Proboszcz na krytykę odpowiada zemstą

Przygotowany przez nas materiał dotyczący sytuacji na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego rozzłościł proboszcza ostrowskiej konkatedry. W rezultacie zostaliśmy wyproszeni ze spotkania na temat dostępu do broni palnej, które odbywało się w środę w domu parafialnym.

+

Zachowanie proboszcza Krzysztofa Nojmana od kilku tygodni jest zaskakujące. Najpierw ksiądz umówił się z naszą redakcją na wywiad w sprawie cmentarza przy Limanowskiego. Następnie informował nas za pośrednictwem osób trzecich, że „mamy go nie nachodzić”. Byliśmy jednak umówieni, więc mimo wszystko spróbowaliśmy ponownego kontaktu. Wtedy dowiedzieliśmy się, że proboszcz „nie ma ochoty” z nami rozmawiać. W dalszym ciągu zależało nam jednak na tym, żeby przedstawić problem maksymalnie rzetelnie, więc zwróciliśmy się z prośbą o wypowiedź do kanclerza kurii. Ten bez trudu jej udzielił, był zdziwiony postępowaniem ks. Krzysztofa Nojmana i brakiem chęci dialogu z jego strony.

Proboszcz Nojman najwidoczniej panicznie obawia się krytyki i boi się brać odpowiedzialności za swoje decyzje. Trudno inaczej wytłumaczyć brak chęci rozmowy. W minioną środę uznaliśmy jednak, że w dalszym ciągu warto próbować zmienić jego nastawienie. Tym bardziej, że w domu parafialnym odbywało się naprawdę interesujące wydarzenie. Było nim spotkanie z Jackiem Hogą, prezesem fundacji Ad Arma. Wykład miał odpowiedzieć na pytanie, czy Polacy powinni mieć dostęp do broni palnej. Stwierdziliśmy, że ostrowian, którzy nie mieli czasu zjawić się na nim osobiście, może zainteresować obszerna relacja w naszej telewizji.

Taki pomysł przypadł do gustu również organizatorom z portalu Polonia Christiana. Nie zgodził się jednak gospodarz, ksiądz Krzysztof Nojman, który zakazał nam wstępu. Czego tym razem obawiał się proboszcz, nie mamy pojęcia. Od początku zaznaczaliśmy, że interesuje nas nagranie tylko obszernych fragmentów wykładu. O cmentarz przy Limanowskiego nie zamierzaliśmy nikogo już pytać…

CZYTAJ  Robią TO na ekranie

Proboszczowi trzeba jednak przyznać, że jedna rzecz zmieniła się u niego na plus. Zaczął dotrzymywać słowa. Wcześniej zapewniał, że z nami porozmawia, by później się z tego wycofać. Teraz, kolejny raz za pośrednictwem osób trzecich, poinformował nas, że „nie wybaczy nam materiału” i „nigdy nikomu z naszej redakcji nie poda ręki”. Z obietnicy wywiązał się w stu procentach. Bardzo to chrześcijańskie, kiedy duchowny na krytykę odpowiada zemstą.

Nie zamierzamy jednak z tego powodu zaprzestać pojawiania się na spotkaniach organizowanych w domu parafialnym. Rękę proboszczowi również podamy. Wierzymy, że dojdzie z czasem do wniosku, iż „prawdziwa cnota krytyk się nie boi” i zacznie w końcu rozmawiać. W dalszym ciągu deklarujemy chęć współpracy, a wypraszanie nas ze spotkań nie zmieni neutralnego podejścia do proboszcza.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

40 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ogłoszenie parafialne
8 lat temu

Witam. Poszukuję terenu blisko miasta, najlepiej nieużytki, teren koniecznie suchy, piaszczysty, może być ugór kompletny. 1-1,5 ha. Planuje otworzyć tam cmentarz prywatny. Ceny będą przystępne.

kit
8 lat temu

zacznijmy od tego ze kwatery na cmentarzu powinny byc bezplatne lub za symboliczna oplata. w tym roku pozegnalem moja mame a w biuze parafialnym zaspiewali mi 2000zlza kwatere mam zaplacic bo jest oplacona tylko na szeć lat jeszcze. 100 zl za rok???? czyste zdzierstwo 20zl za rok to i tak duzo by było!!!!

Max
odpowiada  kit
8 lat temu

Zgadzam się są to sumy bardzo wysokie a zwłaszcza dla tych co mają kilka grobów …

ana
odpowiada  kit
8 lat temu

to jeszcze nic.. poczekaj aż będziesz chciał/a pomnik postawić. Biorą jeszcze 10% od wartości pomnika.

ff
odpowiada  kit
8 lat temu

wszyscy mają pretensje do Kościoła a nie maja bladego pojęcia o tym ile utrzymanie cmentarza rocznie kosztuje (podatki, remonty, wywóz śmieci, woda, ubezpieczenie, przycinanie, wycinanie drzew, grabeinie liści, utrzymanie ludzi pracujących na cmentarzu itp.) Jakoś na każdym cmentarzu komunalnym znajduje sie cennik i tam nikt nie płacze że musi płacić i nikogo nie obchodzi czy ktoś na to ma czy nie… zachęcam do zapoznania sie w Ostrowie jest Cmentarz komunalny (Stary Cmentarz) przy pl. Bankowym i wtedy zobaczycie jakie naprawde są opłaty podobnie w Kaliszu i innych większych miastach… tylko do Kościoła wszyscy sie czepiają zawsze…. przejżyjcie opłaty w miastach za cmentarz komunalny jakie są to zobaczycie ze za miejsce i pochowanie to ok 10 tyś trzeba mieć

60latek
8 lat temu

Po co te wpisy, krytykujące KK. Nie mam z nimi kontaktu 20lat i żyję. Ludzie! co daje ci ksiądz?Proszę o konkretne odpowiedzi.

Jacek
odpowiada  60latek
8 lat temu

pamiętaj na 24 grudnia karpia kupić i barszcz z uszkami zrobić.

60latek
odpowiada  Jacek
8 lat temu

To nie te czasy że na karpia się czekało cały rok! Gdzie się chłopie podziewałeś, wolny rynek już mamy 25lat. Karpia i szynkę możesz jeść co dziennie. Pozdrawiam!

N
8 lat temu

Ale macie problemy! Ja już dawno przejrzałem na oczy i nie chcę mieć nic wspólnego z tymi czarnymi pedofilami pedałami i złotówami. Nie chodzę do kościoła nie daję żadnej kasy tym pasożytom nie przyjmuje kolendy a modlić to sie mogę w domu! Nie potrzebny mi jest spasiony czarny zboczek

40
0
Napisz co o tym sądziszx