Jaki mamy stosunek do Żydów? Dyskusja w Synagodze

Udostępnij
Tweet

W czwartek w ostrowskiej Synagodze odbyła się trzecia Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Lokalna społeczność żydowska – stosunki sąsiedzkie”. Jej organizatorem był Uniwersytet Wrocławski.

+

W trakcie konferencji można było usłyszeć, że stosunek Polaków do Żydów wcale nie jest negatywny. Przekonanie, że stosunki polsko – żydowskie są chłodne bierze się ze stereotypów.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/11/o-zydach.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/11/o-zydach.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/11/zyd.jpg”]

 

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ostrowianin chce napisać książkę o homoseksualistach
Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
macari
8 lat temu

@ Bokser -wybacz, że ponownie zwracam się do Ciebie podając przykład kłamstwa żydowskiego ,na czym ono polega… poprzez wypowiedź znanego obecnie ministra https://www.youtube.com/watch?v=z3JuLJVURcA, który jest na liście na tym forum publikowanej.

macari
8 lat temu

Sprawa aklimatyzacji żydostwa w Polsce jest jasna i nie pomoże zmiana nazwiska. Prorocze słowa Beniamina Franklina:

„Jeżeli nie zostaną wyrzuceni[żydzi ] ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządzić i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu, za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach.” Słowa te mają odniesienie także do EUROPY, która traci przez nich swoja tożsamość. Historycznie spojrzeć to błąd popełnił Król Kazimierz czy Wielki to stawiam znak ?

kefir
odpowiada  macari
8 lat temu

Dobrze piszesz. Kazimierz W. to raczej Kazimierz Żydowski powinien mieć przydomek. Ale już wcześniej tu przyłazili żydzi i robili za takich ówczesnych „ekspertów ekonomicznych”, jak współczesne Balcerowicze, Banki Światowe itp. Tak jak dziś w dupy wyciągają kasę generowaną w komputerach i ja pożyczają, tak wtedy oszukiwali na pomniejszaniu zawartości kruszcu w monetach w mennicach, na których prowadzenie dostawali monopol od władców. Z każdego kraju wypędzani (w Ameryce się nie skapnęli na czas! a B. Franklin tak jak piszesz, ostrzegał) bo wszędzie się na nich poznawali. Z krajów katolickich, protestanckich, prawosławnych. Germańskich, słowiańskich, romańskich. Skąd ta „nietolerancja” się niby bierze? Niechęć do żydów to normalna reakcja normalnych społeczeństw. Jak reakcja zdrowego organizmu na zarazki.

Bokser
8 lat temu

Uważajcie na @macari.
Podaje się za Polaka-katolika, a od przodków czosnkiem na kilometr zalatuje…
Biedny pluje na swoich współbraci :/
Widać w rodzince pewnie dali mu popalić :/

macari
odpowiada  Bokser
8 lat temu

@ Bokser ….tylko, żydobolszewik może taką herezje napisać; kłamstwo to wasze piętno które dziedziczycie od pokoleń i po tym was rozpoznajemy – dlaczego w Synagodze Szatana żaden prelegent nie wypowie imię Zbawiciela.

macari
odpowiada  macari
8 lat temu

* ?

Filatelista
8 lat temu

Dziś z TVN-u dowiedziałem się, że śp. Władysław Bartoszewski zwany profesorem zwolniony z Oświęcimia ze względu na zły stan zdrowia, ten sam który Polskę przyrównywał do starej brzydkiej panny, będzie miał swój znaczek pocztowy ze swoim wizerunkiem.

Hans Cappo
odpowiada  Filatelista
8 lat temu

jeżeli marnie wyglądał lub jego stan zdrowia budził jakiekolwiek zastrzeżenie to musiał być zwolniony z obozu bo jak ogólnie wiadomo nie panowały tam lekkie warunki pracy i życia .

kefir
odpowiada  Hans Cappo
8 lat temu

Po wyjściu zaś, jak wspominał, bardziej bał się na ulicy Polaków niż Niemców. Poniekąd zrozumiałe, długo trzymali sztamę, a niektórzy do końca wiernie trwali u A.H.

Keniq
8 lat temu

W każdym normalnym kraju jeżeli nie ma już żyjących spadkobierców jakiegokolwiek majątku, ten przechodzi na skarb danego państwa. Jednak w Polsce ma być inaczej. Polska ma wypłacić odszkodowanie innemu państwu czyli Izraelowi. To jest ewenement na skale światową. Najgorsze jest to, że nie jeden obywatel Polski się z tym zgadza i do tego dąży.

Belfer
8 lat temu

Czy ci którzy zaciągnęli młodzież na tę jednostronną konferencje zaprowadzą ich na spotkanie np. z Michalkiewiczem albo z Wolniewiczem? Przypuszczam, że wątpię.

macari
odpowiada  Belfer
8 lat temu

@Belfer…..i szkoda tej młodzieży, że na każde spotkanie w Synagodze Szatana i na imprezy żydowskie są doprowadzeni, dlatego uważam o konsekwencjach dla tych nauczycieli choćby na tym forum ich nazwiska powinny być ujawnione.

Darek74
odpowiada  Belfer
8 lat temu

a gdzie są tu we wszystkim rodzice tych dzieci ?? zgadzają się na takie traktowanie ich pociech ??

Ostrowianin
8 lat temu

Czy ten dr Krzysztof Morta który tłumaczy w materiale filmowym, że stereotypom ulegają ludzie prości, to Żyd czy tylko pożyteczny dla Żydów goj?

macari
odpowiada  Ostrowianin
8 lat temu

@ Ostrowianin – według fizjonomii to żydek!

Janka
odpowiada  macari
8 lat temu

Uważaj Macari, opluwasz brata komendanta Straży Pożarnej. Jak cię strażacy namierzą…

macari
odpowiada  Janka
8 lat temu

@ Janka-….jestem u siebie Wielkopolska to moja Ojczyzna, ciekawe czy po tej wiadomości strażacy będą wierni Komendantowi?

kefir
odpowiada  Janka
8 lat temu

ho ho! Dowiedzieliśmy się właśnie, że nazwać kogoś żydem to jest oplucie. Jakoś nie czuję się opluty, kiedy nazywają mnie Polakiem. Wstyd być żydem? hmmm?

Świadomy obywatel
8 lat temu

Cieszy mnie świadomość osób tu komentujących. Ale musimy pamiętać, że dużo faktów jest w telewizji pomijanych. Uważam, iż na części z nas ciąży wręcz obowiązek informowania innych o faktach które media przemilczą. Czytając w internecie wiadomości ze świata możemy wyrobić swoje własne zdanie.
Jeśli jesteście młodzi spytajcie rodziców czy słyszeli o tym że premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział: ,,Nie pozwolimy, by zalała nas fala nielegalnych imigrantów i terrorystów”. Ten cytat możecie wygoglować w internecie.
Wyobrażacie co by się działo gdyby premier Szydło powiedziała takie zdanie?
W dniu 19 kwietnia 1996r. Agencja Reutera donosiła, iż Izrael Singer, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 1986-2001, w dniu 19 kwietnia 1996r. na Światowym Kongresie Żydów powiedział:
,, Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym. ”

48
0
Napisz co o tym sądziszx