy z reklam wykupionych z okazji transmisji Finału WOŚP w TVP znacznie przewyższają koszty produkcji tego przedsięwzięcia poniesione przez telewizję publiczną. TVP zyskuje więc na transmitowaniu naszej akcji. “

W jednym z wywiadów, prezenterka Telewizji Pro-Art Paulina Szczepaniak na pytanie “Dlaczego Proart wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” odpowiedziała: “WOŚP w tym roku już 24. raz gra, czyli od 24 lat jest to taka akcja, która angażuje, tak naprawdę,  wszystkich Polaków nie tylko w kraju, ale również poza granicami, nawet na całym świecie. Stąd także my jako medium, tutaj lokalne, czujemy się zobowiązani do tego by przedstawiać tą ciężką pracę wolontariuszy z naszego regionu, którzy też przyczyniają się do wzbogacenia tej akcji. Wszystkie media w kraju relacjonują tą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ten finał, który w drugą niedzielę stycznia się odbywa, tak samo i my uważamy, że jest to nasz obowiązek, ale też niezwykła przyjemność, aby wesprzeć akcję Jurka Owsiaka.”

Dawno nie usłyszeliśmy tak obłudnej wypowiedzi, nijak mającej się do faktów. Pijar jedno, ale kasa musi się zgadzać. Przypomnijmy, że Telewizja Proart swego czasu kasowała za transmisje z WOŚP 10 tysięcy złotych!

O tym, że należy pomagać wie doskonale prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek: “(…) Ten gest pomocy w sobie noszę. Ale nie jestem jedyna. W Ostrowie jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą się dzielić swoim sercem, czasem, zaangażowaniem i tym żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Często uśmiech tego drugiego człowieka jest najpiękniejszą zapłatą.“.

Jak widać są osoby, które chyba nie wiedzą co to bezinteresowna pomoc. Gdy cała Polska pomaga i daje coś od siebie, są tacy którzy wystawiają faktury bez skrupułów drenując budżet imprezy. Ile to atrakcji można by mieć skoro za 3 tysiące złotych wypełniono salę OCK po brzegi. Poza tym po co taka transmisja w telewizji, skoro chodzi o to by ostrowianie przyszli do OCK-u i wrzucili datek do puszki.

83 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kefir
odpowiada  kwaśny olek
5 lat temu

Słuszna uwaga. Spokojnie niech kroją na koszty. Tzw. Jurek (przypomnijmy, gość w wieku dość dojrzałym już) kroi złote melony ile wlezie, niech Proart tez skubnie z tortu. Róbta co chceta przecie, a zaangażowanie wykazali, transmisja była, piękna idea trafiła pod strzechy, serca wzruszyła, do kieszeni sięgnięcia zachęciła. Należy się jak nic. Czerwonogaciowy na pewno nie miałby nic przeciwko, sam kroi na koszty ile tam akurat potrzeba.

fjfij
5 lat temu

proszę spytać się jakie koszty ponosi miasto/gmina Ostrów (albo inne miasta, no gliwice, gdańsk itd) w związku z orgaznizacją WOŚP… i czy faktycznie jest to charytatywne 🙂 kolejna sprawa to czy rzeczywiście zespoły (zwłaszacza te ogólnie znane) które grają w finale wośp również robią to charytatywnie, czy otrzymują wynagrodzenie?

kwaśny olek
5 lat temu

moralność Kalego, panie redaktorze? Jerzy Owsiak może doić pieniadze z tej imprezy (podobno charytatywnej??) a proart nie może dostać uczciwie zrobionych pieniędzy?

Olo
5 lat temu

A co ma władza do konkurencji ? W Kaliszu są multimedia i oferta jest podobna, ceny wyższe a w razie usterki dzwonisz do Gdańska. Co do C+ nki czy innych platform satelitarnych to oni płacą podatki na wyspach a kablówki jednak płacą podatki w Polsce.

odbiorca sygnalu
5 lat temu

Juz dawno wywalilem kablowke zamontowalem c+ i smiga az milo za mniejsze pieniadze jakosc 100% lepsza i nie jestem narazony na odwiedziny monterowni firmy w celu poprawy sygnalu ktory czesto mialem poklatkowo zacinajacy sie ale w hd 🙂

Polsat
5 lat temu

Co Kablowka nie ma konkurencji ??? S Polsat N ka Netia i cały internet. A jeśli mają tylu klientów to znaczy ze oferta jest korzystna.

Jakub
5 lat temu

W Kaliszu na WOŚP zawsze jest jakaś gwiazda. W Ostrowie zamiast artystów mamy Pro-Art. Żenada !

Troll
5 lat temu

Okoje są tak bezczelni bo maja całą lokalną władze w kieszeni i dzięki temu nie mają konkurencji. Gdyby władze zgodziły się wpuścić inne firmy zobaczyliby ile są warci. Nie sądzę aby ktokolwiek chciał dobrowolnie korzystac z ich usług.

TomekW
odpowiada  jas
5 lat temu

a wiesz że kasują masz pewność? Faktury autor nie pokazał więc póki 2 strona sie nie odniesie do tych zarzutów to tylko puste słowa. Sam autor artykułu nie ma pewności swojej tezy stawiając znak zapytania w tytule artykułu. Poczekajmy na oficjalne stanowisko PROARTU

jas
odpowiada  Sortownik
5 lat temu

nie jestem ponad wszystkimi żebym oceniał i wprowadzał kategorie bo ci do góry kategorie narzucili i tylko do tego zakresu mogę sie odnieść i to ci lepsi sypnęli piachem po oczach bo Ja nie miałbym odwagi zeby podnieść rękę na tego typu zbiórki a to że sprawność fundacji wosp jest na poziomie 70% to o niebo lepiej niż sprawność fundacji caritas i innych nie mówiąc juz o rządowych składkach jak ZUS gdzie sprawność mamy ponizej 10% a jaoś nikt nie ma odwagi pisac że dajemy co miesiąc ponad 1000zł a na nas idzie nie wiecej niż 100zł razem emeryturami reszta na rozdmuchaną niepotrzebną administracje i nie powiem co jeszcze .Popatrzcie na sprawę globalnie a nie politycznie i może będzie się nam rozmawiało na poziomie i mniejszymi emocjami

83
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x