Urbaniak próbuje bronić awansu Marleny Maląg

Były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego stoi murem za Marleną Maląg. Jarosław Urbaniak najwyraźniej nie chce pamiętać o niektórych wydarzeniach związanych swojego byłego zastępcy.

+

Przypomnijmy, że Maląg (do niedawna była wicestarostą ostrowskim) została wicewojewodą wielkopolskim. Nominacja podpisana przez premier Beatę Szydło wzbudziła wiele kontrowersji.

Byłej zastępcy Jarosława Urbaniaka cały czas pamięta się, że za jego kadencji wzięła 12 tysięcy “nagrody” za rzekomą pomoc osobom podróżującym PKP, którzy zmuszeni byli spędzić długie godziny na ostrowskim dworcu. Marlena Maląg poproszona o interwencję, odmówiła, ponieważ przed domem miała ślisko, a poza tym jej zdaniem powinno się tym zająć PKP.

Były prezydent Ostrowa najwyraźniej nie chce jednak o tym pamiętać, bo o awansie dla swojej współpracownicy mówi tak: „Moja ocena jest słodko – gorzka. Z jednej strony dla Ostrowa i jego mieszkańców stało się dobrze, że tak ważną funkcję będzie sprawować ktoś z naszego miasta. Niewątpliwie jednak mówimy o dużej stracie. Kolejna bardzo wartościowa osoba opuszcza Ostrów Wielkopolski i nie będzie działać już u nas na miejscu. Akurat ja mogę trochę powiedzieć o tym, jakim jest ona fachowcem. Uważam, że jednym z najlepszych w mieście” – przekonuje Jarosław Urbaniak.

Ciekawostkę stanowi również fakt, że Jarosław Urbaniak i Marlena Maląg pochodzą z dwóch obozów politycznych, które na co dzień prowadzą ze sobą wojnę w ogólnopolskich mediach. Były prezydent Ostrowa to polityk Platformy Obywatelskiej. Jego zastępczyni należy natomiast do Prawa i Sprawiedliwości. Obie te partie, mimo różnic na forum ogólnopolskim, potrafiły się jednak dogadać w naszym mieście, żeby sprawować władzę.

W rezultacie w mieście i powiecie zawiązana została koalicja, w ramach której doszło do odpowiedniego podziału stanowisk. Prezydent i starosta pochodzili z Platformy Obywatelskiej (Jarosław Urbaniak i Paweł Rajski), a zastępca prezydenta i wicestarosta byli reprezentantami Prawa i Sprawiedliwości (Marlena Maląg i Tomasz Ławniczak). W związku z tym ciepłe słowa Jarosława Urbaniaka pod adresem Marleny Maląg nie powinny nikogo dziwić.

CZYTAJ  Wjechał w znaki i odjechał (ZDJĘCIA)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wikary
8 lat temu

Nie byloby swin przy korycie gdyby nie barany przy urnach. I to jest swieta prawda. Im wiecej baranow przy urnach tym tlusciejsze potem swinie. Ta obrzydliwa szlachta biurokratycznego chowu….

Wacio
8 lat temu

Najwięcej do powiedzenia mają zawsze ci, którzy najmniej znają osobę obgadywaną. Tak jak nie trawię wypocin pana Urbaniaka, tak muszę się tym razem z nim zgodzić: Pani Maląg, to osoba o dużej wiedzy i kulturze osobistej, której wielu mogłoby jej pozazdrościć. I jak widać po wpisach – zazdrości. A ty – Wojewodo Koziabródko może i chciałbyś być prawdziwym wojewodą, ale niestety – możesz tylko chcieć.

Genetyk
8 lat temu

Na podstawie największego w historii badania genomu świń, eksperci doszli do wniosku, że ich genom nie różni się aż tak znacznie od ludzkiego jak nam się wydawało. Naukowcy zdekodowali cały genom świni, i okazało się, że zwierzęta te cierpią z powodu tych samych zaburzeń i dysfunkcji białek wyzwalających choroby, takie jak podłość, chamstwo, mobbing wspłpracowników, popieranie świń z innych koryt w wyborach powiatowych, choroba Parkinsona i choroba Alzheimera i oczywiście znaczna otyłość ciała z dobrobytu wynikająca. Eksperci jednako uważają, że jest to kluczem do stworzenia nowych metod leczenia chorób tych niby lud

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 lat temu

„Takie małe koryto, a przy nim tyle świń próbujących zapewnić sobie byt.” – powiedział ostatnio do mnie pewien ostrowianin. Zachowanie wszelakich politykierów w ząbek czesanych i porównywanie ich do świń, jest ujmą dla tych zwierząt. Świnie są przecież najbardziej inteligentnymi zwierzętami.

kefir
8 lat temu

Pewnie trochę nie na temat, ale mój dziadek, hodujący onegdaj świnie, znał wiele przysłów, ludowych mądrości. Przy porannym wylewaniu do koryta zwykł był mawiać: dopóty wieprze do koryta się pchają, dopóki onego im nie zabrano.
Bardzo lubiłem swojego dziadka.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 lat temu

Kiedyś pisałem o tym, że bardzo ważne jest to, by okazywać kobietom szacunek. Zwyczajnie, on się im należy. Ale tak wielu facetów nie potrafi tego zrozumieć (a inni wiedzieli, ale zapomnieli). Być może obracają się w towarzystwie pań, które na niego nie zasługują. Ciężko stwierdzić. Ale co ze świadomością istnienia tych pięknych wewnętrznie dziewczyn, których nie można nazwać żadnym z wymienionych wcześniej określeń? Codziennie spotykam takie, których za mógłbym nazwać dupą albo świnią. Nawet jeśli są ekstremalnie ładne (a nie są).

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 lat temu

Jaka ona piękna i brudna w swojej wyimaginowanej głupocie jest.

P.R.

Pełna kultura tego „inteligenta”

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 lat temu

PO robiło się zbyt postempackie, a PiS uważam od dawna za rosyjską agenturę (nie bez podstaw, zważywszy na wyczyny w czasie krótkich rządów Jara obejmujące poddanie polskiej siły głosu w negocjacjach w Lizbonie a także zamordowanie na zawsze lustracji przez braci Kaczyńskich poprawkami do Ustawy o IPN z przełomu 2006 i 2007 roku; antykomunizm i antyrosyjskość PiSu to największa ściema III RP).

Szukałem porządnej prawicy, dalekiej od smoleńszczyckich szaleństw Paskudztwa i Swołoczy u skrojonych przez oficerów prowadzących z GRU, konsekwentnie konserwatywnej i konsekwentnie wolnorynkowej. A pajac natychmiast wystawił smoleńszczyka Hamburę na liście do Ojroparlamentu, a potem zaPiSał się do Poputczyków i Sprzedawczyków.

Teraz jak czytam o tym, jakie to on ma zasady i co też on zamierza, to mówię wprost: won, pajace. Oszukalście mnie i wielu innych.

KOLO
8 lat temu

Ta mina na zdjęciu mówi o wszystkim. Do takich ludzi powinno się strzelać . Chamstwo , złodziejstwo i wszystko co najgorsze , zupełny brak poczucia własnej godności. BRAWO to są dzisiejsze standarty.

P.R.
odpowiada  KOLO
8 lat temu

Co to jest za język – „strzelać do ludzi”, dlaczego taki właśnie chamski komentarz jest umieszczany.

suzuki
8 lat temu

Pani Maląg dostała nagrodę nie za zupki tylko za to,że o Ostrowie trąbiło się na całą Polskę w Teleexpressie oraz głównym wydaniu wiadomości ,czyli nagroda przypadła za przysporzenie Ostrowowi dużej reklamy,a zupki to każdy miał w dupie .

12
0
Napisz co o tym sądziszx