Wodkan albo śmierć? Spór o COK-i

Ten temat wywołał burzę podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Władze naszego miasta chciały rozpocząć proces przeniesienia Centrów Obsługi Klienta z Holdikomu do Wodkanu. Radni wyrazili jednak sprzeciw. Dyskusja była gorąca, choć dotoczyła tylko części ostrowian, którzy na co dzień regulują rachunki i opłaty w Centrach Obsługi Klienta.

+

Zdecydowana większość mieszkańców wybiera inne, najczęściej bezgotówkowe metody płatności. Pomysł władz miasta zakładał, że już wkrótce zadania Holdikomu w tym zakresie przejmie Wodkan. Spotkał się on ze zdecydowanym sprzeciwem radnych Platformy Obywatelskiej, którzy słusznie zauważyli, że nie zostały im przedstawione żadne alternatywne propozycje wraz z ich kosztami.

W ich ocenie należało się zwrócić między innymi do banków, które posiadają swoje oddziały na terenie miasta. Zaproponowano jednak tylko Wodkan nie porównując jego oferty z innymi podmiotami. – Proszę nie wmawiać mieszkańcom, że to działa na zasadzie Wodkan albo śmierć – protestował jeden z radnych.

Na wszystkie krytyczne głosy w końcu odpowiedział wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Każdy bank ma taryfę i według niej nalicza dodatkową opłatę, którą płaci każdy klient za daną wpłatę. Jeżeli chcielibyśmy COK-i zlikwidować i powierzyć tę usługę bankom, to możemy zrobić to tylko na zasadach komercyjnych, czyli w oparciu o taryfę opłat, którą posiadają banki – tłumaczył Ziemowit Borowczak, który przekonywał jednocześnie, że COK-i na zasadach komercyjnych spowodują zwiększenie wydatków, które na realizację tego zadania ponosi miasto.

Trudno jednak powiedzieć, na jakiej podstawie władza doszła do wniosku, że będzie drożej, skoro nie zapytała nawet o cenę żadnego z banków. To jednak nie ma już teraz większego znaczenia. Większość radnych zagłosowała przeciwko i COK-i zostają nadal w Holdikomie i generują nadal spore straty.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
60latek
8 lat temu

Dziwię się, dostępność internetu i można robić przelewy siedząc w domu. Ludzie chodzą po bankach i kasach w których można robić opłaty, ci których znam to wyborcy PIS.

ostrowianka
8 lat temu

Nie lubię tej Pani na zdjęciu. Wciska gdzie się da swoich ludzi, zarzucano to Panu Jarkowi, hmm tęsknimy za nim

Gosia
8 lat temu

Może ktoś w urzędzie miasta powinien pana Borowczaka uświadomić, że banki taryfy mają dla indywidualnych klientów, a jeśli do banku „przychodzi” taka instytucja jak urząd miasta z jakimś konkretnym gronem klientów to zawsze chętnie rozmawia o preferencyjnych warunkach. Choćby z mojego doświadczenia pewien bank obniżył koszty rachunków bankowych dla pakietu wspólnot mieszkaniowych będących u jednego zarzadcy. Mam nadzieje, ze p. Borowczak mimo wszystko negocjuje za każdym razem koszty które ponosimy wszakże są to pieniądze podatników a nie jego własne… Warto poznać kilka ofert zanim się zdecyduje na jakieś konkretne rozwiazanie.

m
8 lat temu

dlaczego nie rozpowszechniacie zbiórki Matyldy chorej na siatkowczaka? To nasza dziewczynka, z Ostrowa a brakuje jeszcze 1 253 000 zl na uzbieranie na melphalan bez którego grozi jej amputacja oczek i przerzuty do mózgu!

kefir
odpowiada  m
8 lat temu

nie znam sprawy, ale oczy to rzecz najważniejsza. jeśli dziewczynka z Ostrowa to faktycznie niech ostrow24 nam to przybliży.

m
odpowiada  kefir
8 lat temu
olo
8 lat temu

Banki to mafai i złodzieje zyje bez kon
ta i mam sie dobrze

ciekawy
8 lat temu

ja płace rachunki w banku na smigielskiego szybko a holdikom omijam

8
0
Napisz co o tym sądziszx