OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pożyczył po pijaku samochodu, wjechał do rowu

Mieszkaniec Kalisza, wykorzystując nieuwagę swojego kolegi, postanowił użyczyć sobie jego samochodu. W trakcie swojej nocnej przejażdżki, 24-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a niedługo później wjechał do rowu. Jak się później okazało, w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu.

+

28 grudnia, jeden z mieszkańców Kalisza, postanowił użyczyć sobie samochodu swojego kolegi. Wykorzystując moment, kiedy został sam w pojeździe, wsiadł za kierownice citroena i odjechał w kierunku Skalmierzyc.

W tym samym czasie, na ulicach Skalmierzyc, służbę pełnili policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd, którego tor jazdy wzbudził w nich podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. 24-letni mężczyzna nie zamierzał jednak się zatrzymać. Ominął policjantów i zaczął uciekać.

Pościg za kierowcą nie trwał długo, ponieważ 24-latek po kilku kilometrach wjechał do rowu. Policjanci natychmiast ustalili dane kierującego i sprawdzili jego stan trzeźwości. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci ustalili, że kolega od którego 24-latek zabrał samochód, nie jest jego prawowitym właścicielem. Samochód był przez niego pożyczony od innego, 30-letniego mieszkańca Kalisza. Mundurowi natychmiast zawiadomili 30-latka o zaistniałym zdarzeniu, a ten zjawił się na miejscu.

24-latek usłyszał zarzut zaboru pojazdu mechanicznego w celu jego krótkotrwałego użycia oraz jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowiak
4 lat temu

Mam pytanie : Co z fotoradarem na ul. Krotoszyńskiej ? Został zdemontowany ?

ktoś
4 lat temu

Cholerni analfabeci po oxfordzie…

Polak
4 lat temu

Jaki debil

Janko
odpowiada  Michal
4 lat temu

HAHAHA DOBRE 😀

Michal
4 lat temu
5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x